Bezpieczeństwo, Granice

11 migrantów z Tunezji przebranych za turystów przypłynęło na włoską wyspę Lampedusa- informują we wtorek media publikując zdjęcia grupy przybyszów na pokładzie pontonu- w bermudach, w czapkach z daszkiem i z pudlem na smyczy oraz z plecakami i walizką na kółkach.

Właścicielka psa miała na sobie słomkowy kapelusz, a wszyscy starali się wyglądać jak uczestnicy wycieczki. W ten sposób ośmiu mężczyzn i trzy kobiety dopłynęli do molo na Lampedusie, gdzie wywołali zdumienie funkcjonariuszy Straży Przybrzeżnej.

Jak podkreślili, do tej pory nikt nie przypłynął z Tunezji z walizką i psem. Jego właścicielka, cytowana przez prasę, powiedziała, że wszyscy przepłynęli przez morze w nadziei na znalezienie pracy we Włoszech.

W ostatnich dniach znacznie nasilił się napływ Tunezyjczyków. Przybywają ich setki. To oni stanowią większość migrantów w ośrodku identyfikacji i rejestracji na wyspie.

sw/

+3 zapytam
W dalszym ciągu wiecej migrantów przybywa do Europy aniżeli umiera na Covid 19 obywateli UE.W krajach w których migranci chcą się osiedlić tam śmiertelność z powodu koronawirusa jest największa.Migrantów jakoś nie przeraża śmiertelna statystyka.Desperacja?
28 lipiec 2020 : 11:15 Walenty Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Tez zapytam
ALLACH ZABRANIA PICIA, ALLACH ZABRANIA PALENIA, CZEGO ALLACH NIE ZABRANIA??
28 lipiec 2020 : 19:50 Miroslaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter