Inne

Jak zrobić śnieżny sztorm w słoiku albo model żaglowca wojennego? Co jedli na obiad dawni marynarze? Gdzie na statku znajduje się rufa, a gdzie dziób? I jak wiąże się węzeł cumowniczy? Na uczestników zimowych zajęć edukacyjnych w gdańskich oddziałach naszego muzeum czekają same niespodzianki i dużo wspaniałej zabawy! W tym roku ferie potrwają u nas aż do 21 lutego.

Fabryka zimy i warsztaty modelarskie w Ośrodku Kultury Morskiej

Na zajęciach dla naszych najmłodszych gości przygotujemy mini zaspy ze sztucznego śniegu, ulepimy bałwana, a w szklanym słoiku zamkniemy śnieżną zamieć. Po walce na śnieżki ogrzejemy się na wystawie „Łodzie ludów świata”, gdzie dowiemy się jak z zimową aurą radzą sobie Inuici – rdzenny lud Grenlandii. Do tego będziemy rozwiązywać zagadki, szukać poukrywanych niespodzianek i rozgrzewać się podczas muzealnej gimnastyki! Do Ośrodka Kultury Morskiej zapraszamy też na nasz edukacyjny hit: zajęcia modelarskie! - czytamy w komunikacie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

– Muzeum Morskie słynie z pięknych makiet, modeli statków i okrętów. Modelarstwo to zajęcia kreatywne, ćwiczące cierpliwość, dające możliwość poznania różnych technik plastycznych. Zapraszamy na nie zarówno chłopców, jak i dziewczynki w wieku 10-12 lat, które będą mogły spróbować swoich sił w tym twórczym wyzwaniu! – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Dział Edukacji.

Żuraw – portowe serce miasta

Nigdzie w Gdańsku nie czuć tak wspaniale atmosfery portowego miasta XVII wieku, jak w Żurawiu. Podczas spaceru z edukatorem chętni dowiedzą się, jakie towary kryły ładownie statków i czym groziło wyrzucanie balastu do wód portowych. Poznają też „ciemną” stronę naszego miasta, gdzie włodarze kontrolowali sposób ubierania się, a za przeklinanie i kłótnie w miejscach publicznych wymierzane były nietypowe kary.

Spichlerze na Ołowiance – do żagli!

W siedzibie głównej muzeum dowiedzą się, kim byli i jak żyli „ludzie od masztów i żagli”. Zobaczą ubrania oraz przedmioty codziennego użytku, dowiedzą się też, co kuchnia okrętowa serwowała załogantom. Dla największych fanów morskich historii przygotowano grę muzealną, podczas której poznają historię nie tylko miejsca, w którym się znajdujemy, ale także dowiedzą się ciekawostek związanych z eksponatami. Poszukają przy tym ukrytych wskazówek i rozwiążą zagadki o dawnym Gdańsku, archeologii podwodnej, legendach marynarskich i bitwach morskich.

Miłośnicy ekologii i przyszli marynarze w Tczewie!

W tczewskich oddziałach NMM na przyszłych „wilków morskich” i fanów historii żeglarskich czeka spora dawka wiedzy! W Muzeum Wisły i CKWS najmłodsi goście będą mieli do wyboru m.in. zajęcia plastyczne, intrygujące doświadczenia z ozobotami oraz lekcje o ekologii morza, o której opowie pewien mały pingwinek.

Kąty Rybackie czekają na żeglarzy!

Uczestnicy zajęć w Muzeum Zalewu Wiślanego będą mieli okazję nauczyć się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich i poznać gatunki ryb występujące w Zalewie Wiślanym. Zajęcia ze szkutnictwa, rybołówstwa i powroźnictwa przybliżą najmłodszym gościom magię historycznych zawodów mieszkańców okolic Zalewu Wiślanego.

Więcej informacji:

Ferie w Ośrodku Kultury Morskiej
Ferie w Żurawiu
Ferie w Spichlerzach
Ferie w Tczewie
Ferie w Muzeum Zalewu Wiślanego

rel (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter