Inne

Do końca marca został przedłużony nabór na oficerów łącznikowych na wielki zlot żaglowców w Szczecinie. Miasto poszukuje osób, które nie boją się wyzwań i chcą stać się częścią zespołu organizującego finał regat the Tall Ships Races 2021.

Oficer łącznikowy jest osobą, bez której przeprowadzenie tak dużego wydarzenia jak finał regat the Tall Ships Races byłoby niemal niemożliwe. To pierwsza osoba, którą spotyka załoga po zacumowaniu i która sprawuje opiekę nad gośćmi przez czas ich pobytu w Szczecinie.

Wolontariusze, towarzysząc załodze, nadzorują m.in. logistyczną obsługę pobytu, na bieżąco dostarczają informacje dotyczące programu wydarzenia, koordynują terminy zleconych przez kapitana dostaw oraz umiejętnie i szybko reagują na sytuacje, których nikt wcześniej nie przewidział. Wszystko po to, by żeglarze czuli się w mieście dobrze, miło je wspominali i chcieli wracać do Szczecina.

"Oficerami łącznikowymi mogą zostać osoby, które mają ukończone 20 lat, lubią pomagać, znają języki obce, są otwarte na nowe wyzwania, lubią pracę w zespole, są odpowiedzialne i kreatywne" - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. "Każdy kto widziałby się w takiej roli może wysłać formularz zgłoszeniowy do Centrum Żeglarskiego, które odpowiada za przygotowanie do tej roli."

Z kolei do 7 kwietnia miasto Szczecin czeka na zgłoszenia osób chętnych do udziału w samych regatach. Poszukuje 132 członków Reprezentacji Szczecina w regatach the Tall Ships Races 2021.

W regatach w barwach Szczecina wystartują: żaglowiec Pogoria oraz jacht Dar Szczecina. Reprezentacja rozpocznie regaty w Kłajpedzie, następnie odwiedzi Turku, Tallinn, Mariehamn i zakończy w Szczecinie. Żeglarze zanim zmierzą się z żywiołem przejdą szereg szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie.

"Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy" - mówi Celina Wołosz. "Nie zabraknie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta."

Kogo szuka Szczecin? Osób z Polski, najlepiej ze Szczecina, potrafiących pływać wpław, otwartych na świat, niebojących się nowych przygód, kreatywnych, potrafiących pracować w zespole, znających języki obce, kreatywnych i mających ukończone 15 lat. Każdy, kto pozytywnie przejdzie proces rekrutacji trafi pod skrzydła szkoleniowców, którzy odpowiednio przygotują i wyszkolą przyszłych adeptów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziemy na stronie www.tallships.szczecin.eu

rel (Miasto Szczecin)

Fot.: szczecin.eu 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter