Bezpieczeństwo, Granice

Jeden z kandydatów na premiera Włoch lider Ligi Matteo Salvini zażądał w środę natychmiastowego wstrzymania przyjmowania migrantów ratowanych na morzu. Tak odniósł się do ostrzeżeń o możliwości przybycia terrorystów do Włoch i do aresztowania dżihadysty.

Salvini skomentował niedawne ostrzeżenie unijnej agencji Frontex o możliwej obecności terrorystów na łodziach migrantów i środowe zatrzymanie w Turynie bojownika i propagandzisty Państwa Islamskiego (IS), 23-letniego obywatela Włoch i Maroka.

"Zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie; po aresztowaniach i ujawnieniu przez Frontex możliwości przeniknięcia terrorystów do tych, którzy przybywają, apelujemy o natychmiastowe działania, o żelazne kontrole wszystkich naszych granic morskich i lądowych oraz zawieszenie wszelkiego dalszego przyjmowania migrantów na naszych wybrzeżach" - oświadczył przywódca Ligi.

Salvini, ostro krytykujący politykę migracyjną władz Włoch, ubiega się o fotel premiera po wyborach z 4 marca, które nie przyniosły wyraźnego zwycięzcy. Od trzech tygodni trwają nieformalne rozmowy na temat powołania nowego rządu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter