Inne

Ogromny sztorm na Bałtyku, którego punkt kulminacyjny miał miejsce w środę 2 stycznia miał nie tylko złe strony. Szczególnie łaskawy okazał się dla poławiaczy bursztynu, którzy teraz masowo wychodzą na plaże. Zobacz, jak wyglądała plaża na Wyspie Sobieszewskiej i jakie skarby udało się znaleźć.

Wzburzony sztormem Bałtyk to niezwykła pokusa dla poszukiwaczy bursztynu. Nie inaczej jest po nawałnicy, która przez ostatnie dni nie dawała spokoju wielu mieszkańcom Wybrzeża. Od piątkowego świtu dziesiątki amatorów „złota Bałtyku” wyposażonych w tzw. kasiorki, czyli czerpaki rybackie przypominające siatkę na motyle, można było spotkać na plażach Wyspy Sobieszewskiej.

Wielu poławiaczy w specjalnych rybackich strojach wyprawiało się daleko od brzegu, by łowić bursztyn bezpośrednio pośród fal. Wielu znalazło niezwykłe, sporych rozmiarów okazy.

To tutaj na Wyspie Sobieszewskiej, rozpoczyna się polskie „Bursztynowe Wybrzeże", które rozciąga się od Gdańska przez plaże Mierzei Wiślanej do Krynicy Morskiej. Z pewnością po tych zdjęciach wielu mieszkańców Gdańska ruszy od razu na plaże, by dołączyć do poławiaczy.

Gdańsk.pl

Fot.: Sławomir Lewandowski

0 heh
a chłopaki z gdańska czekają na wydmach i biorą co ich od tych przegrywów :)

oddają aż miło!
05 styczeń 2019 : 18:11 darx | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter