Bezpieczeństwo, Granice

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla przebywał w dniach 16-18 sierpnia z wizytą w Morskim Centrum Bezpieczeństwa w Cuxhaven (Niemcy), gdzie spotkał się z prezydentem Dyrekcji Policji Federalnej w Bad Bramstedt Bodo Kaping.

W składzie polskiej delegacji znaleźli się również kmdr por. SG Bartosz Rutkiewicz naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej MOSG oraz kmdr por. SG Zbigniew Iracki komendant Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu.

Komendant MOSG zapoznał się ze strukturą, wyposażeniem i działaniami realizowanymi przez Morskie Centrum Bezpieczeństwa jako formą współpracy służb Republiki Federalnej Niemiec i nadmorskich landów RFN, wziął także udział w rejsie patrolowym. Oprócz tego podczas rozmów wymieniono informacje na temat obecnego stanu organizacji, zadań, uprawnień i wyposażenia MOSG oraz Dyrekcji Policji Federalnej w Bad Bramstedt, z naciskiem na ochronę granicy morskiej i sprawowania nadzoru nad obszarami morskimi. Dodatkowo szefowie służb rozmawiali o przyszłych przedsięwzięciach z uwzględnieniem pogłębionej współpracy pomiędzy Pomorskim Dywizjonem SG i Morską Inspekcją BPOL w Warnemünde.

rel (MOSG)

1 1 1 1