Inne

Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na odcinek Ploski-Chlebczyn trasy S19 złożył do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Taki wniosek złożono wcześniej na odcinek Białystok Zachód-Ploski.

"Oba fragmenty S19, na które złożone zostały wnioski o wydanie decyzji środowiskowych, stanowią istotny, przeszło 100-kilometrowy fragment przyszłego szlaku Via Carpatia, łączącego kraje bałtyckie i ich porty z południem Europy, jak i samej drogi ekspresowej S19 Białystok – Lublin" - podkreśla GDDKiA w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Wniosek na odcinek Ploski-Chlebczyn złożono do RDOŚ w piątek. Chodzi o prawie 69 km przyszłej drogi ekspresowej od Plosek nad rzeką Narew (Podlaskie) do Chlebczyna w województwie mazowieckim na południe od rzeki Bug. "Wariant obejmuje także budowę obwodnicy Bielska Podlaskiego, w ciągu odcinka drogi krajowej nr 66 o długości ok. 5,9 km" - podaje GDDKiA. GDDKiA przypomina, że wniosek o decyzję środowiskową na odcinek Białystok Zachód -Ploski jest w RDOŚ od września 2018 r.

"Do RDOŚ złożone zostały kompletne analizy wszystkich opracowanych wariantów przebiegu drogi ekspresowej wraz ze wskazaniem wariantu najkorzystniejszego środowiskowo, a tym jest wariant III, który jednocześnie został przewidziany przez GDDKiA jako wariant realizacyjny" - podała GDDKiA. Drogowcy wyjaśniają jednocześnie, że to właśnie decyzja środowiskowa wyznaczy tzw. korytarz przebiegu trasy. W trakcie procedury wydawania decyzji mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski, uwagi oraz postulaty. 

autor: Izabela Próchnicka

Fot. Pexels.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter