Offshore

Do końca roku Enea przedstawi aktualizację strategii, która będzie się wpisywać w najnowsze trendy oraz pokazywać nowe kierunki inwestycyjne - zapowiedział w czwartek prezes Enei Mirosław Kowalik.

Prezentując wyniki spółki po III kwartale 2019 r. Kowalik ocenił, że są solidne podstawy myślenia o dalszym rozwoju w kierunku dyktowanym częściowo przez otoczenie. „Będziemy patrzyli na nowe kierunki inwestycyjne” - zaznaczył. Chodzi o linie biznesowe, które w przyszłości będą dawać zysk i na które jest akcent w obecnych trendach - wyjaśnił.

Wymienił tu fotowoltaikę, energetykę wiatrową na morzu, na lądzie, oraz „może biogazownie”. Nie wykluczył również kierunku mikroinstalacji i spółdzielni energetycznych. W kwestii wiatraków na morzu prezes powiedział, że spółka „analizuje i rozmawia z potencjalnymi partnerami”, tak aby stać się częścią całego projektu morskich farm na Bałtyku. „Nie odchodzimy od energetyki wiatrowej na lądzie” - zastrzegł Kowalik, podkreślając, że spółka ma kilka takich projektów, ale muszą one być tak realizowane, aby przynosić zyski.

Odnosząc się do budowy węglowej elektrowni Ostrołeka C, w której Enea ma połowę udziałów, Kowalik podkreślił, że budowa toczy się zgodnie z harmonogramem. Jak dodał, sprawa finansowania jest w toku. „W tym otoczeniu i biorąc pod uwagę obserwowane trendy wymaga to dużej staranności” - zastrzegł.

wkr/ je/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.6211 4.7145
EUR 4.6784 4.773
CHF 4.8463 4.9443
GBP 5.549 5.6612

Newsletter