Inne

Odbywające się w Gdyni Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy rokrocznie przyciągają tłumy globtroterów i osób zainteresowanych odkrywaniem świata. Wykładom, prelekcjom i pokazom filmowym towarzyszy również rywalizacja o nagrody, w tym o tę, która pozwala spełnić podróżnicze marzenia.

Nagroda im. Andrzeja Zawady już od szesnastu lat przyznawana jest młodym i odważnym ludziom na realizację ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych. Obok prestiżu płynącego z otrzymania statuetki od cenionych podróżniczych autorytetów, z nagrodą wiąże się wymierna korzyść finansowa. Zwycięzca otrzyma 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie wymarzonej wyprawy.

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które nie ukończyły 35 lat lub drużyn, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Kapituła Kolosów, podejmując decyzję komu przyznać nagrodę, bierze pod uwagę oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, oraz dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci będą mieli za zadanie opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach.

Wyjątkowa nagroda czeka również na podróżniczych nestorów. Od roku 2017, o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń, mogą ubiegać się również najstarsi uczestnicy Kolosów. To wyróżnienie dla tych naprawdę odważnych i wiecznie młodych eksplorerów. 

Wzorem towarzyszącej Kolosom Nagrody im. Andrzeja Zawady - prezydent Gdyni wspiera nagrodą w wysokości 15 tys. zł również podróżników – seniorów. W tym wypadku projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Tu także o zwycięstwie decyduje oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Podróżnicy chcący wziąć udział w konkursach do środy 31 stycznia mogą przysyłać swoje zgłoszenia pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia. Zwycięzców poznamy podczas 20. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędą się w Gdynia Arenie oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia w dniach 9-11 marca 2018 r. Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy: www.gdynia.pl/spotkania.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Nagroda im. Andrzeja Zawady została przyznana Maciejowi Stromczyńskiemu i Grzegorzowi Ozimińskiemu na realizację projektu przejścia szlaku Appalachian Trail. Nagroda Wiecznie Młodzi powędrowała do Ryszarda Pawłowskiego na wyprawę na Manaslu – jego jedenasty ośmiotysięcznik.

Więcej informacji na temat 20. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów znajduje się na stronie internetowej.

Gdynia.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter