Stocznie, Statki

W piątek, 2 kwietnia br., odbyło się wodowanie jednostki Nerpa, budowanej przez Morską Stocznię Remontową Gryfia S.A.

Jest to kolejna jednostka budowana w ramach projektu „Budowa lodołamaczy dla RZGW Gdańsk”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020r., na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. MSR Gryfia realizuje dla zamawiającego budowę łącznie czterech jednostek: trzech lodołamaczy liniowych i jednego czołowego, które będą pracowały na odcinku od zapory we Włocławku do ujścia rzeki Wisły.

Pierwsze dwie jednostki, lodołamacz czołowy Puma i pierwszy lodołamacz liniowy Narwal, zostały przekazane zamawiającemu do odbioru we wrześniu i październiku 2020 r. W lutym bieżącego roku oba lodołamacze brały udział w patrolowaniu toru wodnego Wisły w trakcie tegorocznej akcji lodowej.

Zwodowana Nerpa to lodołamacz liniowy służący do rozszerzania rynny w lodzie wyłamanej przez lodołamacze czołowe a także jej wyłamywanie w obszarze niedostępnym dla większych lodołamaczy czołowych, może pływać w zwartej krze lub śryżu, aby zapobiegać ich zatrzymywaniu się i powstawaniu zatorów.

Jednostka jest wyposażona w sprzęt umożliwiający pełnienie także funkcji holownika, jak również ratowniczej, pożarowej i hydrograficznej. Napęd lodołamacza stanowi silnik główny napędzający śrubę stałą. Na wodowanie oczekuje ostatnia - czwarta jednostka - Manat. Lodołamacze budowane są pod nadzorem Polskiego Rejestru Statków  S.A.

rel (MSR Gryfia)

0 Stoczniowiec
Gryfii to najlepiej wychodziło swego czasu remontowanie na lewo statków takie same asy tam pracują a chcą się brac za budowę promu żenada kim czym a co z Lublinem nie wychodzi remont już dawno miał byc zakończony i co gdzie fachowcy chyba że już przewalili kasę bo to przedszkole cały czas jest dotowane przez państwo tylko dla czego tych nieudaczników ciągle sponsorowac myślimy że wkrótce podzielą los Swinoujścia oby jak najszybciej życzymy im z całego serca
16 kwiecień 2021 : 22:15 MSR ŚWINOUJŚCIE | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter