Bezpieczeństwo, Granice

W czwartek 29 czerwca 2017 roku w Warszawie w Hotelu Novotel Airport odbędzie się Dzień Przemysłu thyssenkrupp Marine Systems, uznanego na świecie producenta okrętów podwodnych i nawodnych.

Przedsięwzięcie to adresowane jest do polskich zakładów przemysłowych zainteresowanych współpracą przy realizacji projektów związanych z budową okrętów podwodnych ORKA oraz okrętów nawodnych MIECZNIK/CZAPLA.

Celem Dnia Przemysłu thyssenkrupp Marine Systems w Polsce jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami zaproszonych firm z Polski, a thyssenkrupp Marine Systems oraz jej partnerami przemysłowymi.

Spotkanie ukierunkowane jest na zdefiniowanie polonizacji produkcji oraz możliwego transferu technologii do polskich zakładów przemysłowych, co w efekcie pozwoli na ich włączenie w łańcuch dostaw thyssenkrupp Marine Systems. Równolegle do zagadnień produkcyjnych będą także poruszane tematy związane z serwisowaniem nowo wybudowanych okrętów w oparciu o polski potencjał produkcyjno-remontowy.

W przedsięwzięciu wezmą również udział przedstawiciele niemieckich firm zbrojeniowych, z którymi thyssenkrupp Marine Systems od lat współpracuje przy budowie nowoczesnych jednostek nawodnych i podwodnych. Swoją ofertę współpracy dla Polski przedstawi firma MTU, specjalizująca się w produkcji silników okrętowych, jak również firma SIEMENS – dostawca podzespołów do sprawdzonego na wielu okrętach podwodnych produkcji tkMS systemu napędu niezależnego od powietrza, opartego na technologii ogniw paliwowych.

Kierunki potencjalnej współpracy przedstawi także firma ATLAS Elektronik odpowiadająca za systemy sonarowe oraz firma Hensoldt, specjalizująca się w zaawansowanych systemach optoelektronicznych. Poza niemieckimi firmami zbrojeniowymi na zaproszenie organizatora w Dniu Przemysłu udział weźmie także norweska firma Kongsberg posiadająca szerokie doświadczenie w projektowaniu i integracji systemów misji okrętów podwodnych.

Dzień Przemysłu to dla thyssenkrupp Marine Systems doskonała okazja do zaprezentowania  technicznego i kooperacyjnego podejścia do współpracy z polskim przemysłem. Dla polskich firm spotkanie to może stać się początkiem owocnej współpracy ukierunkowanej na polonizację produkcji nowoczesnych okrętów, wspartej transferem zaawansowanych technologii, wynikającym z uczestnictwa w realizacji projektów budowy okrętów na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej.

rel (ZTW)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter