Porty, logistyka

Statek towarowy Alica, ładujący kontenery w wietnamskim porcie Hồ Chí Minh utracił stateczność, w wyniku czego mocno, w niekontrolowany sposób i dynamicznie, przechylił się na lewą burtę, wyrzucając do wody załadowane na pokładzie kontenery. Władze informują, że nikomu nic się nie stało, ale ostrzegają o zagrożeniu dla żeglugi. Zaleca się statkom korzystanie z alternatywnych tras podczas operacji usuwania skutków zdarzenia.

Statek o długości 76 metrów cumował w porcie i miał wypłynąć do Indonezji. W godzinach porannych czasu lokalnego, lewa burta znalazła się pod wodą. Prawdopodobnie dzięki linom cumowniczym statek nie przewrócił się i nie zatonął.

Spośród 54 kontenerów znajdujących się na pokładzie, 18 wpadło do rzeki do rzeki Soai Rap, przy czym niektóre unosiły się na wodzie, a inne zostały zmyte na brzeg w odległości około kilometra. Nikomu nic się nie stało.

Administracja morska próbuje zlokalizować zatopione kontenery i instruuje inne statki wchodzące i wychodzące z portu, aby ze względów bezpieczeństwa korzystały z alternatywnych tras.

Badane są przyczyny zdarzenia. Wstępnie podejrzewa się wadliwie działający, albo nieprawidłowo obsługiwany system balastowy statku.

AL, z mediów

-1 Coś niesamowitego
Pięknie się prezentuje na zewnątrz szyld kwadratowy kształt działki na której można chałasować albo
01 maj 2021 : 04:32 Hium | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter