Porty, logistyka

Rozpoczyna się postępowanie przetargowe, w ramach którego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoni wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami a Skórowem w województwie pomorskim.

Ogłaszamy przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S6, którego realizacja jest możliwa dzięki decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z Krajowego Funduszu Drogowego na budowę dróg w Polsce. Konsekwentnie realizujemy plan rządu, którego założeniem jest walka z wykluczeniem transportowym i rozwój sieci dróg szybkiego ruchu – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

S6 to najważniejsza trasa dla Pomorza Środkowego. Dzięki niej mieszkańcy regionu zyskają bezpieczne i komfortowe połączenie z Trójmiastem. Nowa droga to także szansa na rozwój gospodarczy i poprawę warunków dla wzrostu ruchu turystycznego – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Mieszkańcy powiatu słupskiego i lęborskiego wreszcie doczekają się wygodnej i bezpiecznej drogi ekspresowej. Jej powstanie jest niezbędnym warunkiem dalszego dynamicznego rozwoju naszego regionu. Cieszę się, że rząd realizuje swoje zapowiedzi – powiedział sekretarz stanu w KPRM, rzecznik rządu Piotr Muller.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 o długości ok. 13 km między węzłami Bobrowniki i Skórowo. Inwestycja obejmuje również budowę dwóch węzłów drogowych (Rzechcino i Skórowo) oraz infrastruktury towarzyszącej drodze ekspresowej.

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację odcinka drogi ekspresowej S6 między Skórowem a Leśnicami koło Lęborka o długości ok. 11 km. Do ogłoszenia pozostanie wówczas tylko przetarg na odcinek S6 od Redzikowa (obwodnica Słupska) do Bobrowników.

W 2021 r. ruszą przetargi na odcinki S6 od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których dobiegają prace związane ze sporządzaniem projektów budowlanych i wykonawczych.

W województwie pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. Na etapie przetargu jest odcinek między Lęborkiem (Leśnicami) a Bożympolem Wielkim, druga jezdnia obwodnicy Słupska oraz S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej.

rel (Ministerstwo Infrastruktury)

1 1 1 1

Newsletter