Rybołówstwo

Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zgodnie z zapowiedziami 7 lutego odpowiedział wędkarzom morskim na ich postulaty. Niestety wędkarze nie usłyszeli z ust ministra żadnych konkretnych odpowiedzi. Żądają natychmiastowego spotkania. W innym wypadku wrócą do akcji protestacyjnej związanej z blokowaniem strategicznych portów i dróg morskich.

Przypomnijmy. Na początku stycznia tego roku Sztab Kryzysowy Wędkarstwa Rekreacyjnego spotkał się z ministrem gospodarki morskiej. Było to tak zwane spotkanie ostatniej szansy. Na spotkaniu udało się wypracować porozumienie na mocy którego wędkarze do 7 lutego mieli otrzymać od ministra informacje o projektach pomocowych dotyczących wędkarzy.

Minister Marek Gróbarczyk podpisał ze sztabem porozumienie, które kończy protest i zakłada wsparcie branży w związku z unijnym zakazem połowu dorsza na Bałtyku - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa gospodarki morskiej 16 stycznia w kilka godzin po spotkaniu z wędkarzami. - Porozumienie kończy protest wędkarzy rekreacyjnych i zakłada, że ministerstwo do 7 lutego przedstawi branży stan prac legislacyjnych i uzgodnień międzyresortowych wraz z całościową kwotą pomocy, natomiast do końca I kwartału będą znane szczegółowe warunki pomocy i zacznie się nabór wniosków. MGMiŻŚ zwróciło się także do Komisji Europejskiej o rozszerzenie programu operacyjnego, dzięki któremu możliwa będzie pomoc dla wędkarzy rekreacyjnych oraz zaproponowało przepisy w nowelizacji ustawy o recyklingu pojazdów wycofywanych z eksploatacji, które umożliwią wędkarzom uzyskanie rekompensat za zakończenie działalności i złomowanie jednostki rybackiej.

Faktycznie urzędnicy ministra Gróbarczyka udzielili wędkarzom 7 lutego odpowiedzi na piśmie. Nie ma jednak w nim żadnych szczegółów.

Trwają wzmożone prace nad projektem ustawy o Morskim Funduszu Rozwoju, który obejmuje również armatorów statków, z których prowadzone są połowy rekreacyjne - czytamy w odpowiedzi z ministerstwa gospodarki morskiej. - Aktualnie prowadzone są analizy prawne pod kątem zgodności projektu z przepisami UE. Z uwagi ma fakt, że fundusz będzie pełnił rolę mechanizmu finansowego przeznaczonego nie tylko dla armatorów statków wędkarskich, ale również dla stoczni, portów i armatorów statków handlowych prace dotyczące funduszu są bardzo trudne i wymagają kompleksowego podejścia.

Z pisma dowiedzieliśmy się również, że powołane zostało nowe, trzecie stowarzyszenie wędkarskie (Stowarzyszenie Armatorów Rybołówstwa Wędkarskiego z siedzibą w Darłowie) i z racji powołania nowego podmiotu ministerstwo musi ponownie oszacować pomoc uwzględniając członków nowego podmiotu.

Dodatkowo należy pamiętać, ze wysokości wsparcia dla armatorów statków wędkarskich nie może opierać się na kryteriach związanych z pojemnością brutto statku (GT) oraz mocą silnika (kW), jak to mam miejsce w przypadku rybołówstwa komercyjnego. Toteż odpowiednie kryteria przyznawania wsparcia są trudne do ustalenia - czytamy w informacji.

Warto dodać, że w porozumieniu zawartym z ministrem wędkarze morscy domagają się pomocy finansowej o łącznej kwocie około 150 mln zł. Co daje około 1 mln zł na jednostkę.

Urzędnicy ministra gospodarki morskiej odnieśli się również do sprawy dotyczącej ewentualnej pomocy udzielonej wędkarzom przez Komisję Europejską.

Komisja zwróciła się do Polski z prośbą udostępnienia danych w zakresie wielkości połowów sektora rekreacyjnego. W celu udostępnienia takich danych, polska administracja będzie musiała dokonać jednak pewnych oszacowań z uwagi na fakt, że nie wszystkie dane o ilościach złowionych rekreacyjnie ryb są raportowane - piszą urzędnicy. - Raportowanie dotyczy jedynie jednostek, które posiadają pozwolenia na wykonywanie rybołówstwa rekreacyjnego. Jest jednak wiele podmiotów i osób fizycznych, które mimo zgody na połów dorszy, nie muszą tego raportować.

Jednocześnie, z uwagi na fakt, że Komisja Europejska jest zainteresowana danymi o wielkościach połowów rekreacyjnych należy zakładać, że ewentualny system odszkodowań opracowany przez KE będzie opierał się na przedmiotowych danych. Może to doprowadzić do dalszego ograniczania połowów wszystkich gatunków ryb poławianych rekreacyjnie, co może wiązać się z upadkiem branży rybołówstwa rekreacyjnego - dodaje na koniec pisma Janusz Wrona, dyrektor departamentu rybołówstwa, który podpisał się pod dokumentem.

Na odpowiedź przedstawicieli sztabu kryzysowego nie trzeba było długo czekać. Poniżej odpowiedź wędkarzy odnosząca się do głównych tez pisma ministra.

Powołanie nowego stowarzyszenia rybołówstwa rekreacyjnego nie ma żadnego znaczenia dla rozwiązania naszej trudnej sytuacji oraz szacunkowej kwoty zapisanej w porozumieniu. Sztab Kryzysowy Armatorów RR reprezentuje wszystkich armatorów jachtów komercyjnych na które wydawane były zezwolenia połowowe. Zapisana w porozumieniu kwota 150 mln zł uwzględniała również jachty członków nowego stowarzyszenia. Pomijając reprezentatywność nowego stowarzyszenia oraz to, że ilość jednostek rybołówstwa rekreacyjnego jest niezmienna, uważamy, że mamy cel wspólny z nowym stowarzyszeniem w rozwiązaniu naszej tragicznej sytuacji. Dodatkowo z informacji otrzymanej od Komisji Morskiej UE Dyrekcji Generalnej do Spraw Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa wynika jednoznacznie, że tylko Polska administracja nie wywiązała się z podpisanego w Luksemburgu zobowiązania co do zmniejszenia konsekwencji podpisanej bez zastrzeżeń również przez Pana Ministra dyrektywy wprowadzającej zakaz połowów dorsza. Dane z raportowania połowów dorsza przez rybołówstwo rekreacyjne będą wykorzystane do przyszłego prawodawstwa UE i nie mają wpływu na naszą obecną sytuację. A upadek rybołówstwa rekreacyjnego nie nastąpi kiedyś w przyszłości w skutek jego raportowania. Branża upadła wraz z wprowadzonym zakazem połowu dorsza z dniem 1.01.2020r.

W związku z powyższym Sztab Kryzysowy Armatorów Rybołówstwa Rekreacyjnego stoi na stanowisku, że strona rządowa nie dotrzymała umowy z porozumienia z dnia 16 stycznia 2020 roku w zakresie określenia do 7 lutego 2020 r. kwoty, którą zamierza przeznaczyć na rozwiązania kryzysu rybołówstwa rekreacyjnego związanego z zakazem połowów dorsza. Znajdując się w tragicznej sytuacji finansowej, pozostawieni bez środków do życia oraz brakiem nadziei na pomyślne rozwiązanie kryzysu wnosimy o niezwłoczne spotkanie z Panem Ministrem w terminie nie późniejszym niż 12-14 luty 2020 r.

Hubert Bierndgarski

Komentarze   

+33 Wędkarze cwaniacy
A co wy myśleliście, ze po milionie dostaniecie. A rybyacy i przetwórcy czyli główna gałąź rybołówstwa nie dostanie nic. Dlaczego z nimi nie protestowaliscie w styczniu tylko się z nich śmialiście, Ze nie potrafią nic zrobić. Przecież wy wędkarze możecie łowić dorsze, dość Miesiarzy tylko prawdziwi wedkarzr. zostaną!
10 luty 2020 : 19:50 Okig Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+20 Co ty wypisujesz
Nie pisz głupot. Rybołówstwo rekreacyjne nie otrzymywały i nie otrzymają z funduszy UE żadnych rekompensat i nie mogą ich otrzymać bo według UE armatorzy i ich załogi rybołówstwa rekreacyjnego nie są rybakami a ich statki nie są statkami rybackim. Dlatego nic nie zabiorą z rybackiej puli UE. Jesteś niedouczony bo dorsza łowić nie można, tak jak rybak siecią nie może łowić dorsza tak wędkarz nie może tego robić wędką. Jeśli iść twoim tokiem myślenia to może niech rybak ciągnie sieć kilka godzin a po jej wyciągnięciu niech wypuści dorsze. Debilizm.
10 luty 2020 : 20:33 Okig Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 A ty co myślałeś?
A ty nygusie rkompensatowy to niby na co liczysz.?wszystkich was po*****o.!szkod słów.
11 luty 2020 : 15:03 Toldi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Pies ogrodnika
To twoje drugie imię prawda?
11 luty 2020 : 15:10 Greeg Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Lipa
Pan jodko podpisał coś ciekawego
12 luty 2020 : 06:48 Vip Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Wedkarze
Z tego co przeczytałem to panowie wedkarze chcą otrzymać około jednego miliona na jednoste nieźle !!!! Lepsi od nas rybakow bomy chcemy tylko po pół miliona
10 luty 2020 : 19:50 Kol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-19 Bzdura
Nie wspomnę ile do tej pory wzieliscie pomocy od Rządu. My chcemy jednorazowej pomocy a nie tak jak wy co roku za stanie, za małe połowy. A jeszcze macie możliwość łowienia szproty, śledzia i wyciągania śmieci z morza. Więc w czym my sie z wami równa i. My zostaliśmy bez niczego w porównaniu do was.
10 luty 2020 : 20:17 Wedkarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 BREDNIE!!!
TO MOŻE TAK RAZ NA ZAWSZE ŻEBY BYLO JASNE!!!OD 2014 DO 2020 ROKU JEDNOSTKI DO 12 M DOSTALY ŁĄCZNIE POSTOJOWE PLUS EKOLOGIA OK 250 TYS ZŁ CO DAJE JEKIEŚ 40 TYŚ ZŁ ROCZNIE!!!!WIĘC JAK NIE WIECIE TO NIE *****.......GŁUPOT.A WAM SIE MILION MARZY?NIECH WAM DADZĄ PO 40 TYŚ NA ROK I ZOBACZYCIE JAKI TO MIÓD....Z TEGO ZROBICIE OPŁATY ZUS...POSTOJOWE....I JESZCZE ZAŁOGE UTRZYMACIE ...POWODZENIA!!!
11 luty 2020 : 15:09 ZIOMEK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Ziomuś...
Po pierwsze , to niech mi dadzą te skromne co prawda nie zgodnie z prawdą 40 tys na rok i dam radę.
Po drugie zaniżyłeś te dane o połowę , więc za 80 tys a duże jednostki o niebo więcej, będę przez rok jeździł na Bahamy i utrzymam jednostkę.
Po trzecie wielkie litery to nie wielka racja To wielkie BURACTWO;)
11 luty 2020 : 15:26 Kranik od zęzy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ŻART!
NO TO NIECH WAM DADZĄ TE KOKOSY.....I NIE MÓW MI LESCZU ILE JA DOSTAŁEM PIENIEDZY NA SWOJĄ ŁÓDKE!BO W DUP....BYŁEŚ I GÓW.....WIDZIAŁES.....JAK NIE MASZ WIEDZY TO SIE WYPOWIADAJ!
11 luty 2020 : 17:00 ZIOMEK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Poziom wiadomy.
Wielkoliterowy burak.
12 luty 2020 : 09:55 Kranik od zęzy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Gość
A smarzalanie i bary to co
15 luty 2020 : 11:19 Goś Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Haha
Pół bańki za roczny zakaz połowu dorsza? Oby dla Ciebie zakaz trwał do emerytury
10 luty 2020 : 20:36 Kol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Tak jak teraz
Pasożyty teraz dostają grubo pieniędzy i nie łapali bo im się nie chciało bo po co wystarczy zaliczyć programy i już jest 160-200 tysi rocznie, stad tez chcą za niby zakaz połowu dorsza po 500 tysi. Nie chcą po milionie za kasacje kutrow na które dostali pieniądze od państwa i uni. Bo to się nie opłaca
11 luty 2020 : 06:52 Henio Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-15 Glupoty
Armatorzy kutrow wędkarskich chcą jednorazowe kwoty za złomowanie, a rybacy nie chcą jednorazowego wsparcia tylko co roku po pół miliona i tak na zawsze. Rybacy co chwilę ptaszki, sprzątanie postojowe węgorz, a teraz jeszcze k...wa kasa z Miru. Oszczędźcie sobie takich wpisów wędkarze nigdy nic nie dostały i należy im się odszkodowanie jak i wam za zakaz połowu dorsza
11 luty 2020 : 03:17 Henio Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Policz trochę
+ 100 tys za liczenie ptaszków + 100 tys za "czyszczenie Bałtyku" , które to czyszczenie tak jak każdy inny program to tylko sposób na danie za darmo wam kasy panie rybolu. Czyli masz na bieżące utrzymanie siebie i jednostki? Co wam tak krocze w porcie podpaliło że gnacie jak szaleni w morze? 4-5 tys dniówki to dobra dniówka prawda? A armatorzy jednostek wędkarskich płacą wszystkie opłaty i nie dostają 5 tysiaków dniówki. Nie dostają NIC! Podpisz się PIES OGRODNIKA to przynajmniej zrozumiem twój problem.
11 luty 2020 : 15:18 Janusz 157 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 JESTEŚ ZWYKŁYM KŁAMCĄ
PTASZKI 43 TYŚ A SPRZĄTANIE 57 TYS ....JAK CHCESZ SIĘ WYPOWIADAĆ TO CHOCIAŻ ODROBINE WIEDZY BY SIĘ PRZYDAŁO....A TAK NA MARGINESIE TO JESZCZE OD TEGO PODATEK ODLICZ I PALIWO PO NORMALNEJ CENIE...HEH TYLE W TEMACIE
11 luty 2020 : 17:04 ZIOMEK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Widzę , że szalejesz na forum.
Wielkoliterowy buralu. Kultura nie wraca? Wciśnij Capslock ;););)
12 luty 2020 : 09:57 Kranik od zęzy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Bidula Ula
Sto tysiaków przytulił , większość cięzko pracujacych nie widzi takiej kasy przez większość lub całe życie i proszę jaki pokrzywdzony. Rybolska pazerność nie zna granic.
12 luty 2020 : 09:59 No noooo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 NO JAK TAM JANUSZEK?
chyba sie jebłe.....tak o połowe....minus koszty i podatki....tyle macie wiedzy właśnie!!!
11 luty 2020 : 17:50 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 JESZCZE JEDNO
wy nie chcecie tak jak rybacy takiej kroplówki ....a czemu?....proste bo jak sobie policzysz to co kolega napisał to wielkie" G " sie nagle okazuje...wiec lepiej wziąść sobie milion jednorazowo-PROSTE.....i nikt wam nie żałuje żebyście dostali pomoc !a to że piszecie kłamstwa ile rybacy dostają pieniędzy w niczym wam nie pomoże tylko nastawiacie przeciwko sobie rybaków!jak macie takie kwity że rybacy przynajmniej ci łódkowi dostali takie pieniądze to karty na stół!
11 luty 2020 : 18:01 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Kroplowka
Jako wedkarz zgadzam sie na ta kroplowke chce dalej plywac mam dobra jednostke i lubie to co robie.Ale problemem jest ze nas nie ma w programie rybactwa i moge isc na drzewo razem z kutrem bo nikogo to nie interesuje. Zakaz polowu dorsza zrobil ze mnie bezrobotnego bylem rybakiem myslale ze tu doczekam emerytury ale mylilem sie mam juz swoje lata i male szanse na zmiane zawodu.
13 luty 2020 : 09:21 WAWA Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 tylko problemy...
Unia Eur. ma z Polakami problemy! Jak nie sądy to wędkarze, jak nie... itd.
10 luty 2020 : 20:36 wacwac Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Unia dzielnie walczy z problemami, które sama stworzyła
Zniszczenie Bałtyku oznacza, że Komisja Europejska prowadząc politykę rybacką na Bałtyku złamała zapisy własnych traktatów dotyczących ochrony ekosystemów morskich, może być za to zaskarżona do TSUE zarówno przez polski rząd jak i związki wędkarskie .

Art. 3. Wyłączne kompetencje UE
Dz.U.2004.90.864/2 - Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - tekst skonsolidowany uwzględniający zmiany wprowadzone Traktatem z Lizbony
1. Unia ma wyłączne kompetencje w następujących dziedzinach:
a) unia celna;
b) ustanawianie reguł konkurencji niezbędnych do funkcjonowania rynku wewnętrznego;
c) polityka pieniężna w odniesieniu do Państw Członkowskich, których walutą jest euro;
d) zachowanie morskich zasobów biologicznych w ramach wspólnej polityki rybołówstwa;
e) wspólna polityka handlowa.
10 luty 2020 : 21:14 Lexus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Fishing Free Zone
Warunek krytyczny - obecność wielkich dorszy! Wprowadzić totalny zakaz jakichkolwiek połowow w rejonach-Basen Bornholmski, Rynna Słupska, Basen Gotlandzki co utworzy naturalny matecznik dla trzech kluczowych gatunków ryb. Reszta w koło samostanowienie przez dane państwa własnej gospodarki dobrostanem swoich akwenów(co i tak ma miejsce) . Brak dużych dorszy na Bałtyku centralnym powoduje zanik migracji szprota i śledzia, który był przez niego motywowany do mobilności i utrzymywania kondycji wszystkich trzech gatunków , efekt pogoni drapieżnika i ciągłej determinacji ucieczki ofiary. Główne ławice śledzi i szprotów odpłynęły z prądami morskimi aż pod Tallin, bez dużych dorszy, gdzie zostały przyblokowane stadami fok w prądzie powrotnym wzdłuż wyspy Gotlandia.
10 luty 2020 : 21:34 & Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Wielkie dorsze są tutaj, luty 2013 rok
https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/22567-wyrzucic-paszowce-z-baltyku-rybacy-proszaministra-o-pomoc
10 luty 2020 : 21:47 Bez sklerozy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Fishing Free Zone
Jego brak skutkuje znikomym tarłem dużych dorszy w naszej WSE. Minimalny poziom dużych dorszy(powyżej 2kg masy ciała) w połowach ogolnych powinien wynosić 20 procent dla zapewnienia skutecznej reprodukcji gatunku. Zapewni to zabezpieczenie, zawór bezpieczeństwa, poduszkę bezpieczeństwa na wypadek zmian środowiskowych w morzu takich jak czasowe niedobory tlenu, niskie zasolenie etc oraz przywróci właściwą cyrkulację ławic szprota i śledzia po całym obszarze Bałtyku.
10 luty 2020 : 21:34 & Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Back to the 90's
Od 15 lat UE pozoruje pomoc da rybaków byłego bloku wschodniego(efekt brak rybniedobor szprota to 300 tys ton, śledzia 600tys ton, najniższa w historii powojennej biomasa dorsza, łosoś tragedia, turbot praktycznie brak. Panowie pobudka! Nie liczcie na to, że ich nastawienie się zmieni...*
Pozdrawiam serdecznie wszystkich tych co mają narzędzia i sposobności żeby to właściwie policzyć
i przedstawić opinii publicznej ŻETELNE wnioski-kij wam w oko tchórze
10 luty 2020 : 21:45 Na rany Chrystusa! Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Polska jest od 100 lat na Bałtyku
Brukselskiemu kołchozowi wystarczyło 15 lat na wyczyszczenie go do zera, to naprawdę trzeba mieć talent....
10 luty 2020 : 22:06 Miotk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Zadanie domowe
Popatrzcie na marinetraffic gdzie są potężne paszowce i jakiej bandery.im jest to na rękę, że ryba się koncentruje poza naszym zasięgiem(nomenomem ona ma tam lepsze warunki żywieniowe niż w baltyku poludniwym . Tylko oni mają flotę zdolną tam popłynąć nawet przy takiej pogodzie jak dziś!
10 luty 2020 : 22:10 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 Spokojnie
Spokojnie, powoli, polska flota też się modernizuje i rośnie w siłę. Możemy byc dumni z takich jednostek jak Orka czy Humbak, a będą następne. Już nie trzeba będzie orać starymi B280 czy jastarnicką tuką, tylko nowocześnie łowić.
11 luty 2020 : 05:10 Humbak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 stare złomy
Tobie sie chyba pomyliło . Orka wła-139 (ex LA FUTURA) zbudowana jest w 1980 roku ( 40 lat) Humbak w 1985 roku ( 35 lat ) . Złom wycofany z eksploatacji i zastąpiony przez nową jednostkę bo nikt normalny nie pływa na złomie tak długim. Z rejestru wynika że B-280 to seria budowana do 1992 roku i takie pływają . Co innego stare b-410 i b-25 (mają po 50 lat ) . Ale ty jelonku i tak nie wiesz o czym piszesz.
11 luty 2020 : 08:48 Bosman Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Hanu
Zaproponujcie ministrowi aby zajrzał do waszego PITu z ostatnich 5 lat.
Niech zobaczy jakie to głowne utrzymanie wasze było. Tak nie macie co do garnka wsadzić.
Miliony za zerowe pity .hahahahaha
11 luty 2020 : 08:24 Irmin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Nie twój problem
Unia zrobi absolutnie wszystko, żeby ukryć rozwalony przez siebie Bałtyk, ryb już co prawda nie mają ale zostało im mnóstwo rybackich funduszy, już są pierwsze efekty a to dopiero początek.
11 luty 2020 : 09:18 Henryk Sienkiewicz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Chciałbyś by tak bylo
Unia nic nie zrobi.Najpierw my między sobą się po zagryzamy a oni będą się przyglądać.
11 luty 2020 : 17:02 Wicek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Polska odwraca się od Bałtyku
Zamiast wspierać polskie rybactwo, to likwiduje się małe rodzinne, tradycyjne firmy. Tego się już nigdy nie odbuduje. To jakiś obłęd. A tym zawistnikom, którym żal de ściska o te pieniądze z odszkodowania (w Pełni należne!!!) powiem, że armatorzy woleliby było, jak przed 1 stycznia 2020, by mogli normalnie prowadzić swoją działalność. Zastanówcie się, gdyby waszą firmę z dnia na dzień kazali zamknąć i to bez odszkodowania, a ty masz rodzinę na utrzymaniu, kredyty itd. Sqrwysyństwo, bo inne określenia są zbyt łagodne.
11 luty 2020 : 09:13 pomorek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Pusto
Wyobraźcie sobie ten widok portu np w Darłówku bez łodzi wędkarskich...... Pusto w morzu, pusto w porcie. Rybacy wyginą jak cinkciarze i badylarze, dopiero wtedy przyjezdni zaczną zadawać pytania co tu się wyprawia. Opinia publiczna nie jest świadoma katastrofy na Bałtyku. Prawda jest taka, że po zapaści w połowach wiele kutrow wędkarskich wypełniło tą lukę, dawało ludziom pracę i nakręcało turystykę coś się działo. Teraz to już totalna klapa. Puszczamy z torbami następne pokolenie.
11 luty 2020 : 09:30 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 Polowy
Nie ma ryb nie ma rybakow! Wytrzebilisci ryby sieciami i wedkami to teraz bedzie wcinac wietnamska pange z szamba. Unia starala sie bardzo zeby do tego nie doszlo, dostaliscie kase za nic-nie-robienie, ale chciwosc przewazyla. Teraz nie ma ryb i nie ma kasy. Cieszcie sie ze jest praca na budowach, uslugach, stoczniach, fabrykach i na roli. Kto chce ciezko pracowac to da sobie rade. Powodzenia na ladzie. ;(
11 luty 2020 : 09:55 Zdzislaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Nie masz racji
Chyba tylko idiota niszczyłby własny warsztat pracy. Chyba nie posądzasz o to rybaków, którzy morze dobrze znają i szanują.
11 luty 2020 : 10:03 pomorek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Gaz
Politycy sprzedali morze za możliwość położenia rurociągu przez Danię i kupno gazu on Norwegów a teraz udają greka
11 luty 2020 : 11:05 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Tuka puka
Cytuję Humbak:
Spokojnie, powoli, polska flota też się modernizuje i rośnie w siłę. Możemy byc dumni z takich jednostek jak Orka czy Humbak, a będą następne. Już nie trzeba będzie orać starymi B280 czy jastarnicką tuką, tylko nowocześnie łowić.

Jastarnicką tuką to ty sobie ryja nie wycieraj wypatroszony węgorzu.
Trochę szacunku dla pracujących na morzu.
11 luty 2020 : 11:08 Ślepy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ryby
Jutro wedkarze wystapia w telewizji trwam moze rydzyk im cis da hehe
11 luty 2020 : 13:05 Ryby ust Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Cc
IMG_8924.HEIC

Poczytajcie jak nas wydymali
11 luty 2020 : 15:10 Narek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 Zna was dobrze. Wystarczy nic nie robić.
Niech idą i do samego Boga bo mają do tego prawo. Kasa im się należy i prędzej a raczej później ją dostaną,natomiast po ochronie nie będzie juz wędkarstwa na zasadach dotychczasowych z resztą rybolowstwo też się zmieni nie do poznania. Ochrona maloskalowego rybolowstwa już widzieliście i większosc czuje się oszukana. Wyobraźcie sobie ze to był max finansowy funduszy europejskich. Mało dali? Wiem mało. Bo wam zawsze będzie mało. Mają was dość. Nic nie produkujecie. Ludzi nie zatrudniacie prawdę mówiąc i drziecie mordy ze ryby nie na atak serio to chcecie tylko kasy a ryby macie w dupie. Oni was już też. Już DAWNO!
11 luty 2020 : 15:30 Toldi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Emeryci na pomostowkach!
Skoro jest tak źle i przyszłości nie widać to dlaczego nie sprzedajecie ty swoich okrętów? Puki jeszcze są coś warte!
11 luty 2020 : 15:41 Toldi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 odp
Ponieważ pracujemy w tym sektorze najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, często są to jednostki wielopokoleniowe. Najzwyczajniej jest to dla nas cały świat, nie wyobrażamy sobie żeby robić cokolwiek innego. Nie jest to takie proste mój przyjacielu. Człowiek to nie szmaciana lalka żeby nią rzucać z kąta w kąt.
11 luty 2020 : 16:19 rytu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 pisze o sektorze rybackim
j.w
11 luty 2020 : 16:23 rytu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 czas na zmiane..dobra zmiane
to ze ma korzenie gowno obchodzi o bywatela co ma ciebie pracuje urabiajac sie po lokcie zebysvmogl lezec faja do gory....Do roboty w koncu sie wez jak reszta
11 luty 2020 : 17:09 maly warzywniak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Tradycja to warzna rzecz w czasach w których rządzi pieniądz.
Nikt wam tego nie zabierze. Nikt was z batyku nie wygoni. Nikt wam nie powie że to nie twoje. Jak cię będzie stać utrzymać swoją łupinkę by z wnukiem wyskoczyć za główki to se mniej.
11 luty 2020 : 17:10 Toudi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 co to znaczy twoje
od kiedy kwoty sa rybakow???otoz informuje ze kwoty sa przyznawane na kraj na narod a nie na rybaka...to ze rybak ma niewod to lowi ta kwote ale to nic stabilnego i stalego.
11 luty 2020 : 18:02 maly warzywniak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Kto kupi bezwartościowy złom?
Kuter jest wart tyle ile może złowić ryb, dziś jest to zero.
11 luty 2020 : 17:43 Kaszub Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 kuter jest wart cene stali
dzis...
11 luty 2020 : 18:04 zlomnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Tak jak zatwierdził
Cytuję Ryby ust:
Jutro wedkarze wystapia w telewizji trwam moze rydzyk im cis da hehe


Tak jak zatwierdził plan przedstawicieli Jastarni (po odpowiednim Bóg zapłać) zabrania większym
przyznania mniejszym
11 luty 2020 : 19:34 Jaro 2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 Prawda
Cytuję Humbak:
Spokojnie, powoli, polska flota też się modernizuje i rośnie w siłę. Możemy byc dumni z takich jednostek jak Orka czy Humbak, a będą następne. Już nie trzeba będzie orać starymi B280 czy jastarnicką tuką, tylko nowocześnie łowić.


w końcu prawdziwe słuszne stwierdzenia na tym portalu
11 luty 2020 : 19:44 Orka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 UE
Żaden ... uj z ciepłej posadki w Brukseli nie wmówi mi, że ryb nie ma bo ocieplenie klimatu i inne tam takie pierdoły . Żaden ... uj urzędnik na unijnej misce nie wmówi mi że to nie oni ponieśli totalną porażkę w zarządzaniu naszym morzem, które powierzyliśmy im w opiekę wchodząc w jewropiejskij sajuz
11 luty 2020 : 19:57 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 A ja wam powiem tak
Nie dali? A wy uwierzyli ze dadzą? Buahaha buahaha . Lol Lol. Buahaha...:):)
11 luty 2020 : 20:53 Departament Slimakow Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Nie takich jak wy przerabiali.
Jeżeli ma być jeszcze kiedyś normalnie w rybałce to muszą przestać dotować leni rekompensatowych. Robi się to celowo po to by paradoksalnie zniszczyć tych najsłabszych bo oni jak słychać domagają się coraz większej kasy a znaczenie ich na morzu jest coraz bardziej bez znaczenia tylko im wydaje się że muszą być. Koniec końców skończy się to źle. Bo w tym przypadku krowa co dużo muczy, to mało mleka daje. 500 tys na waciki. No dobra 300.hahahaha.
11 luty 2020 : 22:40 Wertyup Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 odp
Nie ma z tym problemu żeby sprawdzić kto w ostatnich latach pracował, a kto trzymał jednostkę dla dopłat
12 luty 2020 : 07:19 rytu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Jestem za.
Wystarczy nie dotować i samo wyjdzie.prawo dzungli. Reguły wolnego rynku niech zadziałają.
12 luty 2020 : 09:09 Wertyup Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 gosc
co niejedni musieliby już zacząć chodzic do jakiejś roboty a nie tylko pisać wnioski czekac na przelew i się madrowac
12 luty 2020 : 10:05 as Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Tak
zwłaszcza prezesi grup
13 luty 2020 : 09:37 Włóczykij Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 A nawet przeciw
ale trzeba by dać normalne limity żeby pracujący mogli się wykazać. 1 tona na rok to trochę mało...
12 luty 2020 : 13:53 odp Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 gosc
sa tacy co nie złowili ani kilograma dorsza wystarczy ze maja go w licencji a ty piszesz o tonie lodki stoja w krzakach zarosniete trawa chlopy jak deby ani dnia nie przepracowane w zyciu
12 luty 2020 : 14:54 as Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Bez znaczenia
2003 pracowali wszyscy i taki stan UE ZOBOWIĄZAŁA się utrzymać w rybołówstwie , to jest zapisane w traktatach jak ktoś tam wyżej już wspomniał w komentarzach. Nawpuszczali skandynawskich paszowców bez kontroli to niech teraz kombinują jak to odkręcić. Morze jest wydajne i pod dobrym zarządzaniem to żaden problem... Tyle w temacie dla tych co myślą, że ktoś dostaje kasę za friko.
12 luty 2020 : 08:43 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 wędkarz
kto myśli ze przez wędkarzy dorsza nie ma w Bałtyku to bredzi łowiłem kilka lat z Łeby i Władka na kutrze było łapane średnio 10-15 szt jeden złowił więcej drugi zero to nie jest wina wędkarzy a duńskich paszowców
13 luty 2020 : 07:20 WĘDKARZ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 wędkarze też mają za uszami
jesteście szkodnikami jak foki, nie dość że ryby wyławiacie to jeszcze niszczycie sprzęt rybacki, który kosztuje dużo więcej niż wędka z Chin
13 luty 2020 : 09:41 batyskaf Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 I kto to pisze
Twoja glupota poraza czy mam przypomniec zejscia w nocy ladowanie ryby na samochody bez ewidecji policz ile was jest tona dwie trzy . Walenie w rogi wszasowiczow na torebki bez paragonu ceny kosmiczne malo tony ryb po sztormie wywalane bo nie chcialo sie zebrac przed sztormem jeszcze meldujesz przez radio drugiemu i myslisz ze nikt nie slyszy.Pmietaj ze w porcie wszyscy sie znaja i wiedza wszystko co kto robi jak bedziesz dalej taki swiety to jeszcze cos napisze uczciwy sie znalazl pasozyt gorszy od tysiaca fok
13 luty 2020 : 16:00 JOCHAN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Foka
15 szt razy 20 wed, to 300 kg razy 200 łajb 6 t dziennie razy 200 dni
13 luty 2020 : 10:51 Foka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 razy
to 60 ton gwoli scislosci oczywiscie na dzien
13 luty 2020 : 12:06 teoretycznie Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 foka
to tysiąc raz więcej od limitu rybaków
13 luty 2020 : 16:58 faka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wedkarz
A jak na lawicy slupskiej lapali po przeszlo sto sztuk dorsza ledwo co wiekszego od pikera to normalne
13 luty 2020 : 20:24 Ryby ust Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 ZAKAZ
My się klucimy a Komisja pracuje nad wprowadzeniem zakazu połowów pelagicznych jeszcze w tym roku
13 luty 2020 : 12:02 Gość 1 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 A
co tam w Darłówku takie poruszenie? Podobno zaczęło się trzepanie grupy, ciekawe komu o 6 rano do chałupy wjadą z drzwiami. Brawo!
13 luty 2020 : 12:17 Don Pedro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Gwarantuję
wszystkim że o grupie z Darłówka będzie jeszcze głośno.
13 luty 2020 : 12:55 Kuntakinte Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Darłówko samo nie utonie, za dużą ma wiedzę.
ja , wójt. wam to mówię.
13 luty 2020 : 16:36 Darłówko Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Propaganda
Ale dla jednostek 12m w dół. Koniec polowów pelagicznych w tych przedziałach. Predzej takich zmian bym się spodziewał. Przestań *****ic kolego. Dajesz nadzieję w tej beznadzieji.
13 luty 2020 : 19:24 Szprotowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Sztab anty wszystko.
Zawsze mieli ciśnienie na te grupę nasi prominetni działacze. Nie dając nic od siebie, krytykując i podkładając miny i pchając się na stołki by miec ZUS zapłacony +pensyjka.
Dokonczce temat z tymi 500 tys.zl to może zmienie zdanie na wsz temat. Hahaha
13 luty 2020 : 17:39 KoronaWirus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Nowy pomysł mam na wyrwanie kasy z głupiej Uni
Niech płacą za dni sztormowe.po 4000zl za dzień. Aaa im większy wiater tym wieksza kasa. Np. Za 12 w skali buforta 12 tys. dniówka. No i programy eko oczywiscie. I niech zapłacą za brak zimy bo nie ma od paru lat. Dadzą tylko narazie nic nie mówimy o kasie.!!! Reszta szczegółowo indywidualnie na nabrzeżach i przystaniach. Potem z konkretami jedziemy na Brukselę.
13 luty 2020 : 17:53 Euzebio Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Tylko głupek śmieje się z mądrej Unii
Hojność Unii Europejskiej najwyraźniej nie zna granic. Właściciele kutrów rybackich z Francuskiej Riwiery otrzymują tysiąc euro dziennie za to, że... nie pracują.

Jak wynika z ustaleń RMF FM, Unia Europejska płaci właścicielom kutrów za to, że w Morzu Śródziemnym brakuje ryb. Właściciele kutrów nie muszą nic robić, a i tak otrzymują „pomoc finansową” z Unii.
13 luty 2020 : 18:07 Macron Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 I na to wszyscy liczą.
Jak na pomoc Anglików podczas II wojny światowej. Się nie doczekali.
13 luty 2020 : 18:53 Euzebio Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Buddowie z Jastarni, dorsze i śledzie, film
https://www.youtube.com/watch?v=VLQXD0MFolg
13 luty 2020 : 21:23 Oscar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 Rekompensaty
A mewy to co? One tez swoje zjadają. Chce kasę za mewy.
13 luty 2020 : 22:34 Rychuu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Kto zajumał ciernika z Zatoki Gdańskiej?
"Od połowy lat 70. ubiegłego wieku gatunkami dominującymi w zatokach Puckiej i Gdańskiej stały się ryby ciernikowate, w szczególności ciernik Gasterosteus acu- leatus Linnaeus, 1758 oraz w mniejszym stopniu cierniczek Pungitius pungitiusLinnaeus, 1758 (Skóra 1993 a-c). Skóra (1993a, b) podaje, że w miesiącach letnich cierniki stanowiły nawet około 93-98% biomasy ryb w Zatoce Puckiej. Cierniki również bardzo chętnie przebywały w obrębie portów: jachtowego w Gdyni i rybackiego w Pucku. "
14 luty 2020 : 12:52 Skórzany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Razem
Wyginęły cierniki dorsze w kolejce czekamy MY .............:Już mi się nawet nie chce nikogo namawiać by połączyć siły w negocjacjach o nasze przetrwanie JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ PORAŻKĄ .....KAŻDY SOBIE !!!
14 luty 2020 : 13:14 .....z.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Derektor
Nie poddawaj się bo będziesz musiał płynąć w morze zarobić na ten kiliszek chleba. Może promocje zróbcie i zejdźcie z tych 500 na 250?
14 luty 2020 : 13:48 Szprotowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Do szprotowca Razem
To nie jest śmieszne 25 lutego dowiesz się już oficjalnie ze tez nie będziesz łowił od stycznia 2021 będzie zakaz dla Ciebie tez. Porozmawiamy za rok ....
14 luty 2020 : 14:18 .....z.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Co tu dalej robić?
Jak baltyk wyczyścimy. Ptaszki policzymy to co za rok nam dadzą? I co przez następne 4 lata?
14 luty 2020 : 13:55 Waldek... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Jak to jest?
Japitole znowu wszyscy w morzu. Przecież jest zakaz. My tu twardo strajkujemy i solidarnie nie łapiemy nic a łami strajki pracują. Jak unijni urzędnicy to zobaczą to będzie gadanie ze chodzi nam tylko o kasę i nikt nas nie będzie traktował poważnie. Czy tak już jest od paru lat?
14 luty 2020 : 14:33 Biała mewa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 śmieci łapią albo liczą kormorany
Paszówka tylko łowi
14 luty 2020 : 15:23 Maly. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Obyś miał rację.
Ale jaja co? Jeżeli to prawda to jednak ktoś chce coś tu chronić. Jeżeli to kłamstwo to cóż. Nic nowego.
14 luty 2020 : 15:45 Biała mewa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Aaa za rok. Hahaha
Za rok to będzie za rok. Możesz w to wierzyć przez cały ten rok.
14 luty 2020 : 15:49 Biała mewa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Razem
Kolego miło mi ze przyznałeś mi racje ale tu chodzi o coś więcej niż fikcyjna ochronę wszyscy jesteśmy przeznaczeni do upadku.!!!!!! Im więcej organizacji stowarzyszeń sztabów prezesów doradców zespołów tym gorzej ...... Szkoda ze trole potrafiły skutecznie podzielić środowisko
14 luty 2020 : 21:48 ...z.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Porażka
RAZEM. Ma racje nikt nic nie dostanie to KONIEC
14 luty 2020 : 15:56 Dar.. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wyśpijcie się w łykend i napijcie
bo od nowego tygodnia robimy brukselskim szkodnikom Stalingrad.
14 luty 2020 : 16:20 Żukow Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 sledzi
dawajcie na śledzi na zatoke pomorską jest go do oporu nie można przerobić go.na pasze wsam raz i pod nosem ,blisko na wykadunek w swinoujściu
14 luty 2020 : 17:46 janek-1 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Razem
Dzisiaj Walentynki ❤️ Wypiłem drinka i mnie olśniło ??? O co tu chodzi ? Wszyscy piszą ze szprota wali na maxa ? Śledź na zachodzie tez na maxa ? To czemu doradcy mówią ze nie ma dorsza bo dorsz nie ma co jeść ? Kto tu kłamie ??? To jakiś obłęd jeśli jest tyle szproty i śledzia to może dorsz tez jest ???? tylko ze za rurą gazową a może na łowiskach 22 ? Gdzie są naukowcy ? To wszystko zaczyna być niejasne ?? A teraz na serio !!!!! dorsz bałtycki cena 15 zł /kg Myśle ze na dzisiaj nasza kwota narodowa to około 2000 ton dorsza do odłowienia ? Ale to fikcja kto to odłowi ? Kto to wymyślił? ??? kto może łowić? Albo ten drink mi zaszkodził albo mam racje i musimy się zastanowić Kto może nam odpowiedzieć jak z tego wyjść
14 luty 2020 : 20:03 ...z.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Bez limitowa pulapka
Dobze myślisz. Prawda leży powyżej 12 mili
14 luty 2020 : 20:18 Biała mewa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Z tego nie ma wyjścia
jet tylko unijna kasa.
14 luty 2020 : 21:20 Sienkiewicz Henryk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Razem
Z dnia na dzień wprowadzono zakaz połowu dorsza!!! Kutry i lodzie są baz środków do życia firmy potracily kontrakty ale to już mamy za sobą !!! Teraz problemy maja pelagiczni stracili 40 procent kwoty firmy maja podpisane kontrakty które są zagrożone czy nasi doradcy nie wiedza ze to koniec kolejnego segmentu ??? Od miesiąca staram się namówić środowiska by usiadły razem do stołu i próbowały coś zmienić ale jak słychać jedni maja rozmawiać. 07.02 inni 20.02 później 25.02 ... 27.02 a Norwegowie walą dorsza i łososia do polski ale do firm Norweskich w Polsce !!!! Czy jest ktoś w naszym kraju kto to zauważył ???
14 luty 2020 : 20:54 ...z.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ??
Z dnia na dzień? Minister od lat mówił, że trzeba zamknąć połowy i cały czas namawiał do tego Bruksele. Efekty są.
15 luty 2020 : 10:20 Herr Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zaiste
normalnie efekt WOW!
15 luty 2020 : 13:01 elf Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 NEPTUN
A Neptun siedzi i stuka palcami w stół...I myśli -
przecież jak oni się nie dogadają i nie staną w mojej obronie teraz, to już po mnie.... a tyle im dałem jak byli w potrzebie i tyle jeszcze mogę dać...
14 luty 2020 : 23:46 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Bez limitu
Cytuję janek-1:
dawajcie na śledzi na zatoke pomorską jest go do oporu nie można przerobić go.na pasze wsam raz i pod nosem ,blisko na wykadunek w swinoujściu

Lepszego portu jak Dziwnów to nie ma tam dobrze zapłacisz i łapiesz bez limitu za coś pozamykali tamtejszych inspektorów ale i zresztą zrobią porządek za wożenie tego śledzia i lewych nieraportowanych wyladonkow
15 luty 2020 : 17:06 Babel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Prokurator
Podobno prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie obrażania prezydenta i wszyscy będą wzywani , skoro tam byli rybacy to minister napewno da im po 500 tysięcy teraz niewiem czyja to zasługa ale pan minister niezle się w kur... także my już chyba dziękujemy sztabowi za lipę
15 luty 2020 : 20:33 Puck Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Żaden
powtarzam ŻADEN ! rybak nie obrażał prezydenta - nie po to tam pojechaliśmy.
NIE SIEJ FERMENTU !!!
15 luty 2020 : 21:04 PROKURATOR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Kastępnym razem radzę się zastanowić
bo można rybaków wpędzić w problemy
16 luty 2020 : 20:16 dobra rada Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 prokurator
podobno prokuratura wszczeła śledztwo ale w sprawie przekrętów w grupach i zespole doradczym oraz w sprawie połowów paszowych a tak z ciekawości to ty ten pierwszy czy drugi?...heh
16 luty 2020 : 15:16 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 wstyd narodu
Rybacy tylko z zamiarem protestu pojechali, a że wyszło jak wyszło odpowiedzialność muszą ponieść!!! Sztab Kryzysowy temu winien że taki wstyd narobił w tak ważnym dniu odzyskania Bałtyku, a do tego jeszcze ważna osoba kraju została przez nich wyzwana!!! Powinni działacze, organizatorzy protestu ponieść temu konsekwencje!!!!
16 luty 2020 : 10:38 śledzik 100lat Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Ludzie nie mają, z czego żyć wiec nerwy się zdarzają
Konsekwencje za Puck powinni ponieść esbecy z KODu, którzy wmieszali się między rybaków.
Co do Sztabu Kryzysowego to tylko on jest w stanie uratować dziedzictwo polskiego rybołówstwa gdyż handlujące paszą grupy producenckie to już śmierdząca, nikomu niepotrzebna padlina.
16 luty 2020 : 11:36 Fuck Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 młoteczek
i w główke się jebni.....!
16 luty 2020 : 15:09 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 Idą nowe czasy
Po raz pierwszy w historii polskiego rybołówstwa urzędujący prezydent Polski ujmuje się za polskimi rybakami i to na najważniejszej konwencji wyborczej, nie zmarnujcie tego bo druga taka okazja już się nie powtórzy. Tutaj całe przemówienie, w którym popiera rybaków.

https://www.youtube.com/watch?v=B3DDac255Ts
16 luty 2020 : 12:00 TV Rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Jas99
Interesuje mnie
ile Czołowy działacz armator kutra Jas 99 do tej pory wyłapał swojej kwoty pelagicznej z podziałem na szprot oraz śledz
Z tego co obserwuję wypływa poza cypel helski na stronę otwartego morza i chwała mu za to.Sledz tam niestety nie występuje o tej porze roku.a jak zapisy w dzienniku jego i kolegów??????pytanie do???chyba środowiska rybackiego??? Jest jednym z najbardziej gorliwych to powinien być posłuszny jak.................przyjaciel człowieka.Kto może niech sprawdzi tego typa i jego znajomych
16 luty 2020 : 16:31 Ciekawy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Podaj dane
Podaj imię i nazwisko tego działacza o którego ci chodzi
16 luty 2020 : 16:43 ciekawy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Pewnie
więcej niż na twoich rufowcach..
16 luty 2020 : 19:02 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 armator jas 99.
Cytuję ciekawy:
Podaj imię i nazwisko tego działacza o którego ci chodzi


wyszukasz w inter.imię i nazwizko
16 luty 2020 : 17:04 Ciekawy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 to szok
Cytuję Ciekawy:
Cytuję ciekawy:
Podaj imię i nazwisko tego działacza o którego ci chodzi


wyszukasz w inter.imię i nazwizko

Nie potraficie przyznać się do błędu jak ta Pani z palcem wskazującym
Łowicie Jastarnicy szprot wpisujac śledzia mówiąc o ochronie zasobów kaszub i ich dobrodziejstwa naturalnego
.To jest chore tak samo jak wasi dzialacze piszący pisma do ?????wyższych struktur niepotrzebnych na kaszubach.
Ale czego można się spodziewać???
16 luty 2020 : 17:27 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Jastarnia 99
Z tego co wiem to łapie na konsumpcje w skrzyniach
A co do śledzi to przyłowy są zawsze i trzeba je wpisywać omułku.
16 luty 2020 : 19:19 Kaski Muzykant Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 A kto pompował w sobotę paszę na czerwone samochody!!!
Konsumpcja a co to jest?
17 luty 2020 : 07:42 masakra Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 przyłowy
A czy to są przylowy z sortowania za pomocą sortownicy czy palcówki chłopcow z ferajny jastarnickiej tzw pianino?
Dlaczego od razu omułku? Coś boli Ciebie?
16 luty 2020 : 19:44 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Kraść to miliony
Cytuję Obiektywny:
Cytuję Ciekawy:
Cytuję ciekawy:
Podaj imię i nazwisko tego działacza o którego ci chodzi


wyszukasz w inter.imię i nazwizko

Nie potraficie przyznać się do błędu jak ta Pani z palcem wskazującym
Łowicie Jastarnicy szprot wpisujac śledzia mówiąc o ochronie zasobów kaszub i ich dobrodziejstwa naturalnego
.To jest chore tak samo jak wasi dzialacze piszący pisma do ?????wyższych struktur niepotrzebnych na kaszubach.
Ale czego można się spodziewać???

Na zachodzie łowią śledzia pisza fladre czym ty się chłopie przejmujesz
16 luty 2020 : 19:52 Zatokowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 nie ma przyłowów
Cytuję Kaski Muzykant:
Z tego co wiem to łapie na konsumpcje w skrzyniach
A co do śledzi to przyłowy są zawsze i trzeba je wpisywać omułku.

Obecnie na jednostkach 24,5 w górę nie występują przyłowy Sledzia ani dorsza chyba że ktoś poławia na nie odpowiednim kwadracie ze względu na ograniczoną dzielnosć morską.
Uważam że takie jednostk(poniżej tych wskazań)i powinny zakończyć tę działalność ze skutkiem natychmiastowym zamiast poławiać i wyrzucać dorsza z mniejszych glębokości ze względu na małą dzielność morską i sztormy które im utrudniają wychodzenie w dalsze rejony morza.
Szkodzą ssakom-foki oraz rybie dennej dorszowi
Zakaz połowu do 25 Mm o d brzegu ze skutkiem natychmiastowym jest priorytetem dla pozytywnych spraw ekologicznych.
Prawda Panie i Panowie ekolodzy?
16 luty 2020 : 20:02 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 Za mało
50 Mm od brzegu
16 luty 2020 : 20:14 Główny Ekolog Kraju Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Objawienie prawdy
Uważam że takie jednostk(poniżej tych wskazań)i powinny zakończyć tę działalność ze skutkiem natychmiastowym zamiast poławiać i wyrzucać dorsza z mniejszych glębokości ze względu na małą dzielność morską i sztormy które im utrudniają wychodzenie w dalsze rejony morza.
Szkodzą ssakom-foki oraz rybie dennej dorszowi
Zakaz połowu do 25 Mm o d brzegu ze skutkiem natychmiastowym jest priorytetem dla pozytywnych spraw ekologicznych.
Prawda Panie i Panowie ekolodzy?
A co ciebie obchodzi zachód?
Jesteś uczciwym kaszubem nie powiesz złego słowa .......wiesz kim
To nie kradnij!!!! poławiaj szprotę a jak nie potrafisz łowić śledzia to go nie wpisuj tylko oddaj większym jednostkom i nie kradnij
Tak nie wolno!!!! Bądz uczciwym w imię solidarności społecznej jak powiedział G.SZomb.we wpisie aby oddać mniejszym szprotę
Nie potrafię łowić śledzia to oddaję innym(większym) tak wasz Prezydent i biznesmen Rydzyk radzą
16 luty 2020 : 20:19 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Jutro brukselski Staligrad
przyszedł czas zapłaty brukselskim brojlerom i ich polskim pachołkom.
16 luty 2020 : 20:43 Jesień średniowiecza Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Pytanie
Czy to prawda ze będziemy blokować drog ?
16 luty 2020 : 20:57 ..dar .. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Prawda
Cytuję Obiektywny:
A czy to są przylowy z sortowania za pomocą sortownicy czy palcówki chłopcow z ferajny jastarnickiej tzw pianino?
Dlaczego od razu omułku? Coś boli Ciebie?

Funkcjonuję w rybołówstwie od 1964 r
.W ukierunkowanych połowach śledzi można organizować tzw
sortowanie jak wcześniej nazwano pianino czyli ręczne oddzielanie mniejszego śledzia od większego
w ukierunkowanych polowach śledzia. przy połowach Szprota jakie prowadzą armatorzy
jednostek w jastarni jest to niemożliwe ze względu na ograniczenia techniczne.Oddzielenie szproty od śledzia odpowiednich
wymiarów.
Jest to oszustwo, przekłamanie i nieprawda.
Inspektorzy rybołówstwa i prokuratorzy a także ekolodzy powinni zająć się tym tematem
16 luty 2020 : 21:58 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Powiedz to skandynawskim paszowcom, nawiedzona babo
i przestań tu już smrodzić.
16 luty 2020 : 22:40 Lolek. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Do dzieła
Masz podejrzenie lub pewność popełnienia przestępstw to zgłoś to organom ścigania. W przeciwnym przypadku możesz odpowiadać za ich ukrywanie lub brak reakcji. Funkcjonujesz podobno od 1964 r. , a jeszcze nie dotarła do ciebie informacja, że istnieje możliwość mechanicznego sortowania ryb pelagicznych na przykład za pomocą sortownic produkowanych kiedyś w Pruszczu ?
17 luty 2020 : 06:25 lex Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Prawda
A świstak siedział i zawijał szprotki w sreberka......w marisie i u korka na sortownicy
16 luty 2020 : 23:07 Sledz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Prowokacja
Ale robaczywe te brukselki... a jakie brzytkie robaki wychodzą z nich i rozłażą się tu po forum...
17 luty 2020 : 08:28 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 A my????
To jest prezent dla pana ministra!!! A my rybacy powinniśmy zawieść naszemu ministrowi te chore ryby i po obgryzane przez foki dorsze.....
17 luty 2020 : 18:37 To jest prezent... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Głupota nie boli
Za takie głupie teksty na miejscu ministra zero kasy dla durniów.
17 luty 2020 : 19:05 Muniek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 [link usunięty]
Jaja
17 luty 2020 : 18:38 To jest prezent... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 wpisz
wpisz jeszcze raz ale bez http
17 luty 2020 : 19:00 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Mięczaki !!!
Gornik
17 luty 2020 : 20:59 .lgornik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Prezent
://m.facebook.com/story.php?story_fbid=25041494965 15980&id=100007628618097
18 luty 2020 : 07:15 Jaja Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Dzisiaj w morzu tylko prawdziwi rybacy!!!
Reszta w domach ogląda ich poczynania i wydzwania po inspektorach.Prawda p.Marcinie i Adamie?
18 luty 2020 : 08:19 Duży Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Prośba
nie myl szkodników z rybakami !
18 luty 2020 : 09:11 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 duży
przecież wy tylko odłapujecie swój limit to czego tu się bać?...heh
18 luty 2020 : 12:53 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 już nie długo
maj potem czerwiec lipiec i sierpień....wreszcie bałtyk złapie głeboki oddech!!!!!chyba DUŻY już słyszłeś?
18 luty 2020 : 12:59 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Napisz MAŁY
Ale co mieliśmy słyszeć ?
18 luty 2020 : 13:49 Średni Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Strajk
Jedziemy blokować ronda i ulice czy już się obsraliscie
18 luty 2020 : 09:50 Gornik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Teraz w morzu
Teraz w morzu jest tylko zakałą środowiska rybackiego ... chcą wytrzewic Bałtyk do zera
18 luty 2020 : 09:50 Daniels Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 27 lutego spotkanie z ministrem
wyślijcie tam mądrych ludzi a nie głąbów, którzy chcą łapać ryby których nie ma .
18 luty 2020 : 10:23 INFO rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Zespół Doradczy
Zespół Doradczy powinien usunąć członków, którzy są w zarządach grup producenckich, ten eksperyment się po prostu nie udał.
18 luty 2020 : 11:30 MiZ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 pewnie
pojadą mądre chłopaki na szczeście nie będzie prezesów grup .....słuchy chodzą że już ich serce boli...
18 luty 2020 : 13:01 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Spotkanie
A co będzie na spotkaniu??? Ryb nie ma ??? Kasy nie ma ??? Będą obiecanki ??? Czy skłócanie środowiska ???
18 luty 2020 : 10:34 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Grupy producenckie
Panowie z grup producenckich podpisali juz że nie chcą pomocy finansowej tylko zrobią ptaszki śmieci i przytulą pare baniek .Jest to na piśmie które podpisali we wrześniu z Ministrem . Są tam podpisy prezesów zrzeszen rybackich i producenckich .Więc nie oszukujmy się pojada ci sami ludzie
18 luty 2020 : 11:56 josef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Coś kręcisz
Ja też widziałem ten papier.
18 luty 2020 : 12:57 Darlov Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Macie ten dokument
://zapodaj.net/3b1677c1a5d30.jpg.html
18 luty 2020 : 13:41 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Jak widziałeś to wiesz
Porozumienie zostało podpisane dokładnie 20 września 2019 i co dziwne ci co to podpisali teraz robią jako koordynatorzy programów proekologicznych A i widziałem wypowiedź Pana z Ustki który zaraz po tym podpisaniu płakał przed kamerą że rybacy nie mają na zusy .Coś krecom ale chyba poza nami rybakami .Zapytajcie się Prezesa z Ustki co on na to ?????
18 luty 2020 : 14:26 josef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Dziel i rządź
Czy chcesz powiedziec że 20 wrzesnia już zdecydowano o podjeciu dzialan zmierzających do zrekompensowania negatywnych skutkow zakazu dorsza z dzialania ktore nic nie mialo wspolnego z tym zakazem a pieniadze i tak były alokowane. Ktos tutaj dokonal oszustwa i wyvhodzi na to ze w departamencie urzednik panstwowy naduzyl spolecznego zaufania. Po drugie takie samo gadania bylo przy podzialach kwot w grudniu. To pytanie brzmi dlaczego administracja Polska w niejasny sposob działała na nasza niekorzyść nie organizujac funduszy z tytulu zakazu i odszkodowania tylko pocichu lamiac prawo dogadywali sie z wybranymi beneficjentami a finalnie wbrew opini rybaków zmienili wspolczynniki bo niby przydzielali pomoc kosztem segmentow pelagicznych. Nic sie tutaj nie trzyma kupy panowie i panie a problem tkwi w tym ze od lipca jestesmy wszyscy oklamywani. Pismo ktore ujawniliscie temu dowodzi. Dzieki takim idiotycznym zagrywkom sprzedajnych rybakow ta banda z warszawy mysli ze rozgrywaja nas jak dzieci.
18 luty 2020 : 19:47 Ubawiony Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Tak na koniec
Wspomnę jeszcze o wałku z podziałami jednostek w zalezności od długosci ,kto robił ten podział i wiedzac ze maja 10 milionów na zrzeszenie ile dadzą na łódz 9,99m a 10m .Skąd róznica 30tyś .Chyba wszyscy wiemy a dalej robją nas w HU..............A POZDRAWIAM Bez odbioru Panowie
18 luty 2020 : 15:02 josef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Dokładnie
Różnice między przedziałami powinny wynosić od 3 - 5 tyś, różnica na paliwo zrozumiała dla wszystkich.
Teraz różnica między najmniejszymi a największymi wynosi ponad 60 tyś, przypomnę że ZA TĄ SAMĄ PRACĘ DO WYKONANIA !!!
27 lutego spotkanie z ministrem co niektórym się ukrócą machlojki, a jak nie to minister razem z nimi na taczce pojedzie !!
18 luty 2020 : 16:06 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Porozumienie
Możecie tu sobie gadu gadu 27 będzie tak samo gadu gadu a 28 lutego wszystko będzie po staremu ze odpowiedz będzie w kwietniu. itd 1 maja zacznie się święto które potrwa 3 miesiące a to wszystko dzieje się jakoś bez naszej waszej wiedzy
18 luty 2020 : 16:31 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 ???
A gdzie to spotkanie ma mieć miejsce?
18 luty 2020 : 16:38 Rybak 567 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Do rybaka 567
I to jest to co mówię spotkanie o nas bez nas
18 luty 2020 : 17:03 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Prawda
Najlepiej byłoby jak przed tym spotkaniem z ministrem pojawiła by się na portalu, lista osób które mają rozmawiać z ministrem i gdzie te spotkanie będzie miało miejsce!!!!!??????
18 luty 2020 : 18:02 Prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Spotkania Zespołu Doradczego są otwarte dla rybaków
zawsze tak było.
18 luty 2020 : 18:11 Andrzej. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Andrzej nie kłam !!!
O spotkaniach zespołu rybacy dowiadywali się po fakcie !!!
A często w ogóle nie dowiadywali się o czym te spotkania były i jak głosowali poszczególni członkowie !!!
ALE TO SIĘ ZMIENI !!!
18 luty 2020 : 18:27 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 ANDRZEJU
To jak to się stało ze zespół doradczy DORADZIŁ ministrowi by zamknąć połowy dorsza a nie doradził by zapłacić za to poszkodowanym ?????
18 luty 2020 : 18:23 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Rybacy doradzili , 90 procent rybaków chce zamknięcia połowów
Troszkę się oderwałeś od środowiska?

https://www.portalmorski.pl/ankiety/ankieta/5-czy-komisja-europejska-powinna-czasowo-zakazac-polowow-
18 luty 2020 : 18:30 Andrzej. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Jak są otwarte
Jak są otwarte to czemu rybacy nie wiedzieli o podpisaniu z Ministrem porozumienia grup rybackich i producenckich o wstrzymaniu środków finansowych a zrobienie programów prośrodowiskowych i zrobienie w ten sposób wszystkich rybaków w balona A przy okazji skłucenie ich przy podziałach .Pytam na jakim zebraniu otwartym była o tym mowa .Nie róbcie z nas debili......!!!!!!!
18 luty 2020 : 18:30 josef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 To nie było spotkanie Zespołu Doradczego
rozsiewanie plotek
18 luty 2020 : 18:33 Andrzej. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Nie mylić
Nie mylić Panowie programów prośrodowiskowych A całkowitym zakazie połowów dorsza z ktorych wszyscy żyjemy. Od września nic nie zrobiły zrzeszenia poza robieniem nas w hi..... A za naszymi plecami robią swoje .
18 luty 2020 : 18:36 josef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Jaja
Czyli dalej kłamstwo i obłuda panów prezesów!!!! Najlepiej będzie jak wszyscy rybacy będą na tym spotkaniu... Tylko jak na powiedzą gdzie to się odbędzie... Albo miejmy jaja tak jak górnicy i zacznijmy działać!!!
18 luty 2020 : 18:37 Prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Gdzie
Cytuję lex:
Masz podejrzenie lub pewność popełnienia przestępstw to zgłoś to organom ścigania. W przeciwnym przypadku możesz odpowiadać za ich ukrywanie lub brak reakcji. Funkcjonujesz podobno od 1964 r. , a jeszcze nie dotarła do ciebie informacja, że istnieje możliwość mechanicznego sortowania ryb pelagicznych na przykład za pomocą sortownic produkowanych kiedyś w Pruszczu ?

Sortownice pruszkowskie w Jastarni? i helu?
.Raczek narybek szproty łowiąc jedną deską po plaży jest priorytetem w/w wymienionych
a nie używanie sortownic różnych konstrukcji
18 luty 2020 : 19:01 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 gdzie
raczej(pomyłkaCytuję Obiektywny:
Cytuję lex:
Masz podejrzenie lub pewność popełnienia przestępstw to zgłoś to organom ścigania. W przeciwnym przypadku możesz odpowiadać za ich ukrywanie lub brak reakcji. Funkcjonujesz podobno od 1964 r. , a jeszcze nie dotarła do ciebie informacja, że istnieje możliwość mechanicznego sortowania ryb pelagicznych na przykład za pomocą sortownic produkowanych kiedyś w Pruszczu ?

Sortownice pruszkowskie w Jastarni? i helu?
.Raczek narybek szproty łowiąc jedną deską po plaży jest priorytetem w/w wymienionych
a nie używanie sortownic różnych konstrukcji

(Raczej) pomyłka w pisowni
18 luty 2020 : 19:02 Obiektywny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Racja
Masz rację nie używamy sortownic z Pruszkowa bo takie nie istnieją, ale czasami zdarza nam się używać sortownic z Pruszcza Gdańskiego.
18 luty 2020 : 19:21 lex Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 a po co odszkodowania
Cytuję josef:
Nie mylić Panowie programów prośrodowiskowych A całkowitym zakazie połowów dorsza z ktorych wszyscy żyjemy. Od września nic nie zrobiły zrzeszenia poza robieniem nas w hi..... A za naszymi plecami robią swoje .

a ile złowiłeś dorsz przez kilka ostatnich lat.?Za co chcesz kase?
wędkarskie też chcą i ich się tępi na tych forach a rybacy zawodowi -łódki tzw mali itd wyławiały 21 % ogólnej kwoty a kasy żadają jakby 100% kwot było za malo tak samo jak z dotacji utrzymywali sie lepiej niż rolnicy!!!!!!!!!!!!
To jest dopiero przekręt!!!!!!
18 luty 2020 : 19:11 josef 2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Zgadzam się z przedmówcą
Jestem rybakiem ale tym co wyłapywał 100 % kwot przyznanych plus dokładki. Biorę te nazwijmy to DOPŁATY jakie tyko mi się należą ale przede wszystkim łapie ryby kiedy tylko są. W moim porcie jet wielu takich co tylko biorą się do "roboty" jak są dopłaty a ryja pierwsi drą że oni chcą łapać. Pozbądzmy się tych problemów między innymi.
19 luty 2020 : 07:51 walenrod Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Do josef2
To jest portal dla rybaków nie wędkarzy!!!!!!!!
19 luty 2020 : 09:17 josef Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 TO Dziwne albo zdrada
Jak to możliwe ze nikt nie chce powiedzieć gdzie jest ten zespół doradczy ?
18 luty 2020 : 19:30 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 I dla finału bedzie Pogorzelisko w Pogorzelicy
Wiekszego debilizmu to przewodniczacy zespolu juz nie mógł wymyślić. Zrob cwaniaku spotkanie na powyspie to za donosy z grudnia wysluchasz kilka opinii prosto w twoj falszywy ryj
18 luty 2020 : 19:50 nakogoplujeszbydlaku Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 zadzwoń
do jerego to może ci powie gdzie urzęduje!
19 luty 2020 : 12:36 MAŁY RYBAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Katastrofa dorsza w Szwecji, bankructwo rybaków
"Rybacy w Böda w liście do gminy poprosili o bezpłatną pomoc (port i przystań)
Brak opłat miejskich dla profesjonalnych rybaków, o ile na Morzu Bałtyckim nie będzie połowów dorsza
Wiceprzewodniczący SFPO Tore Johnsson"
.sfpo.se/nyheter/inga-kommunala-avgifter-for-yrkesfiskare-sa-lange-det-ar-stopp-i-torskfisket-i-ostersjon2?category=news
18 luty 2020 : 19:56 Tore Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 No cóż...
Tak to się musialo skończyć na skutek decyzji o nieograniczonej hodowli fok co przeksztłciło akwen zwany kiedyś Morzem Bałtyckim w foczą kloakę.
18 luty 2020 : 20:32 balbin-a Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Czytanie ze zrozumieniem
Cytuję Dar.,:
Jak to możliwe ze nikt nie chce powiedzieć gdzie jest ten zespół doradczy ?

Czytaj ze zrozumieniem komentarz ,nakogopolujeszbudlaku,
18 luty 2020 : 21:21 Zatokowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Prezydent Duda mówi o polskich rybakach na Bałtyku
https://www.youtube.com/watch?v=B3DDac255Ts
19 luty 2020 : 09:01 Kaszub Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Mówić można dużo.
Już kupił Twój głos na 10maja?
19 luty 2020 : 09:24 Duży Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Bla bla bla Gadu-Gadu
Cytuję Kaszub:
https://www.youtube.com/watch?v=B3DDac255Ts

Sraty taty nie ma naiwnych ludzi morza
19 luty 2020 : 16:46 Rybak 8 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Historia
Tak Tak ona się dzieje ale bez nas i tak będzie cały czas zbyt wiele mamy grup związków sztabów prezesów i doradców Każdy pilnuje własnych biznesów a na dzień dzisiejszy mamy zakaz na dorsza od 1 maja będzie stop na pelagiczne a my czekamy ..... NA CO ????
19 luty 2020 : 17:21 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Oj boli
boli że skończy się dorzynanie Bałtyku
19 luty 2020 : 17:42 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Historia
Mnie nie boli ale to smutne ze wszystko się dzieje bez naszej wiedzy
19 luty 2020 : 17:51 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 27 lutego spotkanie z ministrem
wyślijcie tam mądrych ludzi a nie głąbów, którzy chcą łapać ryby których nie ma .
19 luty 2020 : 17:35 Kasub Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Uczmy Się
10 tysięcy górników 28 lutego jedzie do Warszawy walczyć o swój byt Rybaków jest około 1500 branża przetwórcza i firmy powiązane z Bałtykiem 25 tysięcy kutry wędkarskie 1000 osób. ????? Musimy się zapisać na KORKI do górników
19 luty 2020 : 18:47 Dar., Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Tak
Tak, na korki. Temat lekcji JEDNOŚĆ. To różni Was od górników i Waszą skuteczność od ich. Z Wami jak z dzikusami w koloniach: dziel i rządź, od czasu do czasu rzuć paciorkami.
20 luty 2020 : 04:04 Belfer Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1