Inne

Prezentacja załogi i jachtu I love Poland zainauguruje w sobotę w Szczecinie program pod tą samą nazwą. Finansowane przez Polską Fundację Narodową przedsięwzięcie ma promować Polskę na świecie m.in. przez udział w prestiżowych regatach.

Podczas inauguracji na szczecińskiej wyspie Łasztownia zaprezentowana zostanie załoga jachtu I love Poland, a także sama jednostka. Polska Fundacja Narodowa zapowiedziała też, że wydarzeniu będzie towarzyszył piknik rodzinny. Odbędzie się także koncert zespołu Złe Psy oraz Dominika "Donia" Grabowskiego wraz z kapralem Tomaszem Rożniatowskim, weteranem z Afganistanu. Premierę będzie miał utwór "Od urodzenia w sercach #Niepodległa", skomponowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Finansowany przez Polską Fundację Narodową program "I love Poland" i jacht pod tą samą nazwą mają promować Polskę na świecie. W przyszłym roku nowoczesna jednostka weźmie udział w kilku prestiżowych regatach. Ponadto w portach, do których będzie zawijał jacht, mają być organizowane pikniki, konferencje i spotkania, które - jak zapowiedziała PFN - mają promować wizerunek Polski jako kraju "na wskroś nowoczesnego".

Jacht VO 70 został zbudowany w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych. Polska Fundacja Narodowa kupiła go za około 900 tys. euro. Program zakłada też wyszkolenie profesjonalnej załogi regatowej, która będzie się mogła ścigać w największych zawodach na świecie. Kapitanem I love Poland jest jeden z najbardziej znanych polskich skipperów Jarosław Kaczorowski.

W sezonie zimowym jacht będzie stacjonował na Półwyspie Iberyjskim, a w przyszłym roku weźmie udział w kilku prestiżowych regatach, m.in. w Caribbean 600 Race, Rolex Fastnet Race i Rolex Sydney Hobart.

Na jednostce Fundacja Navigare i Mateusz Kusznierewicz mieli realizować program "Polska 100", który nie doszedł do skutku. Jak powiedział w połowie września prezes PFN Filip Rdesiński, "I love Poland to zupełnie inny projekt, realizowany w innych realiach, któremu przyświecają inne cele".

Inauguracja programu "I love Poland" została zapowiedziana na sobotę na godz. 11.

Czytaj także: Żeglarze będą szkolić się na jachcie I love Poland [VIDEO]

autorka: Elżbieta Bielecka

Fot.: Piotr B. Stareńczak

0 czeka ciężka praca od podstaw
Facet na filmie nie potrafi klarować liny,jednakże życzę powodzenia.
28 wrzesień 2018 : 05:05 hihi | Zgłoś
0 nie ma jeszcze całej załogi
on ma za co innego płacone np. jako trymer grota i lin buchtować nie musi umieć :-)
28 wrzesień 2018 : 10:56 x | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter