Inne

Początkowo straty spowodowane przez ostatni sztorm na Pomorzu oszacowano na ponad 2 mln zł. Okazało się jednak, że kwota jest dużo większa i wynosi niemal 9 mln zł. Nowe dane zebrał Urząd Morski w Słupsku.

Jak podaje Radio Gdańsk, wstępne informacje wskazywały, że szkody poczynione przez wiatr i fale wynoszą około 2,5 mln zł. Teraz jednak pracownikom administracji morskiej udało się dotrzeć do plaż i terenów poprzednio zalanych wodą w wyniku cofki. Nowe wyliczenia wskazują, że wiatr przewrócił i połamał około trzystu drzew. Najbardziej zniszczył plaże w okolicach Ustki, gdzie morze zabrało około 57 tys. m3 piasku. Sztorm zniszczył bądź uszkodził jedenaście zjazdów na plaże: po cztery w Ustce i Ustroniu Morskim oraz trzy w Darłowie. Oprócz tego uszkodzone są wały wydmowe, ogrodzenia, zabezpieczenia wydm, a nawet tablice informacyjne.

Oszacowane przez ostatni sztorm straty na obszarze administrowanym przez Urząd Morski w Słupsku, a więc od Kołobrzegu po latarnię Stilo to ponad 8,8 mln zł. Najbardziej ucierpiały okolice Darłowa, szkody to prawie trzy miliony, Ustka i Ustronie Morskie po około dwa miliony i Łeba ponad pół miliona złotych.

Źródło: Radio Gdańsk

Fot. Sławomir Lewandowski

+1 sztorm i straty
Przecież to normalne zjawisko - walka z żywiołem jest bardzo trudna i czasem wręcz niemożliwa. Nie da sie przewidzieć skutków sztormowej pogody. Oczywiście trzeba czynić wszystko by szkody były jak najmniejsze tu ważne są ostrzeżenia przed sztormem i odpowiednie działania m.in. zakazy wstępu na mola, na pirsy portowe i in. odpowiednie zabez[pieczenia jednostek pływajacych zacumowanych przy nabrzeżach itd. itd. Wszelkie budowle stawiane w rejonie portu , w rejonie plaż i in. powinny być właściwie zaprojektowane przez ludzi mających doświadczenie i wiedzę a nie będących po kursach internetowych czy dziwnych szkołach wyższych. Przecież już dziś wiadomo, że co 6 magister to analfabeta funkcjonalny i dlatego ważne jest zwracanie się do ludzi mających pojęcie o danych sprawach.
07 styczeń 2019 : 10:52 Jewsimowicze | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter