Bezpieczeństwo, Granice

MBDA z satysfakcją informuje, że zdobyła kontrakt w Szwecji na dostawę rakiet przeciwlotniczych Common Anti-air Modular Missiles (CAMM) dla szwedzkich sił zbrojnych.

Na mocy umowy zawartej między MBDA a Agencją Zakupów Obronnych FMV (Försvarets materielverk) MBDA dostarczy rakiety CAMM i system obrony powietrznej Sea Ceptor dla pięciu korwet klasy Visby Królewskiej Marynarki Wojennej Szwecji.

Sea Ceptor to najnowszej generacji morski system obrony, zapewniający silną obiektową i lokalną ochronę przed jednoczesnymi atakami z powietrzna, w tym zmasowanymi, w promieniu 360°. Zosrał zaprojektowany z myślą o przeciwdziałaniu różnorodnym i zaawansowanym zagrożeniom, od naddźwiękowych rakiet przeciwokrętowych przez śmigłowce uderzeniowe po bezzałogowce.

Rakiety CAMM przysporzą Szwecji i Królewskiej Marynarce Wojennej Szwecji potężnych zdolności obrony powietrznej. Dzięki nim państwo to zapewni nowy, silny wkład do NATO wraz z innymi sojuszniczymi użytkownikami Sea Ceptora, takimi jak brytyjska Królewska Marynarka Wojenna. Jesteśmy dumni mogąc kontynuować długoletnie partnerstwo ze Szwecją i lokalnym przemysłem, w tym z firmą SAAB - powiedział Eric Beranger, prezes MBDA.

MBDA ma długą historię relacji zbrojeniowych ze Szwecją. Przykładem jest program rakiety Meteor, prowadzony pod przewodnictwem MBDA, w którym Szwecja jest strategicznym i cenionym krajem partnerskim. SAAB jest także członkiem partnerstwa z MBDA produkującego skrzydlatą rakietę manewrującą TAURUS. Nawiązano także partnerstwo w sprawie rakiety przeciwpancernej AKERON MP.

Szwecja dołącza do rosnącej listy użytkowników, którzy zdecydowali się polegać na rodzinie rakiet CAMM i inwestują w najnowszej generacji morską i naziemną obronę powietrzną. Są wśród nich siły zbrojne Polski (która ostatnio złożyła znaczące zamówienia), a także Wielkiej Brytanii, Włoch, Kanady, Brazylii i nie tylko.

rel (MBDA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9559 4.0359
EUR 4.2796 4.366
CHF 4.4937 4.5845
GBP 4.9968 5.0978

Newsletter