Inne

Cenzin i Cenrex – dwie do tej pory oddzielne spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej od 1 marca 2019 roku funkcjonują jako jeden zintegrowany podmiot. Połączenie jest elementem realizowanego przez PGZ SA procesu konsolidacji spółek w ramach Grupy Kapitałowej.

- Konsolidujemy dwie spółki prowadzące do tej pory działalność w tym samym segmencie rynku. Fuzja ma służyć lepszemu skoordynowaniu aktywności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej i poprawieniu jej efektywności – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ SA. – Jedna spółka zamiast dwóch to dla PGZ realne obniżenie kosztów ich funkcjonowania – dodał Domagalski.

W dniu 1 marca 2019 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców połączenia Cenzin sp. z o.o. z Cenrex sp. z o.o. Tym samym Cenzin przejął wszelkie prawa i zobowiązania Cenrex sp. z o.o. Połączenie firm w żaden sposób nie zakłóci współpracy i relacji z dotychczasowymi partnerami biznesowymi obydwu spółek.  

- Jesteśmy pierwszą spółką grupy PGZ, która sfinalizowała proces konsolidacji. Łączymy potencjały obydwu spółek, tworzymy bardziej profesjonalny zespół specjalistów i jeszcze bogatszą ofertę produktów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych - informuje Jarosław Żurawski, członek zarządu ds. finansowych Cenzin.  

Zmiany w strukturze korporacyjnej pozwolą na wzbogacenie oferty Cenzin. Poszerzy się ona o znane marki producentów światowej klasy uzbrojenia, systemów sieciocentrycznych, systemów dowodzenia i łączności. W ofercie znajdą się również zaawansowane systemy kamuflażu i ochrony balistycznej, systemy misji, a także terminale satelitarne.

Cenzin współpracuje także z przemysłem stoczniowym. Koordynował m.in. realizację kontraktu budowy żaglowca szkoleniowego El-Mellah dla Marynarki Wojennej Algierii. Przypomnijmy, że jednostka ta, zbudowana w stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku została przekazana Algierii w 2017 roku. Jak informowała spółka Cenzin, był to największy wartościowo projekt eksportowy polskiej branży zbrojeniowej w 2017 roku.

Czytaj więcej: El-Mellah przekazany i już pod algierską banderą

rel (Cenzin sp. z o.o.) 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter