Offshore

Kontrolowane przez najbogatszego człowieka w Polsce, miliardera Michała Sołowowa, przedsiębiorstwo aktywne na rynku produktów chemicznych, m.in. dla budownictwa, chce rozpocząć działalność w sektorze offshore wind, nawiązując współpracę ze szwedzkim potentatem.

Chemiczna spółka Synthos oraz szwedzki koncern Vattenfall podpisały protokół ustaleń w celu zbadania możliwości współpracy w branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich.

Catrin Jung, szef działu morskiej energetyki wiatrowej Vattenfall, mówi: "Uważamy, że współpraca między przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi jest ważnym krokiem naprzód w realizacji naszego celu, jakim jest umożliwienie życia bez paliw kopalnych. Po rozmowie z zespołem Synthos jest to coś, do czego oboje jesteśmy bardzo zgodni".

"Zrównoważony rozwój i wzrost udziału energii bezemisyjnej w produkcji przemysłowej to najważniejsze cele Grupy Kapitałowej Synthos. Z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Vattenfall, możemy zmienić polską gospodarkę i urzeczywistnić głęboką dekarbonizację" - mówi Zbigniew Warmuz, prezes Synthos.

Dzieje się to zaledwie kilka dni po podpisaniu przez kraje nadbałtyckie deklaracji o współpracy w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej.
"Jesteśmy wdzięczni, że wszystkie kraje bałtyckie podpisały deklarację o opracowaniu opłacalnego i przyjaznego dla środowiska wykorzystania morskiej energii wiatrowej. To duży krok w kierunku rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku i klimatu" - mówi Catrin Jung.

Grupa Synthos jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. W przytłaczającej większości ocieplonych domów w Polsce znajduje się ponoć jej produkt - grupa jest największym producentem polistyrenu do spieniania w Europie. Zatrudniająca ok. 3200 pracowników grupa Synthos jest też największym producentem kauczuków syntetycznych w Europie.

rel (Synthos

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter