Offshore

Rząd stara się tworzyć jak najlepsze warunki do inwestowania w technologie wodorowe, jego celem jest też stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku - przekonywał we wtorek pełnomocnik rządu ds. OZE .

Jak poinformowało ministerstwo klimatu i środowiska, w trakcie drugiego dnia konferencji EkoSfera wiceminister Zyska zapewniał, że celem rządu jest "stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej dla zapewnienia zrównoważonych, pewnych i tanich dostaw energii w krajach Morza Bałtyckiego".

Jak podkreślał, Bałtyk może odegrać znaczącą rolę w dążeniach do osiągnięcia neutralności klimatycznej i transformacji energetycznej.

"Polska dostrzega wiodącą rolę morskich farm wiatrowych w zapewnieniu zielonego wzrostu i ma zamiar znacząco kontrybuować w tym celu, rozwijając krajowe projekty morskich farm wiatrowych" - zaznaczył Zyska.

Przypomniał, że korzyści wynikające z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej mogą dotyczyć wszystkich krajów regionu poprzez stworzenie nowych miejsc pracy i kompleksowego łańcucha dostaw, w tym produkcji specjalistycznych komponentów i usług.

Wiceminister Zyska zapewniał również, że rząd stara się tworzyć najlepsze warunki do inwestowania w technologie wodorowe w Polsce.
"W lipcu przedstawiciele resortu wraz z najważniejszymi spółkami sektora energetycznego i transportowego podpisali list intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego" - przypomniał.

Jak dodał, w styczniu rozpocznie się nabór wniosków w ramach programu "Zielony transport publiczny" z budżetem 1,3 mld zł na zakup autobusów elektrycznych oraz autobusów napędzanych wodorem. "Mamy nadzieję, że program będzie impulsem do rozwoju elektromobilności w Polsce" - podsumował pełnomocnik.

 

0 Z zawodu dyrektor.
Zmiany, zmiany, zmiany... Jeszcze nie tak dawno o energetyce wiatrowej na morzu pięknie opowiadał Gryglas, a teraz pięknie opowiada Zyska. Kto będzie o tym pięknie opowiadał za kilka tygodni ?
12 listopad 2020 : 00:18 Jato | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.6211 4.7145
EUR 4.6784 4.773
CHF 4.8463 4.9443
GBP 5.549 5.6612

Newsletter