Stocznie, Statki

Celebrity Edge - pierwszy statek klasy Edge - przypłynął do Port Everglades na Florydzie (Stany Zjednoczone) po 15-dniowej przeprawie transatlantyckiej.

- Celebrity Edge kończy ważny rozdział w rozwoju Celebrity Cruises. To kulminacja lat marzeń, projektowania i poświęcenia, aby ten wspaniały statek powstał. Naprawdę nadeszła nowa era – przyznał Richard D. Fain - prezes grupy Royal Caribbean Cruises Ltd., do której należy armator Celebrity Cruises.

W dniu, w którym Celebrity Edge przybił do nabrzeża, otwarto także nowy terminal wyłącznie dla marki Celebrity. W ceremonii przecięcia wstęgi udział wzięli menedżerowie kluczowych marek oraz szanowani urzędnicy.

Celebrity Edge wyruszył w transatlantycki rejsu ze stoczni Chantiers de l'Atlantique w Saint-Nazaire (Francja) 4 listopada 2018 roku. Po drodze statek odwiedził porty zarówno na Azorach w Portugalii, jak i na Bahamach.

Celebrity Edge jest pierwszym z serii czterech statków klasy Edge. Cięcie blach pod budowę jednostki miało miejsce w listopadzie 2016 roku. Kolejne zostaną przekazane wiosną 2020, jesienią 2021 i jesienią 2022 roku.

Wycieczkowce mają po 300 m długości, ponad 120 000 jedn. tonażu pojemnościowego brutto i pomieszczą na pokładzie 2900 pasażerów i około 1400 osób z załogi.

Największą ciekawostką w projekcie jest, nazywany tak przez operatora, "Latający Dywan" ("Magic Carpet"). To duża platforma, która będzie unoszona i opuszczana wzdłuż burty i ściany nadbudówki, łącząca funkcje platformy widokowej, restauracji i przystani dla barkasów (tendrów) zapewniających komunikację z lądem w przypadku, gdy statek nie wchodzi do portu i pozostaje na redzie. Ponadto projektanci wykorzystali szklane balustrady oraz okna na całej powierzchni ściany - zabieg ten ma jeszcze bardziej zbliżyć pasażerów do świata wodnego i zatrzeć granice między pokładem statku a otaczającym morzem.

Z informacji armatora wynika też, że 12 procent zakwaterowania to wysokiej klasy apartamenty, które oferują m.in. pełny widok na morze czy prywatny basen. Najlepsze z nich przygotowały ofertę równą eleganckim nieruchomościom tym w Nowym Jorku czy Londynie.

AL, rel (Celebrity Cruises)

#CelebrityEdge arriving in Port Everglades for the very first time! #ICYMI Sail away on our revolutionary new ship: https://t.co/wS4E4OHt6t pic.twitter.com/rQ0sMBEuOt

-1 Klocek
Ło matko bosko kazańska ale to brzydkie rozumiem ze funkcjonalność jest tu wyznacznikiem ale względy estetyczne też powinny iść w parze z ekonomią wygląda to jak betonowy wieżowiec rzucony na wodę dziobnica odwrócona kilka pięter okien, jakaś "rampa" dospawana do burty, rufa jak z luksusowych jachtów po prostu tragedia! jest brzydki i tyle!
22 listopad 2018 : 07:27 Ciapuła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter