Stocznie, Statki

W stoczni Fincantieri we Włoszech kolejny kamień milowy w budowie najnowszego statku Viking Cruises – Viking Mars „spłynął” na wodę.

Po ceremonii położenia stępki w lutym 2021 roku nieco ponad 228-metrowy statek Viking Mars wkroczy teraz w kolejną, w zasadzie ostatnią, fazę budowy - wyposażenia. Po dziewiczym rejsie po Morzu Śródziemnym i w Europie Północnej, który rozpocznie się w przyszłym roku, statek wyruszy w rejs do Azji i Australii.

Viking Mars, zaliczany do małych statków wycieczkowych. Podobnie, jak siostrzane jednostki, posiada 465 kabin z miejscami noclegowymi dla 930 pasażerów. Wnętrze statku zaprojektował zespół z Londynu - SMC Design i Los Angeles – Rottet Studio, który nadał mu nowoczesny i elegancki design. Statek posiada przestronne apartamenty, dwa baseny (jeden na rufie), restauracje, a także spa z sauną i grotą śnieżną.

Według Fincantieri, wszystkie jednostki z serii Viking posiadają energooszczędne silniki, zoptymalizowaną hydrodynamikę i kadłub, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa, a także systemy minimalizujące zanieczyszczenia wytwarzane przez spaliny, spełniające najsurowsze przepisy środowiskowe.

Fincantieri rozpoczęło współpracę z Viking Cruises w 2012 roku, obdarzając zaufaniem armatora, który jako startup wchodził na rynek rejsów oceanicznych. Dziś współpraca, która rozpoczęła się od zamówienia dwóch statków, obejmuje już 20 jednostek.

AL, rel (Fincantieri)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter