Porty, logistyka

Nie ma mowy, by druga nitka Gazociągu Północnego zablokowała port w Świnoujściu - zapewnia Andrzej Borowiec, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. Jak mówi, na Bałtyk nie wpływają statki, które mogłyby swoim dnem zaczepić o rury Nord Streamu. - Ostatnio do Świnoujścia wchodził statek Chiara - największy w historii - i wszedł pomimo, że te rury tam leżą - podkreśla Borowiec. - Twierdzenie, że mamy jakąkolwiek blokadę jest kompletnie nieuprawnione.

Szef Urzędu Morskiego dodaje, że budowa drugiej nitki gazowego połączenia między Rosją, a Niemcami jest bez znaczenia dla portu w Świnoujściu. - Dla Świnoujścia nic to nie zmieniło - tłumaczy Borowiec. - Druga nitka gazociągu leży równolegle w odległości od 50-100 metrów od tej nitki, na tych samych głębokościach. Sytuacja głębokościowa podejścia do Świnoujścia jest dokładnie taka sama, jak wtedy, gdy leżała jedna rura.

Świnoujście ma największy w Polsce terminal do przeładunku suchych ładunków, m.in. węgla, koksu i rudy.

Rafał Molenda

+2 Ad.Gazociąg Pólnocny nie zablokuje....
Satek który zawinął w sierpniu tego roku o nazwie Chiara IMO 9451044 w/g danych ma Length 225 metrów Beam 43metry oraz najważniejszy parametr Draught tylko 7 6 metra wiec o czym ta mowa Panie Borowiec !!!!!!!!
15 październik 2012 : 08:52 Guest | Zgłoś
+1 złe dane masz ...
max draught tego statku to 12,95 m
15 październik 2012 : 12:34 Guest | Zgłoś
0 bzdury
pisowcy najpierw musicie zmusić Dunów i Szwedów żeby wam pogłębili sundy albo bełty.......głąby
15 październik 2012 : 14:14 Guest | Zgłoś
0 podobno same bzdury ...
Przez Kattegat i Wielki Bełt wchodzą na Bałtyk trasą "T" statki z zanurzeniem do 15m. Więc jakiekolwiek zmniejszenie tego zanurzenia jest ograniczeniem dostepu do portu Swinoujscie. To jest dużo prostsze od polityki Księciunia Ryżego Kłamcy. A poza tym może ktos kiedyś pogłębi ciesniny ? to my wtedy będziemy na kolanach prosić sasiadów o zagłębienie rurki ? nieee ... na własny koszt to zrobimy, i jeszcze poprosimy o klapsa w pupe że im przeszkadzamy w interesach.
15 październik 2012 : 17:27 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter