Porty, logistyka

Na terenie terminalu gazowego w Świnoujściu mają powstać nabrzeża dla masowców lub kontenerowców. Takie plany ma Zarząd Morskich Portów Szczecin - Świnoujście. W Szczecinie władze portu chcą przystosować nabrzeża do głębokości 12,5 metra.

Plany inwestycji na lata 2014-2020 przedstawiono przedstawicielom spółek portowych oraz administracji. W gazoporcie ma też powstać nowe nabrzeże do eksportu gazu LNG.

- Budowa gazoportu otwiera nowe możliwości przed portem w Świnoujściu - mówi prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin - Świnoujście Ryszard Warzocha. - Trzeba rozważyć budowę terminalu kontenerowego z prawdziwego zdarzenia lub rozszerzyć rozładunek towarów masowych np. węgla.

- W Szczecinie nabrzeża portowe mają zostać przystosowane do głębokości 12,5 metra - mówi członek zarządu portu do spraw rozwoju Krzysztof Sadowski. - Mamy dwa główne projekty, czyli przebudowę infrastruktury w basenie Kanału Dębickiego i przebudowę infrastruktury w rejonie Basenu Górniczego. Inwestycje pochłoną ponad 400 mln złotych, ale one są potrzebne.

W sumie na inwestycje w przyszłej perspektywie budżetowej port ma wydać prawie 700 milionów złotych.

Grzegorz Gibas

0 Dobrze!
Brawo! Niech Świnoujście się dalej tak rozwija, a pokażą trójmiastu gdzie ich miejsce, bo z ładunkami ciekłymi już i tak są w przodzie tak samo z promami mając Unity, teraz będą mieli gaz i jeszcze masowce i kontenerowce! Pięknie.
02 październik 2013 : 18:44 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter