Bezpieczeństwo, Granice

W celu ograniczenia ryzyka zakażeń chorobą COVID-19 wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA wprowadzono procedury bezpieczeństwa i nadzoru epidemiologicznego. Odpowiednie działania podjęto także w stoczni Remontowa Shipbuilding SA.

Jak informuje Gdańska Stocznia Remontowa SA, monitoring bezpieczeństwa, realizowany wg wytycznych WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczy przebywających w stoczni osób z obywatelstwem krajów wysokiego ryzyka epidemiologicznego związanego z ww. wirusem oraz osób, które w ostatnim czasie w takich krajach przebywały. Są to załogi statków remontowanych w stoczni, jak i pracownicy, kooperanci, serwisanci oraz przedstawiciele armatorów.

Załogi statków, pracownicy, serwisanci

Przed przybyciem statku do stoczni sprawdza się, czy w ciągu 30 ostatnich dni przebywał w portach należących do krajów poddanych monitoringowi epidemiologicznemu lub czy 10 ostatnich portów, do których zawijał dany statek, znajdowało się w ww. krajach. Jak informuje stocznia, dotąd nie było statków spełniających te kryteria.

Na bieżąco monitorowane są także listy załóg, zawierające informacje o osobach, miejscu i czasie ich zamustrowania na dany statek, obejmujące także wymiany załóg podczas postoju statku w stoczni. Warunkiem zejścia ze statku dla załogantów jest brak objawów choroby oraz wypełnienie ankiety. Jak informują służby stoczniowe, wśród załogantów z obywatelstwami krajów monitorowanych do chwili obecnej żadna nie zgłaszała objawów chorobowych.

Ta sama procedura dotyczy serwisantów przybywających na statek. Sprawdzana jest ich narodowość i wcześniejszy pobyt pod kątem rejonów zagrożonych koronawirusem. Stocznia pozostaje w stałej komunikacji z agentami, odpowiedzialnymi za organizację pobytu statku i załóg.

Instrukcje zapobiegania zarażeniu COVID-19

Wdrożono także zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Do wszystkich komórek organizacyjnych rozesłano drogą elektroniczną informację o sposobach zmniejszenia ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Na bramach stoczni umieszczono dla osób wchodzących na jej teren materiały poglądowe dotyczące profilaktyki zakażeń tym wirusem.

Strażacy zakładowej służby ratowniczej zostali przeszkoleni do identyfikowania zagrożeń związanych z koronawirusem i współdziałania w tym zakresie ze służbami medycznymi.

Ruch kołowy i pieszy

Procedury bezpieczeństwa obejmują także ruch kołowy. Niezależnie od tego, że wszystkie samochody wjeżdżające do Polski podlegają kontroli sanitarnej, przed wjazdem do stoczni utworzono posterunek kontrolny, na którym sprawdzani są kierowcy pojazdów z dostawami na statki. Kontrola polega na przeprowadzeniu wywiadu i wypełnieniu ankiety. W przypadku stwierdzenia pobytu w kraju monitorowanym lub kontaktu z osobą zakażoną – kierowcy mogą wjechać wyłącznie w masce i w eskorcie służb ochrony z całkowitym zakazem opuszczania kabiny na trasie przejazdu.

Takie same ograniczenia dotyczą obcokrajowców, dla których warunkiem wjazdu na teren stoczni jest wypełnienie dostępnej na bramie ankiety i brak objawów chorobowych. W przypadku przyjazdu z kraju monitorowanego lub kontaktu z osobą zakażoną, mogą oni wjechać wyłącznie w masce ochronnej.

Dodatkowo, wszystkie osoby wchodzące do stoczni podlegają obowiązkowemu pomiarowi temperatury, która u danej osoby nie może przekraczać  38 st. C. Docelowo – będą temu poddani także kierowcy wszystkich pojazdów.

Bramy wjazdowe są odkażane trzy razy na dobę. Również autobusy spółki Transrem, dowożące ludzi do stoczni kilka razy dziennie przechodzę dezynfekcję.

Wprowadzono ponadto obowiązkową kwarantannę dla osób powracających z Włoch, Niemiec, Francji i innych zagrożonych rejonów. Tam, gdzie jest to możliwe, wprowadzono pracę zdalną, a spotkania z udziałem wielu osób ograniczono do niezbędnego minimum.

Procedury w stoczni Remontowa Shipbuilding SA

Podobne procedury wdrożono także w drugiej stoczni grupy Remontowa Holding. Na jej teren nie mogą wchodzić osoby, ani być wwożone materiały przybywające z krajów wysokiego ryzyka (jest to możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach i wymaga specjalnej zgody). Obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów niezwiązanych bezpośrednio z działalnością stoczni (taksówki, kurierzy i inn.).

Wejście do stoczni osób nieposiadających stałych przepustek jest możliwe tylko po wypełnieniu kwestionariusza i pozytywnej weryfikacji. Wprowadzono także obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla wszystkich wracających z krajów wysokiego ryzyka epidemiologicznego oraz zakaz odbywania podróży służbowych w takie miejsca.

Stocznia wprowadziła także – tam, gdzie jest to możliwe - pracę i komunikację zdalną, ograniczenie do niezbędnego minimum spotkań, w których uczestniczy większa grupa osób, obowiązek codziennego odkażania przez serwisy sprzątające miejsc najczęściej dotykanych, np. klamki, poręcze, blaty stołów i biurek, urządzeń sanitarnych.

Grzegorz Landowski

Fot.: Marcin Koszałka/PORTALMORSKI.PL

Komentarze   

+9 Bardzo dobrze
Nigdy bym nie pomyślał ze jakieś science-fiction wydarzy się tak realnie. Polacy potrafią jednoczyć się gdy trzeba.
13 marzec 2020 : 22:51 IC Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Podróże służbowe
Dobrze, że wprowadzili zakaz wyjazdów służbowych, ale nawet gdyby tego nie zrobili, to i tak nikt teraz nigdzie nie wyjedzie z Polski, ani do krajów wysokiego ryzyka, ani do żadnych innych, bo wstrzymane są wszystkie połączenia pasażerskie lotnicze.
13 marzec 2020 : 23:25 Mac Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Musieli zamknąć granicę
Bo masa nieodpowiedzialnych idiotów dalej by wyjeżdżała. Niech jadą w ***** bez prawa powrotu, żeby zarażać innych!
14 marzec 2020 : 00:45 Jacket Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Na głupotę nie ma rady
Jak ktoś nie rozumie że teraz nie można wyjeżdżać i chce narażać siebie i innych to zamkniecie granic jest dobrym posunięciem chociaż spóźnionym. Zresztą teraz nie ma po co jechac bo i tak nikt z nikim nie chce się spotykać.
14 marzec 2020 : 09:34 Waclaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Witus
Jak inne firmy ma terenie Trójmiasta wprowadziły obostrzenia to w RSB kazano jeszcze w alkomat dmuchać.
14 marzec 2020 : 07:26 Pracownik stoczni Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Już nie dmuchaja
Widocznie nie zrozumieli ze spirytus jest do robienia żelu a nie do łykania.
14 marzec 2020 : 10:09 Waclaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+45 GSR
Propaganda i jeszcze raz propaganda... Dookoła apel zostańcie w domach a pracownicy GSR zapierdzielać po statkach by nabijać kabzę dla dyrektorów i całej pseudo elity co się zcwaniła i siedzi sobie w domach przed laptopem. Wstyd i nic więcej. Zero bezpieczeństwa procedury pięknie ładnie napisane na papierze a rzeczywistość jest taka że na statkach jest pełno ludzi i nikt niczego nie sprawdza pod wzgledem bezpieczeństwa . Przestańcie okłamywać pracowników.
14 marzec 2020 : 14:25 Ksawery Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-31 Wszystko wiesz najlepiej, wszystko widzisz
Zakompleksiony troll z ciebie, biedny miś, który musi zapierdzielać. Określenie "nabijać kabzę dla dyrektorów i całej pseudo elity" mówi o tobie wszystko. Takim jak ty nigdy nie dogodzisz. Ja dzisiaj pracowałem tam do 17 i mnóstwo innych. Nikt z nas nie narzekał, chociaż mogliśmy nie przyjść do pracy - jestem ze spółki kooperanta. Jak ci się nie podoba to droga wolna...
Jak ćwoku sobie wyobrażasz, że na 20 statkach w stoczni, gdzie pracuje kilka tysięcy ludzi, będą sprawdzać temperaturę wszystkim?
Nie pozdrawiam
14 marzec 2020 : 17:44 Odpowiedź Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+24 ...
On może jest narzekającym trollem ale Ty swoim stanowiskiem reprezentujesz za to osobę która ma zlasowana pale na punkcie tyrania w GSR bo najprawdopodobniej jesteś na cwaniackim dealu i nie *****sz tam za duzo. GSR kto pracował to wie wszystko ładne na papierze, regulaminy, zasady i dupochrony zeby machina tylko zasuwała ale brak logiki jest tam na porządku dziennym.
15 marzec 2020 : 06:45 Obiektywny szyderca Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Jestem realistą
a tobie, jak zresztą koledze powyżej, nigdy nie dogodzisz. Przecież NALEŻY SIĘ, NIE?
Nie mam żadnego dealu, tylko uczciwie pracuję. Ciężko to fakt, ale mam robotę i niezłe pieniądze.
Ty oczywiście zawsze możesz pójść do pracy do Stoczni Gdańsk, do Stoczni Gdynia, do Stoczni Szczecińskiej, albo jeszcze do Nauty... Przez takich jak wy, te stocznie padły - bo dla takich wszyscy kradną, wyzyskują, oszukują. Załóż swój biznes i nie daj się wstrętnym kapitalistom.
15 marzec 2020 : 13:53 Odpowiedź Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 To nie jest problem...
No to nie jest problem sprawdzić przy trapie wszystkim temperaturę, nawet 4 razy podczas zmiany. Tylko to niewiele da, bo do 14 dni możesz nie mieć żadnych objawów, a będziesz zarażony. Dlatego ten wirus tak się rozprzestrzenia.
15 marzec 2020 : 21:05 a gd Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 A gdzie rozsądek?
Co z tego, że nie wpuszczają z temperaturą powyżej 38 stopni. Jak ktoś ma 37,8 to spokojnie wejdzie. I gdzie tu logika? Nie jest to wyssane z palca. Wiem, że tak robią. Nie zachowują odpowiednich środków ostrożności. Pora coś z tym zrobić. Może by tak w końcu jakieś postojowe? Ale nie, przecież kasa musi się kręcić. Niech ludzie się zarażają, niech nawet umrą przecież stocznia na ich miejsce znajdzie kolejnych, którzy będą tam tyrac.
26 marzec 2020 : 16:31 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Ogarnij się!
Nie siej paniki która jest groźniejsza niż ten cały wirus. Nikt wcześniej tego nie ćwiczył, to dla wszystkich jest zupełnie nowa sytuacja. I nie pisz głupot o siedzeniu w domach przed laptopem, bo nikt tak nie robi.
14 marzec 2020 : 17:48 Maks Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kto
Zgłoś do sanepidu i nie płacz tu
25 marzec 2020 : 03:56 Ja Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 GSR
Jaka propaganda, Człowieku. Portal Morski to jeden z tych, który zawsze rzetelnie opisuje rzeczywistość, zwłaszcza teraz, kiedy mamy tyle fake newsów. Może pomyliło Ci się z TVP?
14 marzec 2020 : 17:50 Tymek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Drajwer
w piątek miałem dostawę do Remontówki i zatrzymali mnie przed wagą, zmierzyli temperaturę, popatrzyli, czy nie jestem chory i dopiero wtedy dostałem zielone światło. Jeden ochroniarz powiedział, że przede mną jednego nie wpuścili.
Jednak coś robią w tej stoczni
15 marzec 2020 : 14:01 Odpowiedź Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Remontowa
Sytuacja wyjątkowa, trzymajmy kciuki żeby procedury się sprawdziły. Faktycznie widziałem że taksówek nie wpuszczają na teren zakładu.
14 marzec 2020 : 18:04 Morena Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Rozsądek
Tabuny gości w białych kitlach, maskach, goglach, z termometrami - ganiających po stoczni i statkach - to dopiero byłaby panika! W stoczni jest bezpieczniej niż w galerii handlowej i sklepie - o ile ktoś ma głowę na karku i włączone myślenie. Najgroźniejsi są ci, którzy wracają z nart - z Włoch, Niemiec, czy Austrii i mogą nieświadomie przywlec to świństwo Tych nie wpuszczać za bramę!
14 marzec 2020 : 18:45 Darek W. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Środki zapobiegawcze zarażeniu
Niestety tylko mierzą temperaturę i nie kazali się witać tak to wygląda, ktoś kto ma 37 wchodzi na stocznię, kaszle, wchodzi na stocznię, kicha wchodzi na stocznię. Boję się iść w poniedziałek do pracy! Zamknijcie ta stocznię! Wystarczy, że jeden się zarazi i po nas.
14 marzec 2020 : 19:02 Zejton Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Grypa to większy problem
Nie każdy, kto ma 37 i kicha ma korone. Może być przeziębiony, albo miec grypę. Jak ma, to powinien iść do lekarza i na L4, a nie do roboty sie pchać.
14 marzec 2020 : 22:45 Krzych Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Darmozjady i jedno wielkie oszustwo
Nikt nie mierzy temperatur, nikt niczego nie dezynfekuje.Na stoczniach nie ma gdzie sie wy*****, a po tym wsxystkim nie ma gdzie wymyć rąk. Taka jest tam prawda.
14 marzec 2020 : 19:42 Ttt Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+27 Kibel
Witam. To jest takie czcze gadanie. Sanitariaty w opłakanym stanie nie ma nawet komu tego posprzatac. Pojemniki na mydło puste od tygodnia. Nikt tego nie pilnuje . Nie musi byc koronawirusa żeby sie czyms zarazic. Najważniejsze sa okulary . Po zgłoszeniu że jest syf odpowiedz brzmi że to nasza wina. Człowiek sie nie liczy, tylko kasa. Czy my jako pracownicy nie mozemy miec poczucia że jestesmy ważni. To my cieżka praca budujemy te statki. Zero poszanowania. Pozdrawiam
14 marzec 2020 : 20:25 Swój Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Ściema
Na Rsb ochrona nic nie robi... na statku potrafi być 250 osób na 2 pokładach bezpieczeństwo 0%... Termin najważniejszy!
14 marzec 2020 : 20:33 Ad Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Wydaje mi się że jest od kontrolą
Najważniejsze to samemu zachować ostrożność. Nie ma co panikowac. Wystarczy, ze w mediach społecznościowych niektórzy panikuja jakby to był koniec świata.
14 marzec 2020 : 20:50 System Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 Pic na wodę
Ludzie w co wy wierzycie, jakie procedury to wszystko to totalna bzdura! Pracuje na GSR dok nr. 1 i zero jakiegokolwiek zabezpieczenia, toalety pożal się Panie Boże dzban ( sedes) zaje...y A szczotka obok, papieru brak A o mydle czy czymś podobnym zapomnijcie. Na statku zero zabezpieczenia każdy kicha, kaszle i co najlepsze ma z tego bekę ( ubaw) że koronowirus. Kur..A ludzie każdy z nas jest żywicielem swoich rodzin , i każdy z nas chce zarobić. Ale dlaczego firmy zewnętrzne nic z tym nie robią. Nie dajmy się zwariować na stoczni jest taki spęd ludzi że prędzej czy później zawita korona i tam. Dlatego nie pozwólmy dac naszym pseudo pracodawcom na takie nieodpowiedzialne traktowanie nas. To my jesteśmy tym motorem napedowy.
Trzymam kciuki aby te kurestw...o nie dotarło do nas
14 marzec 2020 : 22:32 Kotrachęt Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Nie przesadzacie?
Na 38 mln narodu ponad 100 zachorowań z tego 2 w Gd.i to daleko od stoczni. Główny problem na południu i w centrum. Pogoda pop... jednego dnia ciepło, drugiego pizdzi a trzeciego śnieg nic dziwnego że ludzie kaszlą i kichają.
14 marzec 2020 : 23:12 Stefan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Nie panikować
Z tego, co tu czytam, to największym problemem na stoczni jest kilka brudnych kibli. To akurat nic nowego, jakoś do tej pory nie było problemu. Instrukcje koronawirusa są wystarczy czytać, nawet w gazecie na stoczni ciągle drukują. Jak ktoś chory, niech dzwoni do senapidu, a jak sie boi pracować, to niech idzie na urlop i przeczeka ten rejwach.
15 marzec 2020 : 00:57 spawacz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Racja
Zwięźle i na temat, bez hejtu
15 marzec 2020 : 14:03 Józek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Nie wiadomo co myslec
Procedury są ok. ale nawet armia ochroniarzy z termometrami i czyste toalety nie uchronią przed covid-19. Rządy nie tylko w PL trąbią żeby ten okres przesiedzieć w domach i unikać miejsc w których jest dużo ludzi żeby nie roznosić epidemii. Galerie szkoły przedszkola kina teatry pozamykane, w TV wszystko zdalnie, za chwilę kilkanaście tys. ludzi wróci do PL, a w stoczni i innych wielkich firmach bez zmian. Wiadomo że Stocznia musi zarabiać, ale trudno się dziwić ze ludzie się martwią i nie chcą się narażać, bo widzą co się dzieje dookoła.
15 marzec 2020 : 15:06 Engi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Warunki
Dla mnie powinno sie zamknac stocznie, brak plynow do dezynsekcji, brak normalnych toalet wszedzie brud i syf...
15 marzec 2020 : 16:43 Kuba92 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Stocznia
Prawda tu od samego brudu można zachorować. Powinni zamknąć też bo jak wirus wejdzie to będzie za póżno
16 marzec 2020 : 05:21 Stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Koronawirus
Dsisiaj 16 marca byla jedna osoba z wyzsza temperatura co z nia zrobiki oddelegowali ja do domu... Predzej czy pozniej i tak stocznie zamkna jak w Norwegii..
16 marzec 2020 : 19:13 Kuba92 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Środki ochrony
Zaopatrzyć ludzi pracujących - przynajmniej tych starszych - w maski ochronne (i ew. gogle)!. To kłamstwo, że maski nie chronią przed wirusem. Jeżeli tak jest, to dlaczego wszystkie ekipy medyczne i służby na granicach noszą maski, gogle i kombinezony? Warto wykorzystać każdy możliwy sposób, bo jeżeli można zarażać innych nie mając samemu objawów (tak mówią lekarze w mediach - chyba, że kłamią- tak jak z tymi maskami), to wystarczy jeden gość bez temperatury, który wjedzie nie wiadomo skąd (a codziennie wjeżdża i wchodzi ludzi od cholery) nikomu nic nie powie i będzie zarażał. I potem setki ludzi (albo i z tysiąc) dostaną zapalenia płuc. Może nikt od tego nie umrze, ale komu to potrzebne???
15 marzec 2020 : 17:26 Jacuś Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 otwarta puszka pandory...
A o tym że w czwartek 12 marca do gsr wjechał cały autokar Włochów na wymianę załogi to co, tajemnica? A że następny Grande stoi już na redzie i tylko czeka na miejsce? Jak pogodzić zakaz ilości max. 50 osób, jak czasem na 1 pokładzie jest tyle? Żel antybakteryjny widziałem tylko u osób, które przyniosły go sobie z domu. To otwarta puszka pandory...
15 marzec 2020 : 21:21 a gd Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Zagrożenie korona
A jeden dyrektorek to podobno z nart z Austri wraca w poniedziałek. K.... pozaraża wszystkich jak zacznie chodzić po STOCZNI Co za mózdzek!!!!
Ja sp.. na L4 a wy się zaraźajcie
15 marzec 2020 : 21:59 Ted Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 No access
Nieistotne - gdzie kto był - Austria, Włochy, Niemcy, Francja - jak ktoś stamtąd wraca - z automatu do kwarantanny! Na granicy podaje miejsce kwarantanny w karcie lokalizacyjnej i ma tam siedzieć 2 tygodnie pod karą 5 tys.
15 marzec 2020 : 22:50 Skiper Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Idzie fala zachorowań
Szumowski wczoraj powtórzył ze liczba oficjalnie potwierdzonych zachorowań w tym tygodniu dojdzie do tysiąca a nawet więcej. Do tej pory to co mówił się sprawdziło niestety. Diabli wiedzą ilu chorych będzie (jest) naprawdę, zwłaszcza jak teraz jeszcze kilkanaście tysięcy wróci z nart. Najgorsze przed nami i nie ma sobie co robić jaj albo zgrywać kowbojów jak przedszkolaki bo będziemy tu mieli powtórkę z Wloch.
16 marzec 2020 : 00:04 Jorg Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Procedury łamane
Dlaczego na bramie przy wejściu na teren stoczni jest mierzona temperatura pieszym ale wjeżdżającym samochodami już nie stałem dzisiaj specjalnie zobaczyć to a jutro nagram jak wjeżdżają Stoczniowcy bez żadnej kontroli. Pieszy może być chory a samochodem nie nonsens i bzdura.
16 marzec 2020 : 05:16 Stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Rusztowań
Nie ma żadnych kontroli u kierowców ani na statkach. To fikcja sprawdzają tylko temperaturę na bramkach a na stoczni dalej syf i afryka
16 marzec 2020 : 06:03 Monter Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Potrzebne decyzje
Jestem zdania że chwilowy przestój/spowolnienie nie spowoduje jej plajty. Zakład chroni specustawa a umowy z armatorami mogą być renegocjowane bo sytuacja nadzwyczajna. Zakładając że nic nie zrobią prócz rozsyłania maili by nie podawać rąk to czarno to widzę. Pomiar temperatury bez maseczek i rękawic dla wszystkich nic nie da... Połowa zakładu to doświadczeni pracownicy w wieku 50+ (jeśli oni będą mieć powikłania po tym wirusie to wtedy zakład padnie). Po za tym teoretyczne zgony wywołane zakażeniem na zakładzie a pozwy sądowe za brak dostatecznych środków ochrony. Kto za to weźmie odpowiedzialność? Co na to związki zawodowe? Może to czarnowidztwo ale kumpel w stoczni niemieckiej już dzwonił że tam ograniczają roboty z tego powodu...
16 marzec 2020 : 12:42 MAT Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Procedury
Jakie procedury w Remontowej Stoczni po 12 godzin haruj do potu nikogo nie obchodzi jak się czujesz a tylko powiesz co myślisz to słyszysz taką odpowiedź "Panu się nie chce pracować" a człowiek pada na ryj że zmęczenia.
16 marzec 2020 : 13:08 Stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Procedury łamane
Jeśli są łamane , to dlaczego / Rzeczywiście samochodem wjeżdżają bez kontroli , ale to często ludzie z Zarządu , a oni mają przywileje i nie stosują swoich zarządzeń i ustaw Rządowych. Takie procedury . Prawo jest dla robotników i niższego personelu.
16 marzec 2020 : 15:19 Sebastian Antoni Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 bo nie było tylu termometrów
Kierowcy wjeżdżali, bo nie było tylu termometrów aby ich wszystkich przebadać. Jak dokupili termometry, to wszyscy są badani.
19 marzec 2020 : 13:18 ktm Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Morawiecki
Trzeba ludzie pisac do sanepidu i do marawieckiego i pokazac cala prawde co sie dzieje na stoczni...
16 marzec 2020 : 19:20 Kuba92 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Morawiecki
Aby potem bie było płaczu...
16 marzec 2020 : 19:21 Kuba92 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 parodia
Parodią jest ta cała akcja zostań w domu skoro ja z dziećmi siedzę w domu a mąż pracuje na Stoczni a tam wylęgarnia wirusów !!! Gdzie tutaj bezpieczeństwo ? To kpina !!! Stocznie powinni pozamykać !! Przecież mąż jest realnym zagrożeniem dla rodziny i innnych !! Ale kogo to obchodzi ? O tym się nie mówi !
17 marzec 2020 : 00:16 Joanna P Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Ludzie ogarnijcie się
Witam. My jesteśmy w tej samej sytuacji . Wszędzie wprowadzają ograniczenia liczby osób nawet w sklepach a tu nic się nie robi oprócz sprawdzenia temperatury . Dla mnie jest to skrajnie odpowiedzialne na co oni czekają aż na stoczni będzie potwierdzony przypadek wtedy będzie już za późno !!!!!
17 marzec 2020 : 09:30 Kamila Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 wstyd
Wstyd dla Prezydenta Gdańska i Stoczni ! Jak można być tak nieodpowiedzialnym i trzymać ludzi w pracy w takiej sytuacji !!??
Jest tam mnóstwo osób z zagranicy , rotacje ludzi , sporo osób kichających, kaszlących itp. Temperatura sprawdzana na bramce nic nie daje - nie oszukujmy się ! Można być nosicielem wirusa bezobjawowo ! To tykająca bomba !
Ale dopóki nie robi się testów zwykłym ludziom to przecież można to wykorzystać i niech pracują jak najdłużej , prawda ?
Powiem Wam, ze podejrzewam iż jest sporo pracowników z wirusem na Stoczni i myślę że się nie mylę :(
Ale zanim to się potwierdzi to sporo czasu minie , ale to kwestia czasu i potem będzie za późno !
Sam mam żonę , dziecko i starszą matkę w domu i nie mam wyjścia , muszę iść do pracy ze świadomością że jestem zagrożeniem dla swojej rodziny :( Zazdroszczę tym co pracują na zlecenia itp i mogą sami zrezygnować z pracy . Ja niestety nie mogę i jestem zdany na łaskę GÓRY ! a GÓRA ma nas gdzieś !
17 marzec 2020 : 10:49 Kami Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 hmmm
Zazdrościsz tym co mają umowy zlecenia??? To idź na bezpłatny urlop i nie marudź ... ciekawe za co opłacisz później rachunki! Albo się po prostu zwolnij skoro Ci tak źle!
22 marzec 2020 : 22:44 ??? Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 pomyśl zanim coś napiszesz
"... nie mam wyjścia , muszę iść do pracy ze świadomością że jestem zagrożeniem dla swojej rodziny ..." ?????????

To jest jakiś obóz pracy, że Cię ktoś zmusza do pójścia? Złóż wypowiedzenie i szukaj normalnej pracy, gdzie nikt Cię nie będzie zmuszał do codziennego przychodzenia w miejscee zagrożenia zdrowia i życia ... przestaniesz być zagrożeniem dla Twojej rodziny ... Chyba, że liczysz na to, że pracodawca stwierdzi, że dbając o Twoje bezpieczeństwo pozwoli Ci pozostać w domu i będzie Ci za to płacił .... hahahahaha

Jak masz urlop płatny to go wykorzystaj - jak nie masz to się zastanów co piszesz.
22 marzec 2020 : 22:50 pomyśl Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 GRIMALDI
Następny Grimaldi z Włoch na remontowej. Coś pięknego potrzeba więcej takich statków.
17 marzec 2020 : 12:13 Ciao Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Jest
Nie ma mydła, żadnych środków dezynfekcujacych, ludzi od groma... Jak e nie granat to będzie wiele ofiar. Już kilk osób zostało ze statku z Północnej odesłanych do domu z powodu gorączki. Ile to będzie trwało? Aż się cała załoga rozłoży? A dla Pana Marcina najważniejszą sprawą jest by pracownik nosił pasek zapięty pod brodą...
17 marzec 2020 : 13:39 Jest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 KPINA
Jako długoletni pracownik Remontowej uważam że obecna sytuacja w dość jasny sposób pokazuje działanie osób zarządzających tą firmą. Arogancja i obłuda aż razi po oczach. Co z tego że są mierzone temperatury na bramach skoro już od dawna się mówi że nie każdy nosiciel ma objawy w postaci gorączki kaszlu itp. w każdej chwili taka "bomba" może wejść na zakład zarażając nieświadomie dalej.
Jak zwykle termin i prestiż ważniejszy niż zdrowie ludzi którzy tak naprawdę ciągną ten zakład do przodu a nie banda w krawatach i ich lizusy. Setki ludzi na statkach halach itd. i jedyne co dostajesz by poczuć się bezpiecznie to rada od majstra zachowajcie odstęp...śmiech na sali. Środków do dezynfekcji brak maseczek brak ale gdy nie masz zapiętego paska od kasku albo się nie odbijesz to od razu afera. Na dodatek tak jak już wyżej ktoś wspomniał kolejny statek z włoską ekipą...nic tylko bić brawo i podziękować.
17 marzec 2020 : 15:52 Pracownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Zamknąć stocznie
Na statku obecnie jest 170 ludzi. Dlaczego nie zamknięcie stoczni na czas kwarantanny? Stocznia remontowa północna w Gdańsku... Jak ktoś ma koronowirusa to może się okazać że nagle złapie go 170bosob.
18 marzec 2020 : 08:25 Jechalem Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 To się zwolnij
Zwolnij się z pracy jak Ci źle i narzekaj dalej, że masz jeszcze możliwość zarabiania (podczas gdy w innych zawodach ją ludziom odebrano) - nie przyjdziesz do pracy na statku będzie zamiast 170 .... 169 osób ... zawsze to mniejsze skupisko
22 marzec 2020 : 22:39 Ohh Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 stocznia koronawirus
Uważam że wciąż czynna Stocznia to świadome narażanie ludzi na zachorowanie ! Ciekawe czy ktoś za to odpowie ?
Jeśli ktoś łudzi się że na Stoczni nie ma osób zarażonych i zarażających innych ludzi to jest moim zdaniem w wielkim błędzie :(
Kompletny brak odpowiedzialności !
18 marzec 2020 : 12:23 Patr Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Rozum odjęło?
Pozamykac stocznie? Oczywiście, konkurencja się ucieszy a amatorzy sobie zapamiętają które stocznie przyjmują ich statki a które nie. Najlepiej pozamykac Wszystko do okola, sklepy, apteki i szpitale też bo tam jest pełno chorych i od każdego możesz się zarazić. I jeszcze ustawić wojsko i godzinę policyjna, zawracali tych spacerowiczów których dziś pokazali w internetach.
19 marzec 2020 : 18:08 Małecki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 serio ?
Ciekawe komu rozum odjęło ? ważniejsze co pomyśli konkurencja niż zdrowie i życie ludzi ? serio ????
20 marzec 2020 : 00:52 Jura Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Patrz przyszłościowo
Ja jestem wdzięczny za możliwość codziennej pracy i zarabiania - ciekawe jak czują się sklepikarze np z odzieżą, którym tą możliwość odebrano!!! Ludzie !!!... jak zamkną stocznię to ciekawe za co będziesz żyć .... Przeprowadź sobie symulację ... zamykają zakład .. teoretycznie na 2 tygodnie kwarantanny. Zakładając że idziesz na urlop płatny - bo masz taką możliwość ... kiedyś on się skończy. Będąc na płatnym urlopie dostaniesz kasę nie pracując. Chcesz wrócić po urlopie do pracy ... a tutaj się okazuje, że nie ma możliwości. Jak już zamkną to nie otworzą wcześniej jak nie ustanie epidemia - czyli za kilka dobrych miesięcy.
22 marzec 2020 : 22:23 Myślący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Patrz przyszłościowo
ciąg dalszy ..... Jak masz zaskurniaki - jakoś przeżyjesz ... jak nie masz - gryziesz tynk ze ściany. Pójdziesz na chorobowe o ile dadzą ci lewe - bo zakladam, że nie będziesz jednak chory to posiedzisz miesiąc i aby wrócić do pracy musisz iść na badania okresowe - których nie zrobisz bo przychodnie takowych nie przeprowadzają - nie możesz więc powrócic do pracy. Nie masz kasy - rozpacz. Módl się zatem aby nie było zwolnień, które mogą Cię dotknąć - skoro tak bardzo nie chce Ci się chodzić do pracy.
22 marzec 2020 : 22:24 Myślący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Patrz przyszłościowo
Ciąg dalszy (2) ....... Ok idąc dalej ... nie ma pracy na stoczni bo zakład zamknięty, nie masz kasy bo urlop płatny Ci się skończył... chcesz się zwolnić i iść gdzieś indziej pracować -- nikt Cię nie zatrudni bo nie masz badań wstępnych, których nigdzie nie zrobisz. Rząd aktualnie pracuje nad pakietem antykryzysowym, który ma umożliwić przedłużenie ważności badan które masz wcześniej zrobione w swojej firmie. Jeśli pójdziesz do innej to już to rozporządzenie nie zadziała - bo będziesz musiał zrobić nowe badania - których nie zrobisz.
22 marzec 2020 : 22:25 Myślący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Patrz przyszłościowo
ciąg dalszy ... i na koniec ... myślisz, że jak nie będziesz pracował to się nie zarazisz np w sklepie osiedlowym idąc rano po chleb? ... Wiadomo siedząc w domu zmniejszasz to ryzyko do minimum ale nie do 0.
22 marzec 2020 : 22:33 Myślący Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 przyszłościowo
Uważam że w obliczu zagrożenia życia Twoje "myślenie przyszłościowe "jest kompletnie bez sensu ! To nie zwykła grypa kolego !
Ciekawe czy jak zachorujesz - czego Ci nie życzę - i nie daj Boże wystąpią komplikacje , to też będziesz tak przyszłościowo patrzył ... obawiam się że raczej światłko na końcu tunelu zobaczysz tylko :(
22 marzec 2020 : 23:54 jarod Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 .
patrz przyszłościowo i za te ciężko zarobione pieniądze kup sobie respirator
23 marzec 2020 : 22:33 krol karol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1