Inne

Już za miesiąc, 9 września 2019 około godziny 11.30 powinniśmy poznać laureatów tegorocznych nagród targowych „Złota Kotwica”, wręczanych tradycyjnie podczas Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO. Ceremonia wręczenia nagród, podobnie jak w roku 2017, odbędzie się w ramach uroczystego otwarcia targów i będzie poprzedzała debatę otwarcia – w tym roku pod tytułem „Przemysł stoczniowy i porty – jaka rola dla państwa”.

W poprzedniej edycji BALTEXPO „Złotą Kotwicę Baltexpo 2017” w kategorii „Produkt”, otrzymała Remontowa Shipbuliding SA za serię trzech nowoczesnych promów z napędem dual-fuel: Salish Orca, Salish Eagle, Salish Raven. To jedne z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych promów na świecie, w całości zaprojektowane i zbudowane w Polsce. Z kolei „Złotą Kotwicę Baltexpo 2017” w kategorii „Usługa” została przyznana firmie DNV GL Poland Sp. z o.o. „za inspekcje dronowe” – unikatowy w skali światowej sposób inspekcji statków, zrodzony w Polsce i pierwszy raz stosowany w Polsce. Przyznano również jedno wyróżnienie, które otrzymał Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej, „za dwuzadaniowy pojazd podwodny” przeznaczony do celów patrolowych związanych z infrastruktura krytyczną. Kapituła przyznała nagrodę za pracę nad pojazdem, jego innowacyjność i funkcjonalność, a przede wszystkim za polską, perspektywiczną myśl techniczną.

Dla firm to już ostatni dzwonek by zgłosić swoje produkty w konkursie „Złota Kotwica” 2019 – należy to zrobić z wykorzystaniem formularzy udostępnianych przez organizatorów, Zarząd Targów Warszawskich S.A. (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Tegoroczne targi (9-11 września 2019) to jubileuszowa, dwudziesta edycja tego wydarzenia. Wśród wiodących wątków tematycznych BALTEXPO 2019 znalazły się m.in. budowa infrastruktury nadbrzeżnej i offshore, morska energetyka wiatrowa, nowe możliwości rozwoju przemysłu stoczniowego oraz LNG. Szczegółowe informacje o BALTEXPO, w tym program konferencji, znajdują się na stronie www.baltexpo.ztw.pl.

rel (Zarząd Targów Warszawskich SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter