Porty, logistyka

Pięć firm złożyło oferty do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w odpowiedzi na przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Oferenci wycenili swoje usługi od prawie 223 do blisko 296 mln złotych, przy zakładanym budżecie ok. 286 mln złotych.

W ramach inwestycji w Basenie Kaszubskim szczecińskiego portu powstanie m.in. nowe nabrzeże Dąbrowieckie, a zmodernizowane zostaną nabrzeża Katowickie i Chorzowskie. Akweny portowe uzyskają głębokość 12,5 metra.

„Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” to obok „Poprawy dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego” dwa potężne pakiety inwestycyjne, których efektem będzie przystosowanie infrastruktury szczecińskiego portu do aktualnych trendów na rynku transportu morskiego. Obie związane są z pogłębieniem i modernizacją toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 metra. I choć samo pogłębienie wykonuje Urząd Morski w Szczecinie, to rolą zarządu portu jest właśnie dostosowanie portowych nabrzeży w Szczecinie do nowych parametrów toru wodnego, po to by do portu trafiały większe statki z większą ilością towarów niż obecnie.

Inwestycyjne mają unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności Program Infrastruktura i Środowisko. Termin zakończenia robót przewidziano na koniec 2023 r.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, to niekwestionowany lider inwestycyjny w regionie. Od chwili, kiedy jesteśmy w UE, dzięki unijnemu wsparciu kwota inwestycji zrealizowanych przez Spółkę w zespole portów Szczecin-Świnoujście przekroczy dwa miliardy złotych.

rel (ZMPSiŚ SA)

Komentarze   

+5 Czyli jednak można unowocześniać istniejącą infrastrukturę
Wcześniej przecież mieliśmy najbliższy port w Hamburgu, a lotnisko w...Berlinie
16 czerwiec 2020 : 07:16 Polak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Do Polaka (chyba prawdziwego?)
Czy Ty jesteś głupcem, czy tylko głupio napisałeś?
17 czerwiec 2020 : 06:13 zbyszek 1111 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Nalezy szybko budowac
Inaczej Elblag przejmie inicjatywe!!
19 czerwiec 2020 : 08:53 Tallboy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1