Rybołówstwo

Polski karp jest rybą ekologiczną i trzeba promować wśród Polaków jego spożywanie – mówił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który uczestniczył w poniedziałek w odławianiu karpia w gospodarstwie rybackim w Opolu Lubelskim.

„W każdym polskim domu polski karp na wigilię.(…) Zachęcamy do kultywowania tej tradycji wigilijnej spożywania karpia, ale również do spożywania tej ryby przez cały rok, bo to bardzo dobra, ekologiczna i smaczna ryba” - powiedział minister na konferencji prasowej w gospodarstwie rybackim Pustelnia w Opolu Lubelskim, gdzie wziął udział w odławianiu karpia.

Minister podkreślił, że produkcja karpia odbywa się w zasadzie w naturalnym środowisku, a każda taka ryba w hodowli musi mieć zapewnione blisko 10 metrów sześciennych wody. „Chcemy ze wszech miar promować tę najważniejszą dla Polaków rybę” – dodał. Jego zdaniem polski karp królewski, stał się ostatnio obiektem bardzo niezasadnych ataków „celebryckich”, mówiących, że produkcja karpia odbywa się w sposób nieekologiczny, z pogwałceniem zasad bezpieczeństwa hodowli, co źle wpływa na stan tych ryb. „Chcemy przełamać tę opinię” – podkreślił Gróbarczyk.

W jego ocenie ta „negatywna presja” ma też wpływ na poziom spożycia ryb, który w Polsce jest wciąż za niski. „Polska ma najgorszy wynik w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o spożycie ryb - to jest 12 kg na rok per capita (na osobę). W Unii ta średnia to jest 24 kg. W związku w tym musimy zrobić wszystko, aby ta popularyzacja jedzenia ryb stała się powszechna w Polsce” - dodał minister.

Właścicielka gospodarstwa rybackiego Pustelnia Anna Pyć powiedziała, że karp to najbardziej „slowfoodowy” produkt, jaki dzisiaj istnieje na naszym rynku. „Karp rośnie trzy lata, w pełni naturalnych warunkach. Ta ryba żywi się planktonem, który w sposób naturalny pojawia się wodzie. My, jako hodowcy dokarmiamy te ryby pszenicą i jęczmieniem” – dodała. Podkreśliła, że karp hodowany jest w sposób ekstensywny, co oznacza, że ma do dyspozycji duże przestrzenie, tak, aby każda ryba miała odpowiedni komfort do zdobywania pokarmu. Zapewniła, że hodowcy są „absolutnie ambasadorami dobrostanu karpia”. „Dla hodowcy to jest jedyna możliwość, aby te ryby były jak najzdrowsze, w jak najlepszej kondycji” - podkreśliła.

W gospodarstwie Pustelnia hodowanych jest rocznie około 200 ton karpia handlowego. Ryba ta jest tu sprzedawana przez cały rok. Gospodarstwo podsiada stawy o łącznej powierzchni blisko 400 ha. Hodowane są tu także pstrągi i jesiotry.

Dr Andrzej Lirski z Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie powiedział PAP, że Polska jest największym producentem karpia w Unii Europejskiej. „Produkujemy około 20-21 tys. ton rocznie, w ostatnich latach. Około 3-4 tys. ton sprowadzane są z zagranicy, głównie z Czech, Litwy i Węgier” – zaznaczył.

W Polsce „zagłębiem” hodowli karpia jest Lubelszczyzna. „W ubiegłym roku po raz pierwszy przekroczono tu 3 tys. ton produkcji. To bezapelacyjnie pierwsze miejsce i to jest około jedna piąta produkcji krajowej” – dodał Lirski. Mimo to, jak zaznaczył, spożycie tej ryby w Polsce jest niskie. „Jeśli to przeliczyć na głowę mieszkańca - zjadamy 60 dkg rocznie. Czesi zjadają prawie dwa razy więcej karpia, podobnie Węgrzy” – powiedział Lirski. Jak dodał, na rynku sprzedaży karpia, są obecnie duże perturbacje związane ze spadkiem sprzedaży żywych ryb. Lirski podkreślił, że sprzedaż żywego karpia, na skutek zmian pokoleniowych, systematycznie, w sposób naturalny spadała w ostatnich latach.

„Akcje organizacji prozwierzęcych spowodowały, że hipermarkety w sposób gwałtowny się zaczęły wycofywać. Zobaczymy, jak to wpłynie na sprzedaż karpia, bo to jest jednak sprzedaż sezonowa. (…) To gwałtowne, niezbyt korzystne i niepotrzebne zmiany, bo to by się działo sposób naturalny” – dodał Lirski. Podkreślił, że hodowla karpi jest prowadzona pod kontrolą lekarzy weterynarii, a o dobrostan ryb dbają też sami hodowcy „we własnym dobrze pojętym interesie”.

Autorka: Renata Chrzanowska

Komentarze   

0 Gruby barczyk
Ty przygłupie sam jesteś ekologiczny
02 grudzień 2019 : 15:24 Xxx Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Nie obrażamy
Komentujemy na argumenty, to nie platformiana komuna.
03 grudzień 2019 : 08:50 Tomek. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 bee
Sam sobie jedz karpie,,,MY CHCEMY NASZE RYBY MORSKIE !!!
02 grudzień 2019 : 15:46 POLAK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Nasze ryby morskie wyszły przez komin w Skagen
Dobrze, że chociaż karp został.
02 grudzień 2019 : 18:24 Real Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 MY MY MY MY i tylko MY
Tylko rybołówstwo Bałtyckie ,tylko ryby łapane przez sztab przybrzeżny. Tylko nam bo to my byliśmy pierwsi i teraz nas chcą wydymać !!!! Nie interesuje nas jak to zrobicie żeby było jak kiedyś , nie wiem , karpiem zarybić Bałtyk (też elastyczny gatunek) i dać nam go łapać. Bo jak nie to zorganizujemy zebranie i będziemy dalej dzielić niczym !!!
02 grudzień 2019 : 18:49 mister Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 ekologiczny
karp ekologiczny,tak jak marian kryształowy i biedny jak gowin prawdomówny jak gróbarczyk
02 grudzień 2019 : 18:58 marian Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 przedział przybrzeżny
Nie wiem ilu z was zależało na kasacji , ilu by chciało ale nie będzie mogło się skasować ,ale chce powiedzieć jedno obecna sytuacja sprzyja tylko kasacji. Cała reszta co zostanie to chyba tylko z miłości lub głupoty. Ja zostaje z nadzieją że może moje syny w 2030 r postawią 5 worków dorszowych i po skrzynce wyjdzie.Ale ja łapałem zawsze czy były ryby czy ich nie było. Bo to kocham.
02 grudzień 2019 : 19:26 st.rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 S*****syny
Obecna władza do kamieniołomów z pajacami wszystko roz***** łza się kręci na oku
02 grudzień 2019 : 20:21 Zatoka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Jedno pytanie
Dlaczego nikt nie protestuje przeciwko oddaniu Danii naszych wód koło Bornholmu?
Ani komuna, ani SLD, ani PO nie zrobiło tego rybakom. Tylko PiS
02 grudzień 2019 : 20:43 Michal28 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Gróbarczyk o ratowaniu Bałtyku
"Jesteśmy świadkami postępującej katastrofy ekologicznej w basenie Morza Bałtyckiego. Docierające do mnie informacje wskazują na niespotykany dotychczas, drastyczny spadek populacji dorsza. Naukowcy alarmują, że rekrutacja młodych osobników dorsza znajduje się obecnie na poziomie kilku sztuk, co będzie powodowało brak całych roczników tego gatunku, a w nieodległej perspektywie zmierza do jego wyginięcia" - napisał Gróbarczyk w liście do komisarza UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa."

cały list

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C487930%2Cgrobarczyk-apeluje-do-ke-o-kompleksowa-ochrone-baltyku.html
02 grudzień 2019 : 21:18 PAP Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Prawda
Jeszcze parę lat temu, Pan Gróbarczyk protestował przeciw obniżaniu limitów połowów dorsza:
https://www.radiomaryja.pl/informacje/zmniejszono-limit-polowu-dorsza-na-baltyku/
03 grudzień 2019 : 07:35 Budowlaniec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+20 Nie zacierajmy zawodu
Cytuję st.rybak:
Nie wiem ilu z was zależało na kasacji , ilu by chciało ale nie będzie mogło się skasować ,ale chce powiedzieć jedno obecna sytuacja sprzyja tylko kasacji. Cała reszta co zostanie to chyba tylko z miłości lub głupoty. Ja zostaje z nadzieją że może moje syny w 2030 r postawią 5 worków dorszowych i po skrzynce wyjdzie.Ale ja łapałem zawsze czy były ryby czy ich nie było. Bo to kocham.

Nie sztuką jest skasować sztuką jest przetrwać i utrzymać to rzemiosło tak jak ja już 4 pokolenie w morzu..
02 grudzień 2019 : 21:36 Hel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Biznes
I to jest biznes - ponad 20 tys ton rocznie ryby po 11-12 zł w hurcie. To pokazuje skalę biznesu, nic dziwnego, że Gróbarczyk zajmuje się tymi co robią kasę, a nie biedakami z morza, ciągle żebrzącymi o kasę.
03 grudzień 2019 : 06:49 Jaro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Dokładnie !
Podatki popłacone, własne podwórko, którego pilnują.Żaden Niemiec im nie wyłapuje. My chcieliśmy żeby nasz rząd załatwił za nas nasze wewnętrzne problemy - i załatwi. Właśnie jest w trakcie. Ja też mam dość krystaliczne czystych rybaków co im wszyscy wyłapują ich prywatne ryby z kałuży zwanej Bałtykiem!
03 grudzień 2019 : 07:37 sasza Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Znowu potkniecie
Chcialem przypomniec ,Prawdziwym Polakom ,ze spozycie karpia zostalo w Polsce rozpropagowane przez Zydow , jako tania ryba dla ludu :).To oni budowali stawy i sprzedawali jako tanie zrodlo miesa.
Kiedys karp na stole w wigilie byl synonimem biedy w rodzinie, ale z czasem stal sie symbolem "polskosci " .Podaje za :"Boze Igrzysko" Normana Daviesa.Grubarczyk jak klasyczny PiSuarowiec po prostu jest niedouczony
03 grudzień 2019 : 08:08 Jorge Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Żydzi zabili Chrystusa
Ale z tym karpiem to im się akurat udało, uwielbiam jeść karpia pod każdą postacią a szczególnie panierowany w jajku i tartej bułce polany masłem czosnkowym, rewelacyjny jest też wędzony.
03 grudzień 2019 : 08:28 Polski Karp Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Uczmy się od najlepszych
Ja czegoś nie rozumiem. Wędkarze ledwo zablokowali porty -zostali zauważeni. To były miniblokady, po parę kutrów na redzie. Już wszyscy ich widzą, jest Komisja sejmowa, jest dla nich propozycja. Bardzo intratne kasacje. My mamy zakaz od lipca, bieda aż piszczy, łodzie stoją, załogi przymierają głodem i odchodzą. Postojowym regulujemy opłaty w zusach i zbieramy śmieci za które nie wiadomo kiedy pieniądze. Ministerstwo gada jakie to fundusze nabrane na rózne rzeczy. Nie patrząc, że te dodatkowe wypłaty na różne zakupy nie wzięli wszyscy a dla niektórych to kula u szyi. Protest wiosenny nie przyniósł żadnych rezultatów. O co tu chodzi ja się pytam. Czy mamy się naprawdę na siłe wykasować? Niektórzy gadają coś o wyjeździe i proteście w Brukseli. Co to da? zanim Bruksela zrozumie minie rok może dłużej. Uczmy się od wędkarzy. Musimy być twardzi bo jak nie to za rok będzie tylko karp na święta i to jeszcze kupowany w promocji bo nikogo nie będzie stać z rybaków na normalne ceny.
03 grudzień 2019 : 10:33 Rybak zawodowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 14 października 2014 wypowiedź europosła tego samego co dziś chce chronić
To jak chronić czy zwiększać limity. Bo już sam nie wiem. Pan minister mówił niedawno tak o obniżeniu limitów:
– Czy tak ma wyglądać polskie rybołówstwo? – to pytanie od blisko 7 lat kierujemy do polskiego rządu, który nie ma koncepcji; nie wie, co zrobić i godzi się na taką sytuację, jaką dzisiaj mamy. Oznacza to wprost taki stan rzeczy, jaki przyjęła Rada, że jeszcze o 20 proc. zostanie obniżony połów dorsza – całkowicie rujnuje polskie rybołówstwo rodzinne, rybołówstwo łodziowe, drobne rybołówstwo przybrzeżne i powoduje jego całkowitą nieopłacalność. To jest wręcz zgodne z polityką tego rządu – powiedział Marek Gróbarczyk.
03 grudzień 2019 : 11:00 R. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Czy ARMIR już przelewa kasę?
Czy ktoś już dostał przelew za Śmieci
03 grudzień 2019 : 11:32 Jastarnia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 To może zespół doradczy znów zmienić?
Bo minister zobaczył na wiosnę tego roku w Darłowie jakie mamy problemy i pomysły na ich rozwiązanie stwierdzi że lepiej dać sobie spokój bo tu już w głowie się poprzestawiało (szczególnie temu gościowi co na niego wręcz krzyczał). Stwierdził niech się dzieje wola Brukseli.Brawo WY i Sztab antykryzysowy.
03 grudzień 2019 : 15:08 gienu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Nie kłam Trolu
Pierwsze spotkanie w Darłowie było w lutym a nie na wiosnę. Na tym spotkaniu minister obiecał 3 (powtarzam 3!!!) programy pro-środowiskowe - ptaki, śmieci i klatki. Zrealizowany został jeden - ptaki. Może wreszcie ściągniesz te klapki z oczu to zobaczysz jak ministerstwo nas dyma. Takiego kredytu zaufania jak Gróbarczyk nie dostał żaden minister, niestety kłamie
rybaków w żywe oczy, przeciąga i zwleka ze wszystkim do granic możliwości. Nie wspiera rybołówstwa przybrzeżnego co widać po jego działaniach. Pytam się gdzie te 80 mln na ten rok, które obiecał w Wolinie?!
03 grudzień 2019 : 16:55 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Są ważniejsze sprawy niż twoje 80 baniek
Naprzyklad moje 100 baniek debilu. Do roboty się weź i już nie pomagaj.
04 grudzień 2019 : 06:48 Men Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 takie ogłoszenie od paszy
To jak nie ma w Polsce paszy? a te ogłoszenie na portalu to niby krasnoludki z siedmiomilowego lasu dały

Zatrudnię Starszego Rybaka/Drugiego Szypra z praktyką na jednostkę trałową.
Połów dorsza, śledzia, paszy.
Praca stała na umowę o pracę.
Dobre warunki i terminowe wypłaty.
Port Władysławowo.
Bez nałogów.

Pytanie czy oni także zbierają śmieci i stoją w przestojach?
03 grudzień 2019 : 20:18 taki tam Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Pokaz date zamieszczenia ogloszenia
Podaj tez szczegoly ogloszenia wraz z e mail do armatora albo nr tel. Zweryfikuje sie to a potem albo kciuk do gory albo jedziemy do prokuratury za propagowanie nienswisci i rozpowszechnianie nieprawdziwych danych
..
03 grudzień 2019 : 22:27 Ciekawsky Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Czytaj uważnie
Ogłoszenie jest z lipca
04 grudzień 2019 : 00:03 Wieloletni Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 z lipca czy nie bez znaczenia
Słyszałem że w Polsce łowi się konsumpcyjnie, a tylko gorszy surowiec może trafiać na pasze. Jednak z tego ogłoszenia lipcowego wynika że łapie się oficjalnie na paszę.
04 grudzień 2019 : 05:36 taki tam Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ochrona dorsza
Wystarczy popatrzeć na AIS koło Helu kutry trałują prawie po lądzie a ktoś mówił i pisał ,że w Polsce do 6 mil jest zakaz połowów trałowych !!!!!!!
04 grudzień 2019 : 07:06 Bidlus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Jak pies się nudzi...
...to liżę sobie jaja,ale niestety po Tobie nie widać żebyś je miał.
04 grudzień 2019 : 07:19 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Liż do woli
Tylko co na to twoja żona ?
04 grudzień 2019 : 07:52 Joker.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Joker
Czy tym masz jakieś kompleksy, piszesz o Bodedze o żonach? Brak Ci kobiety?
04 grudzień 2019 : 11:37 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Jastarnia i wladyslawowo małe to sama pasza.
Te kutry to powinny miec zakaz liwienia. Jastarnickie to sama pasza. Nawet na spotkaniach z ministrem to mowia ze gdyby minister mogl zmusic firmy zeby od nich skupowali to moze nie beda mieli źle. Tylko co z ta pasza mieli by zrobic przetworcy. Takie zarządzanie
04 grudzień 2019 : 12:33 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Tu jest kolejny paszowiec 38mx9m
Numer burtowy Gdy-343 Humbak https://www.vesselfinder.com/pl/vessels/MOSTEIN-IMO-8404757-MMSI-259340000
04 grudzień 2019 : 13:43 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Gdy343
Koledzy powiedzcie za jak jednostkę został on wprowadzony. Skąd licencja i 411 GT i 1500 koni
04 grudzień 2019 : 17:28 jas08 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 ?
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła
04 grudzień 2019 : 20:38 Romann Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Rozbawiony po uszy
A ty co taki mądry jastarnik. Sami macie konie wymieniane, gdyby nie cynki o kontroli mocy to blokady byscie nawet nie znalezli na czas, ciagacie siatki denne przy krynicy z workami szprotowymi. Dorsz byl - zje łosoś tez kryminal. Co zrobicie jak wam przekop zrujnuje matecznik i nie bedzie juz ryby. Juz dzisiaj jest slabo. Ktory z was bedzie chodzil na ogrodek czy placyk. Zobaczymy jak wejdzie rozporzadzenie o kontroli, czy czarny ptak wam zalatwi? . No zobaczymy jak pojdzie w cholere na wygodna emeryturke do jakies spółki niemieckiej.
04 grudzień 2019 : 21:55 sedemsedem Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Cd.
Was to nawet nie ma jak przeklinac bo los was juz dawno genetycznie pokarał. Zdrowe to byly wasze dziady, teraz to pouszkadzani ojcowie i niestety chore niewinne dzieci i wnuki. Pokolenie mieszania bezwartosciowej krwi jastarnickiej skonczą sie czasem pustych psychopatow co widza tylko swoje i podpuszczaja innych bo wazne ze innych oskubaja.
04 grudzień 2019 : 21:59 sedemsedem Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 skad *****
skad ***** mac te 411gt.... jak +-12m lodka ma ok13-15gt...to jakos 300jednostek.... jak nie ubywa zadnej....*****
04 grudzień 2019 : 19:57 ustkaa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ...
30
05 grudzień 2019 : 07:25 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ojej
Ojej, czyli jest ryba w Bałtyku i jest jej tyle, że można za nią kupić tak duży statek? Gdzie tu tragedia?
04 grudzień 2019 : 22:25 Rybb Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 lenie
odezwały się wszystkie lenie i nieroby dwunastometrowe.
04 grudzień 2019 : 07:35 marian Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 tralowa utopia
Ci co tak bronią i propagują polowy pelagiczne i tralowe niech się przez chwilę zastanowią co by bylo gdyby wszyscy nawet ci najmniejsi zaczęli to robić .cena by wzrosła?przybylo by ryby?wszyscy by byli szczęśliwsi a Baltyk żyłby wiecznie?
04 grudzień 2019 : 08:05 Fimal Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 prawda
gdyby wszyscy mieli trał, to nierób pozostanie nierobem iznajdzie powód do płaczu oraz wyciągania łapy po darmowy szmal
05 grudzień 2019 : 09:10 marian Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ten ekologiczny karp
smierdzi szlamem!!
04 grudzień 2019 : 08:51 reporter baltycki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Ten ekologiczny karp
Ten ekologiczny karp
smierdzi szlamem!!

To weź go wsadź w klatki ( które miały służyć do połowów dorszy) i wymocz go w Bałtyku przez dwa dni. Chociaż załoga będzie miała robotę, a może to pomysł na biznes, bo przecież nikt nie lubi smierdzącego karpia, który śmierdzi szlamem...
04 grudzień 2019 : 09:57 Rybarczyk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Wszystko po staremu...
https://pomorskie.naszemiasto.pl/bedzie-kasa-za-zakaz-polowu-dorszy/ar/c1-231737
04 grudzień 2019 : 11:45 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 No wspierac paszowe 12-18
Ja nie wierze ze nasz kochany minister popiera jakiegos grzesia schomburgu. Przeciez ten czlowiek to specjalista od lososia i przełamania dorsza. Jedno juz wykonczyl a teraz ponoc cos wczoraj w nocy w warszawie takie rzeczy opowiadal ze jak dostana limity to na pasze za lepsze pieniądze zaczna sprzedawać bo mają juz wszystko zalatwione tylko im ryby brakuje. Pan minister wie jak nam rybakom jest ciezko, i nie dopusci do tego zeby grupa ludzi ktora niszczy nasza przyszlosc bo odlawia pokarm dorsza na pasze jeszcze sie bardziej przyczyniala do katastrofy na Bałtyku. Dobrzy ludzie czuwają. Bóg z wami.
04 grudzień 2019 : 13:00 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 GOŁĄB PIĘKNY
Piękny błękitny gołąb z Kołobrzegu :)

https://www.youtube.com/watch?v=0REdlcMeG9c
04 grudzień 2019 : 15:48 Przemysłowy Guniak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ten gołąb przypomina mi Jarosława Kaczyńskiego
który niedługo zrobi porządek z kołobrzeską paszówką i inspektorami.
04 grudzień 2019 : 17:11 Arturo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Eeeee
Słuszna racja powinno się CBŚ zająć Kołobrzegiem
04 grudzień 2019 : 18:24 Xxx Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kanibalizm
Lubicie tak youtube to proszę bardzo. https://youtu.be/D22qo_M4ZiI
04 grudzień 2019 : 17:28 sedemsedem Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re
Czy to jest fragment relacji z posiedzenia Zespołu do spraw oprocowania propozycji zasad zarządzania ogólnymi kwotami połowowyni na Morzu Bałtyckim , który został powołany zarządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 35 z dnia 24 września 2010 r. ???
05 grudzień 2019 : 07:49 .... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Takich nagrań z MIRu są tysiące
Czas kończyć gównianą naukę.
04 grudzień 2019 : 17:44 Wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Co tam słychać jastarnioki
Wiwiórki donoszą, że było spotkanie w ministerstwie z ..... no właśnie z kim i o czym. Środowisko rybackie nic o tym nie wie . Podzielcie się informacją.
04 grudzień 2019 : 17:49 co tam słychać Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Trzeba było jechać
A nie teraz płakać
07 grudzień 2019 : 07:23 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 skad kuywa
skad GDY ...343 ma 411gt...kutwa pomijając fakt ze lodka 12m ma +-1-15gt.. to jakies 30jednostek..kurw skkad to gt jak jednostek nie ubywa
04 grudzień 2019 : 20:02 ustkaa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 2 kadencja PISu
Druga kadencja PiSu wyczyści patologię, obiecuję.
04 grudzień 2019 : 20:36 Druga Kadencja Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Oczywiście...
Przed pierwszą można było mieć nadzieję, ale po 4 latach widać, że patologia jeszcze się pogłębia, więc za następne 4 lata będzie jeszcze gorzej. Przypomnę tylko, że 4 lata temu to dorsz jeszcze w morzu był i nawet nieźle płacił.
04 grudzień 2019 : 22:29 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Skleroza nie boli 2013
Rybacy z Ustki chcą, aby polski rząd opowiedział się przeciwko paszowym połowom na Bałtyku. Do dyskusji na ten temat doszło w czasie spotkania Kazimierza Plocke, wiceministra do spraw rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa, ze środowiskiem rybackim w Ustce.

Rybacy wręczyli ministrowi chude i chore dorsze, które w ostatnim czasie poławiają na Bałtyku. Ich zdaniem, głównym powodem katastrofy ekologicznej, która zabija dorsze są właśnie paszowe połowy innych ryb, którymi dorsze się żywią.

https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/22567-wyrzucic-paszowce-z-baltyku-rybacy-proszaministra-o-pomoc
05 grudzień 2019 : 00:29 pamiętamy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Pamiętamy
Rok później, ówczesny europoseł, a dziś minister ubolewał, że Unia próbuje chronić dorsza i obniża limity połowowe:
https://www.radiomaryja.pl/informacje/zmniejszono-limit-polowu-dorsza-na-baltyku/
Dzisiaj zarzuca wszystkim, że nic nie robili, a sam lobbował za wyższymi połowami. Pomijam już jego obecnego doradcę który w 2007 publicznie nawoływał do nieprzestrzegania limitów połowów dorsza. Dzisiaj mamy efekty.
05 grudzień 2019 : 09:46 UST_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 A co cię to obchodzi
??
04 grudzień 2019 : 20:57 Szarobury Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Beda budowali
Zapytaj jerzego on bedzie swoje łódki łączył w jeden kuter. Ja sie pytam skad kasa na tskie inwestycje :-)
04 grudzień 2019 : 21:58 sedemsedem Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ryby
Kasa na inwestycje, a potem trzeba to utrzymać, z ryb lowionych w morzu . Czyli ryby są i muszą być później. Gdzieś, ktoś nas tu oklamuhe chyba. Dorsza nie ma, ale tragedii chyba też nie ma, a perspektywy na przyszłość wyglądają chyba też dobrze, skoro ludzie ciężka kasę inwestują we flotę.
05 grudzień 2019 : 05:35 Myśl Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Inwestycje w puste morze to głupota
Są jednak tacy, którzy żeby się o tym przekonać muszą przez to przejść
05 grudzień 2019 : 10:58 WSJ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Pytania do KE o pomoc na nadchodzący rok.
Zapis z protokołu ze spotakania jakby ktoś liczył na środki z Unii.
Pan Marek Szypulski (Darłowska Grupa Producentów Ryb i Armatorów Łodzi Rybackich) skierował do przedstawicieli KE pytanie dotyczące uruchomienia narzędzi finansowych wspomagających rybaków w przypadku, gdy w przyszłym roku będą obowiązywać restrykcje dla połowów dorsza. Poprosił również o odniesienie się do problemu połowów paszowych prowadzonych na Bałtyku.
Pani Alenka Kampl (KE) poinformowała, iż aktualnie nie ma planów odnośnie dodatkowego wsparcia (poza środkami z EFMR) dla rybaków poławiających dorsza. Dodała, iż będzie mogła odnieść się do kwestii połowów paszowych po otrzymaniu dodatkowych informacji w tym zakresie.
05 grudzień 2019 : 07:24 EFMR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Pani Alenka Kampl będzie niedługo jadła z ręki bałtyckim rybakom
Trzeba tylko napisać list do nowego komisarza, jakiego gnoju narobiła Komisja na Bałtyku, trzeba też zablokować wszystkie porty w bałtyckich krajach i połączyć się z rybakami innych państw,
05 grudzień 2019 : 10:34 Rybak.. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 EFMR
No to pięknie nasz minister zawalczył za nas. Panowie i panie z organizacji nic nie robią a programy środowiskowe to nie jest przecież rekompensata za dorsza tylko chwilowe „zamknięcie gęby” a co później? Jaki plan? Może trzeba jak wędkarze odrazu porty blokować.
05 grudzień 2019 : 09:24 West Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 lepiej by było za dużo nie pomagać !!
Bo nie wieże tym działaczom bez poparcia nawet wśród swoich.
06 grudzień 2019 : 07:30 dady Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Co dalej?
Prezesi co dalej. Jak widać chlopaki z Darlowa coś jeszcze walczą, a co z pozostałymi grupami? Jak zginą rybacy to zginą i prezesi.
05 grudzień 2019 : 10:37 Andrzej ust Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 taczki czekają
na prezesów grup producenckich czekają taczki, za co? Za brak pomysłów głównie.
05 grudzień 2019 : 13:59 Biała Taczka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Zróbmy coś
Dlaczego nic nie robimy od lipca praktycznie bankrutujemy tak nie może być zablokujemy większość portów to jest najłatwiejsze rozwiązanie Bo na dzień dzisiejszy maja nas głęboko w dupie uważają że nie należy się nam nic jest w nas siła i tylko blokada portów coś może dać i nie godzinę tylko cała dobę należy blokować porty a jeśli nie podejmą rozmów to będziemy blokować do skutku i radzę się streszczać bo od lipca maja nas w w dupie
05 grudzień 2019 : 16:11 Blokada portow Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Trzymaj sie mądrych ludzi z Darłowa a nie szczuj tutaj
Najpierw daj jakiś pomysł a później ***** ogniem/
05 grudzień 2019 : 16:35 MIZ 12 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Mix 12
A ty to do wygodnych należysz tobie trzeba na tacy podać?jak wszystkim zresztą.Z was tacy rybacy ze szkoda gadać nawet nie potraficie się zjednoczyć i pokazać że w grupie siła.Minister lachę na was kładzie sypnie wam ochłapy i zamknie ryje a wy się cieszycie .Zalosne
05 grudzień 2019 : 17:25 Xxx Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Wojna a nie jednoczenie. Jak wrona chce manipulowac ciemnym ludem to bedIe mial 13 grudzien powtorke na pomorzu. My wiemy gdzie stali nasi ojcowie a gdzie stalo zomo
Oni nie chca sie jednoczyc. Oni wola okradac dużysz a sobie zbierac po milionie z limitu i tak przedstawiac dane o kwotach ze nawet na mnozeniu jest porazka. Po 300000 z postojowego sieci smieci ptaszkow i smiac sie w pysk uczciwym rybakom. Cene tez tylko psuja bo od kiedy limity przelawiaja cena cofnela sie o 10 lat. Kłamią , kradną ryby nie płacą podatków , kwoty z gumy bo caly rok w morzu i tylko pompuja pasza i pasza. Tylko niedziela swieta bo w ten dzien sie Boga oszukuje ze żałuję sie za błędy.
05 grudzień 2019 : 19:04 Rybacka karma Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Niebieska krew i czarne podniebienie
Jeszcze w tym kraju są ludzie którzy nie zawachaja się użyć wszystkie możliwych środków by pokazać tym oszustom i szumowinom gdzie ich miejsce.Już bardzo duza grupa rybaków lodziowych jest swiadoma tego co wyprawiają tam na górze i tu niżej . Istny cyrk w Władysławowie nie damy się rolować i pobierać dodatkowych pieniędzy za programy itp... będziecie zapakowani na taczki
05 grudzień 2019 : 19:32 Rybak 8 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 won od Władka
Nikt z Władysławowa nie mówi "w Władysławowie" tylko "we Władysławowie".
Tylko jakaś ciota podszywająca się .
06 grudzień 2019 : 06:22 Trollu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Protes
Panowie rybacy nie możemy się ciągle kłócić bo nic nie osiągniemy trzeba się faktycznie zjednoczyć i zablokować porty. Teraz jest tylko mydlenie oczu że będzie dobrze , żadnych konkretów a ciekawe co po nowym roku. Pieniądze za sprzątanie pójdą na zusy i opłaty i co dalej ?
05 grudzień 2019 : 20:10 West Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 koniec
Byś mordy nie darł to chociaż w święta dorsza Bałtyckiego byś zjadł. Będziemy jeść atlantyka . Zobaczcie nie ma problemu z dorszem w sklepach (market) Rynek już dawno był przygotowany na to. Ludzie na ulicach nie skandują GDZIE JEST DORSZ? zdejmijcie klapki z oczu.
06 grudzień 2019 : 07:47 dady Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Protest
Te „łajzy” wędkarze potrafili się zjednoczyć i pewnie wezmą kasę za złomowanie oby nie z naszych funduszy.
05 grudzień 2019 : 20:13 West Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Lepiej późno niż wcale
Trzeba było sprawę załatwić przed jesiennymi wyborami , ale jeszcze nic straconego, te wybory dla PISu są jeszcze ważniejsze. Trzeba w końcu im pokazać z kim mają do czynienia. Żarty się skończyły!!!
05 grudzień 2019 : 21:12 Mystery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Święty Marek
Jaki protest rybaków? U rybaków obowiązuje kult Świętego Marka Zbawcy Polskiego Rybactwa. Z głodu padną, a nic złego o Świętym Marku nie powiedzą. Który ma ich tam gdzie ma i kręci lody z ich prezesami, rzucając pospólstwu pańskim gestem jakieś ochłapy, żeby czerń siedziała cicho. Wędkarze nie wyznają tej religii wiec wzięli się i walczą o swoje. Rybacy modlą się i czekają na cud i mityczne 80 baniek. I tak kończy się rybactwo w Polsce, za 2-3 lata, was już Panowie nie będzie.
06 grudzień 2019 : 06:06 Rybak PL Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 80 tys. to ochłapy?
Plus jeśli masz sezon!
07 grudzień 2019 : 08:28 vasel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Święta racja
Za 2 lub 3 lata rybaków nie będzie tylko sami wędkarze.haha
06 grudzień 2019 : 06:55 Gosc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 80 baniek
Pan minister kłamca co opowiadał w telewizji ??? Że ma 80 milionów na pomoc dla nas minęło kilka miesięcy i co wy***** Wałęsa tez obiecywał sto milionów chłopy weźmy się w garść i zacznijmy blokadę portów
06 grudzień 2019 : 09:30 Blokada portow Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 O co dziś walczą rybacy?
Rybacy dziś nie walczą o śmieszne 80 baniek ale wieloletnie wsparcie unijnymi funduszami na europejskim poziomie aż do czau odnowy zasobów ryb na Bałtyku czyli bezterminowo. Aby to się stało i Unia wyraziła na to zgodę to długa droga przed nami bo na dziś Bruksela obwinia bałtyckich rybaków i wędkarzy za zniszczenie morza. Nikt z rybaków nie ma zamiaru ponosić konsekwencji majątkowych błędnej polityki rybackiej Unii Europejskiej i jej sprzedajnych naukowców. Wszystkie związki na Bałtyku powinny się zjednoczyć i razem z rządem uderzyć w winowajcę katastrofy, czyli zakłamaną Brukselę, płatnika i dysponenta unijnych funduszy rybackich.
06 grudzień 2019 : 10:03 Do Boju Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 obywatel ue
jedynym błędem UE było za mało kontroli,a komu poszli na rekę -rybakom bo uważali że kontroli jest i tak za duzo.No to teraz Unia to naprawi.
06 grudzień 2019 : 12:59 obywatel ue Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 oj tak.!!
.......
06 grudzień 2019 : 20:58 vasel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Gdzie kasa
Programy programami ale gdzie kasa za dorsza /LUDZIE BO KOGO *****AA ZJEM NA WIGILIE.Rodzina tez ledwo zipie,dlaczego nikt z przedstawicieli nic nie robi .Dlaczego nie ma konkretów .Co sie z Wami dzieje????? Dlaczego wciąż siedzicie i podpieracie ręką głowe.Nie chce Wam sie pyska otworzyc to bedziecie ytego załowiaci reszte pociągniecie na dno.Ja skromny rybak mam dzwonic do ministerstwa i robic z siebie idiote ,robic porute za ktra trafie moze jeszcze do wiezienia bo wybraliście nieudaczników krętaczy cwaniaczków do załatwiania spraw za Was. Rybacy pokładowi czekaja w napieciu juz którys miesiąc,nie mozna siedziec i patrzec ,ze ekipa wybranych przez nas cwaniaków cos załatwi bo widac ,ze załatwiaja ale sobie !!! Działajmy,,,jakies potkania,,,Pokazmy ,ze sie jednoczymy bez naszych przedstawicieli i ,ze nie mozemy dłuzej czekac..Jakies konkrety,Mamy rodziny do cholery !!!!!!!!!!!!!!!!!!
06 grudzień 2019 : 15:26 Polaczek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Tak jest !!
Jak nie bedzie kasy za nasze nie wyłowione dorsze w tym roku to bedzie ,ze nas w*****i w kosmos,abysmy z osmosu nic nie mieli do powiedzenia bo jestesmy PIZDY !! Kazdy czeka i czeka az cos ktos załatwi.WSTYD ..Jakies ruchy Panowie armatorzy zróbcie bo zostaniecie bez pracowników
06 grudzień 2019 : 16:46 Ja Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Gdg
To jak masz rodzinę to do roboty a nie czekać aż manna z nieba spadnie
07 grudzień 2019 : 14:31 Dsd Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Art.35...
Zespół doradczy podczas tworzenia programu operacyjnego miał możliwość utwożenia tzw funduszu wspólnego finansowania Art. 35 rozp. 508/2014 ale ograniczony intelekt i percepcja tych ludzi nie pozwoliła im sięgnąć po takie zabezpieczenie rybaków w przypadku załamania się zasobów. Co to są za doradcy. Powinno się ich wyeliminować ze środowiska.
06 grudzień 2019 : 18:08 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Program operacyjny zrobił Marek Sawicki
jego celem było ukrycie nadciągającej nad Bałtyk katastrofy, dlatego też ten burak przegrał już 2 razy wybory.
06 grudzień 2019 : 20:14 Engels Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Komitet monitorujacy baranie
To kto na pierwszym komitecie ustalil ze dzialania prospoleczne takie jak. Nauka zawodu - rybak majacy ucznia dostawal by wynagrodzenie i wynagrodzenie ucznia tez byloby dotowane. Kto jak nie wy szanowni panowie rybacy. Obyscie sobie przypomnieli tych co mowili ze to jest wazne zadanie i warto sie nad nim pochylic bo najwazniejsze bylo zadbac o pracownikow a nie tylko o postojowe i kasacje dla cwaniakow. Kto ograniczyl inwestycjie na kutrach powyzej 24 m ustawiajac pulap na poziomie 50 %dofinansowania skoro przy nizszych beszczelnie krzycz3liscie ze jestescie Bogami i mozecie wszystko nawet na 85 lub 100 %. Trzeba bylo wtedy myslec o art 35 ale nie wy to zje.... Cie. I za wydanie 150 milionow powinien ktos q tym kraju odsiedziec swoje. Pozdrawiam
06 grudzień 2019 : 20:52 Rybacka karma Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Marek Sawicki i MIR
mówiąc precyzyjnie, do tematu niedługo wrócimy
06 grudzień 2019 : 21:16 Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Wina...
Na najbliższym spotkaniu powinno się postawić wniosek o odwołanie doradców. Pewnie wiecie których. Ta tragiczna ekonomicznie i ekologicznie sytuacja to jest tylko i wyłącznie ich wina.
06 grudzień 2019 : 18:12 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Coś wiadomo
O jakimś spotkaniu?
06 grudzień 2019 : 18:58 Rybak100 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Komisja sejmowa będzie 10 grudnia
Temat rybołówstwo i wędkarstwo
06 grudzień 2019 : 21:14 Sejm Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 SPOTKANIE CZAS ZACZĄC
Musimy armatorzy mali i duzi spotkać sie bez doradców i ustalić przed głosowanie demokratyczne co do ludzi ministra.Nic dobrego nie robia oprócz załatwiania swich spraw .reszta ich nie interesuje jak kadego lizusia przy ministrze.To przeciez od zawsze wiedziane ,ze do polityki pchaja sie nie bede obrazać a jacy podlizujący sa to juz wszyscy wiedza .ze to kanalie patrzące na swoje interesy.
Dlatego na spotkaniutrzeba wybrać rybaków armatorów znajacych sie na rzeczy a nie pseudo rybaków lizusów.
DOŚĆ KOLESIOSTWA W BRANZY !!!!
INACZEJ NAS WYDYMAJA !!!!
Przeciez w nas jest siła a nie w doradcach.
Od dzis zbieramy sie w portach i kto z nami to do dzieła..
Musimy sie spotkac na zywo a nie na portalu
To nie miejsce na krzyczenie i bidolenie.
06 grudzień 2019 : 20:17 Zgadzam Sie Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Jedno jest zagwarantowane bez dwóch zdań
jak ktoś nawet nie wie czego chce to na 100% gówno dostanie, info pewne.
06 grudzień 2019 : 21:30 Głupota z Portalu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 c.d
Większość jest nie zadowolona z naszej polityki wewnetrznej kierowanej przez doradców.Musi byc jakas roszada.Znamy dobrych rybaków,którzy potrafia mądrze mówic na kei .Zróbmy demokratyczne wybory i ukażą nam się mądre decyzje i kazdy bedzie zadowolony !!!!
06 grudzień 2019 : 20:23 Zgadzam Sie Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Rejestr umów https://gospodarkamorska.bip.gov.pl/rejestr-umow/rejestr-umow-zawartych-w-2018-r-stan-na-30-04-2019-r.html
Port w ustce raczej nie bedzie zrealizowany projekt a wasz kolega dajej zwiazany umowa zleceniem z ministrem pomimo jej bezcelowosci. Kto jeszcze tak robil albo mial preferencje zobaczymy. Czas na rebelie i zarty sie skończyły.
06 grudzień 2019 : 20:55 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Odpowiedzialność...
Cytuję Rybacka karma:
To kto na pierwszym komitecie ustalil ze dzialania prospoleczne takie jak. Nauka zawodu - rybak majacy ucznia dostawal by wynagrodzenie i wynagrodzenie ucznia tez byloby dotowane. Kto jak nie wy szanowni panowie rybacy. Obyscie sobie przypomnieli tych co mowili ze to jest wazne zadanie i warto sie nad nim pochylic bo najwazniejsze bylo zadbac o pracownikow a nie tylko o postojowe i kasacje dla cwaniakow. Kto ograniczyl inwestycjie na kutrach powyzej 24 m ustawiajac pulap na poziomie 50 %dofinansowania skoro przy nizszych beszczelnie krzycz3liscie ze jestescie Bogami i mozecie wszystko nawet na 85 lub 100 %. Trzeba bylo wtedy myslec o art 35 ale nie wy to zje.... Cie. I za wydanie 150 milionow powinien ktos q tym kraju odsiedziec swoje. Pozdrawiam

Człowieku powinni o tym pomyśleć skoro się wzięli za doradzanie są nie kompetentni i powinni ponieść odpowiedzialność. Nic ich nie usprawiedliwia.!
06 grudzień 2019 : 21:07 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Spotkamie rybaków w Ustce
9 grudnia 2019 roku w Ustce odbędzie się spotkanie przedstawicieli departamentu rybołówstwa z rybakami karanymi w 2007 roku za połowy dorsza. Celem spotkania jest ustalenie zasad zwrotu bezprawnie odebranych rekompensat za postoje ochronne dorsza. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Ustce o godzinie 13 .
06 grudzień 2019 : 21:12 INFO Ustka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ,,,?
karanymi/////?, czyli powinni przyjść wszyscy którym obcinano przez kolejne lata limit dorsza bo trza było oddac przełowione osiem tysięcy ton,bo to przecież była kara.
06 grudzień 2019 : 21:22 ja też Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Tak , wszyscy
najlepiej z dziećmi, żoną i Kazikiem Plocke.
06 grudzień 2019 : 21:33 Jogi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Super łachy sobie krecicie
Ale cuda przed swietami, klusownicy na prezydenta qr.... Moze tez zalatwicie zeby to zlodziejstwo z wpisaniem dlugosci calkowitej a nie definicji dlugosci wg. EFR obowiazywala i wtedy spotkanie zrobicie we Władysławowie, kolobrzegu, ustce, gdyni, helu i powiecie ludziom ktorych długosc miedzy pionami wynosi ponizej 24 m że byli nielegalnie pozbawieni dostepu do tymczasowego. No śmiało łachy, raz otworzcie te swoje pijackie mord.... A prawda was wyzwoli. Z Bogiem i dla pożytku.
06 grudzień 2019 : 23:10 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Won z ustką
Dość. Zbyt wiele juz uczyniliscie. My rybacy mówimy cwaniakom co maja czarnego ptaka na telefon. " liberté, égalité, fraternité. "Taczki dla prezydium zespołu i szefa . Za co? A tak normalnie np za kolesiostwo, za zdrade całego środowiska , za działanie z departamentem żeby zniszczyc zawod rybaka, za dzialania zmierzajace wyłącznie do antagonizacji srodowiska zeby ukryc niegospodarność i za pomaganie w eliminacji calego sektora i wiekow tradycji. Poprzez ukrywanie konsekwencji działań z kategorii bezpieczenstwa narodowego - sprawa pgnig, przekop, oddanie strefy przy borholmie, nord stream 2 i baltic paipe i zabieranie najlepszych lowisk pod turbiny . Zadnych konsultacji, zadnych rozmow, zadnych odszkodowan od panstwa. Tak nas zalatwicie ze nikt sie nie podniesie do trzeciego pokolenia. Jeszcze sa armatorzy ktorych ce*****e gameness i nie znajdziecie na nich haka zeby im zamknac usta albo ich przekupic niejasnymi zasadami dostepu do funduszu. Dzielenie, antagonizowanie sie skonczyło.
06 grudzień 2019 : 23:34 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Poprawka...
Poprawka"nas nie usprawiedliwia "
06 grudzień 2019 : 21:14 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Program...
Cytuję Engels:
jego celem było ukrycie nadciągającej nad Bałtyk katastrofy, dlatego też ten burak przegrał już 2 razy wybory.

Program operacyjny był uzgadniany przez naszych doradców w 2016r.
06 grudzień 2019 : 22:14 Karol Marks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Komisja zatwierdziła program rybacki na końcówce rządów platformianych komunistów
"Komisja Europejska zatwierdziła Program Operacyjny „Rybactwo i morze” na lata 2014 -2020. Informację o zatwierdzeniu przekazał dziś sekretarzowi stanu Kazimierzowi Plocke podczas posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa UE w Luksemburgu komisarz UE Karmenu Vella."

https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/30170-komisja-europejska-zatwierdzila-program-operacyjny-rybactwo-i-morze-na-lata-2014-2020
07 grudzień 2019 : 09:34 Skleroza utajona Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Spis jednostek który minister odda rekompensaty
Prosimy o spis jednostek, którym Ministerstwo chce zwrócić rekompensaty za połów dorsza karanych w 2007 roku. Ile jednostek jest małych, czy są tam członkowie Zespołu Doradczego, czy są tam doradcy, ilu z nich jest łódkowych a ilu kutrowych. Koniecznie trzeba do tego dojść, a prawda nas wyzwoli.
07 grudzień 2019 : 06:35 siekacz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Odebranie rybakom w 2008 roku rekompensat to kryminał
Jak lubisz Sawickiego i Plockego to lepiej siedź cicho bo inaczej za sprawę weźmie się prokurator a i tak pewnie się weźmie

"W związku z powyższym oraz mając na uwadze oczekiwania komisji w sprawie definitywnego rozliczenia przełowionej kwoty dorsza z podobszarów 25-32, zwracam się do Pana Ministra z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na ręczne sporządzenie raportu połowowego z 2007 roku, z którego będzie wynikało, że Polska wykorzystała i przekroczyła o 8000 ton przyznaną jej ogólną kwotę dorszy w Morzu Bałtyckim, w podobszarach 25-32, oraz wprowadzenie go do europejskiego Systemu Wymiany Danych Rybackich".

https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/25604-nie-bylo-przelowienia-dorszy-w-2007-roku
07 grudzień 2019 : 09:20 Jogi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Was już mają dość i tyle.
Naprade tu już jest po ptokach.
Jakiś strajk nas ośmieszy - myśle że tego się też boicie!
Pozostała kasacja!!!
07 grudzień 2019 : 08:55 meny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 A wy dalej nic nie rozumiecie !!!!
A pokorne ciele 2 matki ssie !!!
07 grudzień 2019 : 08:58 lgbt Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Żaden kraj na Bałtyku nie kasuje statków.
Kasacja to głupota i kapitulacja, jak jest kasa to trzeba płacić a nie kasować. Tak robią inne kraje.
07 grudzień 2019 : 09:42 Rybak- Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Bieżcie szabelki i ...
na Warszawę .Odkręcić to co się stało.Przeprosić i zapomnieć o sprawie.Było by po staremu.
Przecież ci co stają tyle lat nie łapiąc nic oprócz rekompensat.Ta sytuacja im sprzyja najbrdziej i to od tych środowisk trzeba odsunąć. A w tej chwili to właśnie oni was namawiają do ***** wie czego!! karty zostały rozdane. Żadnej kasy za free. Kasacja w przyszłym roku. Źle było to u są drzwi mówi minister i Bruksela!!!!
07 grudzień 2019 : 09:12 lgbt Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Trzymajcie się Darłowa to nie zginiecie
Wieloletnie propozycje z Darłowa i Wolina jest w tej chwili jedynym pomysłem na uratowanie rybołówstwa, radzę się tymi projektami zainteresować zanim do organizacji rybackich zajadą Białe Taczki. Czas żeby do mafijnych mózgów wreszcie dotarło że rybołówstwo się skończyło na kilka lat.
07 grudzień 2019 : 09:24 Proste Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Ale to oni problem rozdmuchali a teraz....
nikt ich nie słucha. Rządzący wiedzą że to banda leserów którzy ryby przestali łapać od 3-polówki.Chcą czystej kasy na rączkę.Miałeś chamie złoty róg !!
07 grudzień 2019 : 10:48 lgbt Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Tak dla wiadomości wszystkich czekających!!!
Przelewu na Święta nie będzie można podziękować p.Ministrowi.Tylko spokojnie proszę.
07 grudzień 2019 : 12:09 p.o. Prezesa ARiMR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Przelewy będą jak będą pomysły
Takie pomysły jak w Darłowie lub Wolinie , bez tego wszyscy zdechniemy z głodu. Minister czeka na pomysły, kiedy się obudzicie?
07 grudzień 2019 : 13:57 Wolin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ciekawy jestem waszych pomysłów
Pisz jak na spowiedzi
07 grudzień 2019 : 14:23 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+19 Pomysły są w zarządzie Zrzeszenia we Władysł;awowie
Darłowo wysłało do wszystkich organizacji, trzeba się zgłosić do zarządów.
07 grudzień 2019 : 15:08 JARO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 Może spółka
Jaki jest pomysł prezesòw z Władka na wyr....... . Brać rybacka może budowa na portowej i po 5 latach zagarnąć w własne ręce hahahaha świetny pomysł ... Niektórzy rybacy mają rozum ..Rybacy nie dajcie się rolować .
07 grudzień 2019 : 19:07 Rybak 8 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 Spółka z portowej 10 do wymiany
Portowa 10, to gniazdko ludzi wzajemnej adoracji, czas na wymianę tego zgniłego tworu, tak to prawda, kombinują aby po pięciu latach przejąć kontrolę nad tym majątkiem, wieczny dyrektor i podwładni prezesi, przez wszystkie kadecje .
Brak kontroli, rozuchwalił całą tą organizację, rybak się liczy gdy można wyłudzić. ...........ciężkie pieniądze.
07 grudzień 2019 : 19:52 Wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+23 władek
zrzeszenie z władka to pierwsze żeby wyrwać pieniądze i wy***** w kosmos.
07 grudzień 2019 : 21:20 rybak10 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Wladek
Plujecie na zrm bo nie poparło waszych grabiezcych propozycji , które tylko dzieliło nasze srodowisko .
Brawo zarząd zrm ,ze się nie dał zmanipulować krzykaczom z jastarnii . Jak można cały czas tylko brać ???
Pozdrowienia dla zrm , 3majcie się i nie dajcie się zastrszaszyć tym pseudo rybakom .
08 grudzień 2019 : 01:09 Sprawiedliwy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Wladek
Wladek z ciebie taki sprawiedliwy, jak w Polsce sądy. Jastarni popełniła parę błędów, że przyłączyła się do złodziejskiego rabowania Bałtyku w stylu paszowym, no a teraz walczy o przetrwanie w tej agonii rybołówstwa, zostali oszukani przez lobby paszowe i pokazali gdzie jest miejsce Jasrarnickich rybaków, ale tak to wygląda ,gdy dochodzisz od tradycyjnych metod połowowych a zaczynasz rabować twój zakład pracy, tylko powrót do sprawdzonych metod połowowych uleczy tą sytuacją, ale pod pewnymi warunkami, ochrona zasobów i dbanie o środowisku, tak jak nasi przodkowie.
08 grudzień 2019 : 10:35 Jas Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Ochrona zasobów i dbanie o środowisko będzie teraz bardzo długo drogo kosztowało
To będzie taka kara dla Brukseli za jej pazerność i głupotę, a obarczanie kilku kutrów z Jastarni o zmiany w ekosystemie to szczyt manipulacji i bezczelności.
08 grudzień 2019 : 11:22 LOG Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 LOG
Pomyśl LOG. .....parę kutrów z Jastarni, Helu, Ustki Kołobrzegu, itd,itd, itd , tu chodzi o całą paszówkę z całego Bałtyku w całości wytworzyliscie fabrykę zniszczenia, nie patrząc się na skutki i nadal brniecie w tym samym kierunku a przecież to już jest agonia .
Bałtyk potrzebuje odpoczynku i to my rybacy powinismy o to także zadbać, no ale kto to może zrozumieć, gdy mowa o obarczaniu kilku kutrów. ......to nie jest manipulacja i bezczelność, tylko realna prawda. ......
08 grudzień 2019 : 13:44 Jas Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Ważne mówić prawdę i nie ośmieszać się, skala polskich połowów jest marginalna
"Około połowa szwedzkich trawlerów rybnych kontrolowanych w Danii podała niewłaściwą ilość śledzia i szzprota złowionego na Morzu Bałtyckim. Tę informację publikuje szwedzki Radio Calibre.

Recenzja Kaliber pokazuje szeroko rozpowszechniony problem dotyczący raportowania, gdy są one oparte na operacjach w duńskim Skagen. Zgodnie z dokumentami duńskiego organu ds. Rybołówstwa bardzo często raporty szwedzkich trawlerów nie pokrywają się z inspektorami. Podczas 15 z 29 inspekcji inspektorzy stwierdzili różnice w stwierdzeniach rybaków, a najgorszym przykładem było stwierdzenie, że trawler stwierdził, że na pokładzie było 1000 ton śledzia, podczas gdy w rzeczywistości było tylko 129 ton."

https://www.fiskejournalen.se/avslojande-reportage-svenska-tralare-uppger-fel-fangstsiffror/
08 grudzień 2019 : 15:03 JASY Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Jastarnia zrobiła błąd ze chcieli okrasc innych rybaków a nie to co piszesz
Siedem lat łowią pasze i dostaja kasę. Jak sie dowiedzieli 7 listopada ze kasy nie bedzie to wymyslili sobie ze okradna reszte i podniosa wspolczynniki tak zeby wyrównać sobie na 2020 rok strate w szprocie i śledziu. Reszte znacie. Pismo schomburgu z 12 listopada i pismo 30.11.2019 z blednie przeliczonymi wspolczynnikami z konsultacji ktore trwały od 29.11. Do 2.12. Pozniej były rozmowy z czarnym ptakiem i namierzenie że tylko zrzeszenie sie nie podpisalo pod postulatami srodowiska rybackiego z dnia 14.11.2019. Spotkanie w jastarni 4 grudnia nic nie zmienilo, i ponowny zarzad 6 grudnia nie zmienil uchwały19. 11.2019. To co probowaliscie zrobic sterujac z warszawy niezaleznym najstarszym zwiazkiem rybckim to wstyd i kryminał.
08 grudzień 2019 : 19:07 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Rybacki ,kogo ty reprezentujesz?
Kiedyś to był związek rybacki a teraz to spółka przedwórców i paszowego przetwórstwa nie mylić tego z rybołóstwem,
Spółka która wchłoneła rybołówstwo przybrzeżne, udając być reprezentantem tychże rybaków i tym sposobem zrobili się liczącym związkiem rybackim, potrzeba reprezentowania rybołówstwa przybrzeżnego, przychodzi z chwilą, gdy trzeba pokazać że przetwórcy i pasza to jest wielka organizacja a tak naprawdę bez rybołówstwa przybrzeżnego nic nie znaczą,
oczywiście po tej potrzebie pokazania się światu, zapominają o potrzebach i reprezentacji tych rybaków. ......
08 grudzień 2019 : 20:47 Wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 MIR mocno wpierał mafię
Szara eminencja z MIRU do dziś jest członkiem honorowym, wstyd na całą Polskę.
08 grudzień 2019 : 20:51 8+ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Ilosc członków nigdy nie oznaczalo jakości
W przybrzeznym tez macie patologie. Nie wybielaj tematu bo to sie juz nie uda. Po pierwsze klony zalatwione przez kolesi z przybrzeznego i marzenie ze je teraz zezlomujecie, po drugie rozwarstwienie wlasnosci na lodkach i kazdy taki udzialowiec gowno lodki to 85% dofinansowania na dywersyfikacji dzialalnosci ktora przynosi ponoc zero dochodu a inwestycje w pensjonaty pelna gebą idia w miliony. Po trzecie to zostawianie sobie gt i kw przy zlomowaniu u kolegow i teraz proby wprowadzania ich do rejestru. Po czwarte to nie wykorzystywanie limitow pelagicznych ktore dostali za cynki zeby wpisali wiaderko a dostali wg. Podzialu czyli bez bazy historycznej. Te przedzialy w 70 % przepisywaly kwoty albo na dorsza albo na lososia albo braly kase za sprzedawanie limitow. A jak juz liczymy to uczciwie losos troc sandacz plaskie a nie tylko dorsz ktorego nie lowicie nawet w 50 %.
08 grudzień 2019 : 21:35 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 C. D
Po piate to chamskie upartyjnienie, zygac sie chce na te wasze obiadki, klepanie sie po plecach i chlanie wódki po kazdym zespole doradczym. Tych aparatczykow na spotkaniach co grożą partii ze wiekszosc moze sie mylić. Po szóste zawyzone rekompensaty za tymczasowe, nadmierna pomoc sektorowa i zaklamane przeliczenia kosztow przy sieciach smieciach. Po siódme to chyba ostatni grzech pycha. Ja tam nikomu roboty w morzu nie zazdroszcze ale tu juz nikt nie lowi ryb . Liczycie kase ale zapomnieliscie ze reszta znas musi na polski wkald poprostu zapierd...... C w morzu i placic podatki na takich nierobow.
08 grudzień 2019 : 21:39 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Rybacki, lecz się.
Człowieku ,jesteś chory z nienawiści, chodzące zło, rodzice musieli cię bardzo skrzywdzić, nigdy nie byłeś związany z morzem duchowo lecz tylko materialnie
08 grudzień 2019 : 22:23 Sop Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 A ty nie masz argumentow i dlatego atakujesz.
Prawda was dopadnie. Skoncza sie te wasze ukladziki i branie kasy za nic. Ja mam nadzieje ze marek dotrzymujesz ma slowa i nie bedzie kasy za to ze ktos ma łódkę . Oby przy okazji zobaczyl ze jeszcze w tej branzy sa ludzie ktorzy ciezko pracoja ze swoimi zalogami i kochaja swoja prace a nie tylko pieniądze. Ty mi nie farmazol o jakims duchowym zwiazaniu z morzem bo gow... No o mnie wiesz a takiego masz pecha ze ja o waszych brudnych sprawach wiem bardzo duzo bo od 20 lat patrze na to jak wydawane sa publiczne pieniadze i jacy ludzie sie kreca przy korycie. Afer z udzialem przybrzeznych jest bardzo duzo. Na oscie juz szykuja dziennikarze pytania dlaczego rybacy nie walczyli o odszkodowania za przekop a wplatano ich w mordowanie ceglami jakies foki. Zapytaja o dryfujacy sprzet i o zwroty dotacji na inwestycje w przystaniach i portac. Ciekawe czasy nadchodza a wszystko zostalo sprowokowane klamstwem ktorego juz nikt niebyl wstanie wytrzymac.
08 grudzień 2019 : 23:18 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Magiczne słowo "okraść"
To jest właśnie mentalność zrm i ich język, póki rządziła Platforma to małe rybołówstwo było właśnie okradane i gnojone.
08 grudzień 2019 : 21:46 Mały Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+24 W styczniu wybory
Podobno brać jest oszukiwana i będą nowe wybory na nowych zasadach,hasło nie ważne kto głosuje ważne kto liczy nie ma obowiązywać!pytanie czy to prawda?
08 grudzień 2019 : 08:43 Wladek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Spotkamie rybaków w Ustce
9 grudnia 2019 roku w Ustce odbędzie się spotkanie przedstawicieli departamentu rybołówstwa z rybakami karanymi w 2007 roku za połowy dorsza. Celem spotkania jest ustalenie zasad zwrotu bezprawnie odebranych rekompensat za postoje ochronne dorsza. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Ustce o godzinie 13 .
08 grudzień 2019 : 11:28 INFO Ustka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Spotkanie
I co po spotkaniu w Ustce?
09 grudzień 2019 : 17:37 Rybak100 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Nie byłeś to nie pytaj
Może jeszcze link z filmem z spotkania.
09 grudzień 2019 : 18:44 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Zawsze ktos slucha
Przydalby sie film jak nie ma komu protokolu napisac
09 grudzień 2019 : 19:07 Rybakj27 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Wszyscy karani dostana odebrane rekompensaty z odsetkami
Spotkanie było krótkie ale treściwe
09 grudzień 2019 : 19:55 Karany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 my tez chcemy
Podobno można składać wnioski w celu szkolenia pracowników miru przez rybaków.trzeba będzie opowiadać im o kutrach o rybkach i siatkach.
10 grudzień 2019 : 11:55 my tez Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Historia koło zatacza.
Teraz robi to samo w ZRM Władysławowo! Panowie, nie dajmy się dalej oszukiwać.

https://gk24.pl/odwolany-grabarz-rybolowstwa/ar/4185889?fbclid=IwAR1kzy8nq9ziNK0i5iT7A_Kof9Q_G6qasB1P9lgfrOxzP-ClvnPwSSo3VtU

https://gdansk.naszemiasto.pl/rybacy-kontra-przedstawiciel-ministerstwa/ar/c8-6329887?fbclid=IwAR3lbuR_Ke2PtEbiObSqn0eBBR-4uFYHwU9BjFg6BCTx0OVvOClV7jbeQJE
09 grudzień 2019 : 21:38 Pamiętamy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Zrobić porządek ZRM
Rybacy do 12 m jest nas więcej i my możemy zrobić porządek w tym zrm Władysławowie i decydować o naszych sprawach .A nie być rolowany .. TO JEST PARADOKS LODZIOWYCH JEST 4 RAZY WIĘCEJ NIZ KUTROWYCH A DO ZARZĄDU SA WYBIERANI KUTROWI KTÓRZY TYLKO DBAJĄ O SIEBIE CZAS TO ZMIENIĆ
09 grudzień 2019 : 23:05 Rybak 8 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Długo myślałeś
ale dobrze ,że w ogóle wpadłeś na to , czas czarnych ancugów i ptaków minął ,do roboty!!!!!!!!!!
10 grudzień 2019 : 06:28 Bidlus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Pucka
"Będziemy budować kolejny gazoport w Gdańsku albo w Gdyni. Chcemy, żeby dzięki nam i naszym inwestycjom nie tylko Polska była zabezpieczona pod względem dostaw gazu i bezpieczeństwa energetycznego w tym zakresie, ale byśmy mogli to bezpieczeństwo nieść do innych krajów Europy środkowej. Do Słowacji, na Ukrainę i dalej na południe" - stwierdził. "To jest bardzo ważne w naszej części Europy - dodał prezydent

https://www.portalmorski.pl/porty-logistyka/43992-prezydent-rp-o-planach-budowy-terminalu-lng-w-rejonie-zatoki-gdanskiej

Zatoka Pucka już się cieszy...
10 grudzień 2019 : 07:31 REW Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Odwracasz uwagę od problemów
Celowo czy z głupoty?
10 grudzień 2019 : 08:44 Zatoka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 A co inwestycja pisu to nicnie mowicie
Robicie tak od 4 lat. Minister robi wszystko zeby zniszczyc rybolowstwo w polsce a wy partyjniaki siedzicie cicho poki macie cien nadziei na kase dla siebie. Kilka dowodow.1. Strefa pod borholmem - oddana za nic bez konsultacji 2 rozmieszczenie ferm wiattowych na lowiskach -ławica, zatoka pucka. 3 przeko mierzei. 4 pgnig - zniszczenie zatoki puvkiej i gdanskiej 5. Gazoport w swinoujsciu i usypywanie klapowisk ktore zrojnowaly rybaków. 6 baltic paipe - wszystko dla kasy. To sztandarowe inwestycje ministerstwa gospodarki morskiej tego samego ktory zarzadza rybolowstwem. Wszystkie szkodliwe dla rybakow, wszystkie bez odszkodowan. To co sie dzieje w rybolowstwie to nawolywanie ministra do zamkniecia baltyku to nie przypadek to celowe zamykanie rybołówstwa i tylko isiota tego nie dostrzega. Jestescie tak cholernie naiwni ze przez te darmowe pieniadze nie widzicie ze wasz koniec jest juz dawno zatwierdzony. Celowo zarzadzaja flota tak zebysmy wszyscy poszli z torbami. I tak bedzie
10 grudzień 2019 : 08:59 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 wwf
Grudzień wyjątkowo kojarzy nam się z rybami i potrawami rybnymi, które tradycyjnie przygotowujemy w Polsce na święta. Ale czy także w tym roku możemy spokojnie przygotować śledzia? Czy dorsz będzie na naszych talerzach za kilka lat? Jeśli nie zmienimy sposobu w jaki korzystamy z żywych zasobów mórz i oceanów, za 40 lat możemy nie mieć takiej możliwości.
10 grudzień 2019 : 14:51 ludwik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Ludwik
idź się umyj w zlewie z wwf !!!!!
10 grudzień 2019 : 15:10 Joker.... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 wwf
https://www.portalmorski.pl/najnowsze/44004-wwf-swieta-z-widokiem-na-morze
10 grudzień 2019 : 15:02 ludwik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Piniondze
-W najbliższych dniach, bo do 16 grudnia, organizujemy posiedzenie komitetu monitorującego w obecności Komisji Europejskiej w Warszawie w obecności rybaków oraz wędkarzy z konkretnymi propozycjami przesunięcia środków unijnych na rzecz wsparcia dla rybaków i wędkarzy. Nie sposób przygotować rozwiązania, ponieważ decyzje leżą po stronie Komisji Europejskiej. My będziemy mieli gotowe te rozwiązania. Natomiast one wymagają akceptacji Komisji Europejskiej- wskazuje minist
10 grudzień 2019 : 17:32 Rękompesaty Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ...
Dla wędkarzy to *****.. dajcie tylko nam rybacką tylko dla nas.Tylko my i my
10 grudzień 2019 : 18:12 Xxx Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Nie wiem co tam na górze kombinujecie
ale ja zaraz po nowym roku muszę usiąść z załogą i porozmawiać o tym co mam im do zapronowania. Dlatego proszę się tam wyrabiać z decyzjami.
10 grudzień 2019 : 17:52 Obowiązek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Posiedzenie
Jeżeli będzie coś wiadomo kiedy będzie to posiedzenie to poproszę o info bo z chęcią bym się wybrał
10 grudzień 2019 : 18:02 Rybak100 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 źródło
http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=D90A1474D1DEA20AC12584BF003F37AB
10 grudzień 2019 : 19:35 Super Wizjer Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Samsun
Cytuję Xxx:
Dla wędkarzy to *****.. dajcie tylko nam rybacką tylko dla nas.Tylko my i my

Każdy powinien dostać co mu się należy
10 grudzień 2019 : 20:24 Rybak 8 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 CZy ktoś może mi wytłumaczyć...
...Za co wędkarze chcą dostać kasę.Wydaję mi się coś im w główkach się poprzewracało,sprzedać swoje jednostki na wolnym rynku i szukać pracy.
11 grudzień 2019 : 10:22 wła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Niech dostana
Niech dostana ale nirmalna stawke a nie 150 mln na 80 jednostek . Juz raz sie skasowali a teraz drugi za 2 mln . Chyba im sie w glowie poje.....
10 grudzień 2019 : 20:58 Rufowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Która grupa już dostała przelew???
???
11 grudzień 2019 : 10:19 armir Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: