Inne

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. W ramach Programu przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych biorą udział w cyklu praktycznych zajęć na wodzie dostosowanych do grup wiekowych.

Celem Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa miasta. Udział w rejsach dla uczestników jest bezpłatny. W 2018 roku odbyło się 230 zajęć wodnych, 41 spotkań w Narodowym Muzeum Morskim, 803 spotkania Klubu Edukacji Morskiej. W sumie z zajęć skorzystało 2492 dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywają się na łódkach Optimist i kajakach, prowadzone są zajęcia wioślarskie, rejsy łódkami turystycznymi oraz Oldtimerami. Młodzież podczas rejsów uczy się podstaw żeglowania, pogłębia wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznaje swoje miasto od strony wody.

Trwają zapisy i szkolenia

- Najnowsza edycja rozszerzona została o systemowe działania edukacyjne, oparte o Klub Edukacji Morskiej – mówi Piotr Kukowski, kierownik projektów informatycznych i morskich w Fundacji Gdańskiej. – Wraz z nowym rokiem ekipa Programu Edukacji Morskiej zaczyna przygotowywać się do nowego sezonu. Od stycznia ruszyły zapisy na zajęcia w Narodowym Muzeum Morskim dla przedszkolaków i uczniów klas 0-3. Jesteśmy także w trakcie szkoleń dla nauczycieli i opiekunów Klubów Edukacji Morskiej, a od marca rusza nowy system zapisów na praktyczne zajęcia wodne, który został zintegrowany dzięki uprzejmości Gdańskiej Organizacji Turystycznej z Kartą Mieszkańca.

Większe grupy, wydłużony sezon

Tegoroczną zmianą w stosunku do poprzedniego roku jest zwiększenie wielkości przyjmowanych grup odwiedzających Narodowe Muzeum Morskie z piętnastu do dwudziestu pięciu osób oraz wydłużenie sezonu wodniackiego do połowy października. Zajęcia wodne rozpoczynają się tradycyjnie po długim weekendzie majowym i kończą się w połowie października. Zajęcia nie odbywają się podczas letnich wakacji.

Gdańsk.pl

+1 Zegluj!
Bardzo dobra inicjatywa, byle byly na to pieniadze. Zamiast siedziec przed komputerem dzieciaki moga nauczyc sie panowania nad lodka, wytrzymalosci, dyscypliny i odpornosci psychicznej. Nie odwracajmy sie od morza jest to nasza droga na swiat, ale trzeba wiedziec jak ja wykorzystac. Nasi marynarze ciagle sie szkola na dobrych uczelniach i pracuja za dobre pieniadze. Stocznie radza sobie coraz lepiej oby tylko politycy sie im nie wtracaji to dadza sobie rade. Porty, transport i handel to zyla zlota dla naszej gospodarki. Potrzebne sa dobre kadry. Tak trzymac!
12 luty 2019 : 10:52 Zejman | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter