Bezpieczeństwo, Granice

W piątek i sobotę francuscy ratownicy ocalili w kanale La Manche 243 migrantów, którzy próbowali przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii - podała w niedzielę agencja Reutera.

Zgłoszenie o zagrożeniu zdrowia i życia niemal 250 osób, próbujących na prowizorycznych łodziach przedostać się z Francji na Wyspy Brytyjskie, nadeszło w piątek wieczorem. Zakończenie sukcesem trwającej ponad dobę akcji ratowniczej potwierdziła prefektura Kanału i Morza Północnego.

Zgodnie z oświadczeniem lokalnych władz "migranci zostali bezpiecznie sprowadzeni do francuskich portów w Boulogne, Dunkierce i Calais, a następnie przekazani policji granicznej i ekipom ratowniczym".

Szef resortu spraw wewnętrznych w rządzie Francji Gerald Darmanin na początku bieżącego tygodnia wysunął oskarżenia pod adresem Wielkiej Brytanii o wywołanie kryzysu migracyjnego. "Zapisy obowiązującego na Wyspach prawa pracy stanowią zachętę dla migrantów do podjęcia niebezpiecznej próby przepłynięcia przez kanał La Manche" - stwierdził minister.

Zdaniem francuskiej policji działania służb mogą jedynie spowolnić napływ migrantów, wyruszających w drogę na pontonach i prowizorycznych łodziach - przekazuje Reuters. 

Fot.: NASA (Public Domanin)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2884 4.375
EUR 4.6718 4.7662
CHF 4.6613 4.7555
GBP 5.2993 5.4063

Newsletter