Inne

W regatach St. Maarten Heineken Regatta, które 28 lutego rozpoczną się na Karaibach, wystartuje załoga jachtu I love Poland . Ale to niejedyny polski akcent w tym wyścigu.

Poza jednostką dowodzoną przez kpt. Jarosława Kaczorowskiego, ścigać będą się: Sailing Poland ze skiperem Maciejem Marczewskim, załoga jachtu Phan z Przemysławem Tarnackim, R-Six Team z Robertem Janeckim, Sea Otter 2 z Janem Worwagiem i Varsovie Tomasza Ulatowskiego.

Szczególną uwagę przyciąga w tym roku udział ekipy I love Poland. Przede wszystkim dlatego, że to pierwsze oceaniczne regaty załogi Kaczorowskiego na tej jednostce. Jacht pływa pod auspicjami Polskiej Fundacji Narodowej.

Czytaj także: Żeglarze będą szkolić się na jachcie I love Poland [VIDEO]

– Celem projektu zakrojonego na kilka lat jest wyszkolenie profesjonalnej polskiej załogi, mogącej stanąć na starcie najważniejszych regat pełnomorskich na całym świecie, by konkurować z najlepszymi załogami – wyjaśniał, podczas uroczystej prezentacji jachtu jesienią ubiegłego roku, prezes PFN Filip Rdesiński. – Równocześnie chcemy promować Polskę w portach świata jako kraj nowoczesny, który warto kochać. Będziemy tam organizować imprezy promujące nasz kraj, pikniki, spotkania i konferencje.

Drugi powód zainteresowania startem polskiej załogi jest taki, że I love Poland (pod nazwą „SFS”), dowodzony przez skippera Lionela Peana i pod francuską banderą, uzyskał w 2017 rekord okrążenia wyspy St. Maarten w klasyfikacji jednokadłubowców (2 godziny, 10 minut i 37 sekund). Jacht wygrał regaty w swojej kategorii. Drugie miejsce zajęli Polacy – załoga Przemysława Tarnackiego na jachcie Ambersail.

Poza Kaczorowskim w teamie I love Poland startującej w Haineken Regatta znaleźli się Grzegorz „Tom” Baranowski i Zbigniew Gutek Gutkowski. Pozostali członkowie to byli zawodnicy klas olimpijskich, którzy rozpoczynają nowy etap kariery żeglarskiej, startując w wyścigach morskich.

Lista startowa

Strona regat

Żeglarski.info / Dariusz Olejniczak

Fot.: Polska Fundacja Narodowa / Twitter

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.8216 4.919
EUR 4.6938 4.7886
CHF 4.9385 5.0383
GBP 5.3113 5.4185

Newsletter