Żegluga

Nowe programy wycieczek, dłuższe postoje w portach i nowe doznania kulinarne na pokładzie. Costa Cruises prezentuje wakacyjne rejsy, rozpoczynające się już w maju. Costa Smeralda i Costa Firenze wypłyną w rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, a Costa Deliziosa i Costa Luminosa będą pływać wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Lato zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim chęć odpoczynku, relaksu i spędzenia wakacji na błękitnym morzu w złotych promieniach słońca. Takie doświadczenia zapewnia Costa Cruises, która właśnie ogłosiła programy rejsów na lato 2021 r. Na wszystkich rejsach obowiązują ulepszone protokoły sanitarne, a odwiedzane śródziemnomorskie destynacje, dostarczą klientom niezapomnianych wrażeń.

Na wschodnią i zachodnią część Morza Śródziemnego wypłyną po dwa statki Costa, zawijające do Włoch, Francji, Hiszpanii i Grecji, oferując wydłużone pobyty w portach zawinięcia oraz zorganizowane wycieczki na lądzie. Dostępne będą także wycieczki z 13 różnych portów, do których zawiną statki. Na każdym statku będą przestrzegane zasady sanitarne ujęte w Protokole Bezpieczeństwa Costa, obejmujące ulepszone procedury BHP przestrzegane zarówno na pokładzie, jak i na lądzie.

Zaktualizowaliśmy nasz wakacyjny program rejsów w oparciu o harmonogramy ponownego otwarcia portów i miejsc docelowych, które stają się coraz bardziej przejrzyste, dzięki czemu możemy lepiej planować naszą działalność i oferować niezwykłe rejsy klientom, którzy oczekują relaksu i niezapomnianych wrażeń - powiedział Mario Zanetti, prezes Costa Cruises.

Postanowiliśmy skupić się na kierunkach na Morzu Śródziemnym. Są one blisko naszych europejskich gości, którzy mogą je odkrywać lub doświadczać na nowo w naprawdę wyjątkowy sposób. Teraz możemy wreszcie powiedzieć, że dla Costy zaczyna się lato. Nie możemy się doczekać, aby powitać naszych stałych gości oraz nowych klientów. Zapewniamy wysoką jakość świadczonych usług, odwiedzamy wspaniałe miejsca i dostarczamy wyjątkowych wrażeń dzięki ulepszonym protokołom bezpieczeństwa.

Nowe trasy na lato 2021 będą obejmowały wydłużone postoje w portach, tak aby goście mogli spędzić więcej czasu na lądzie. Costa wprowadzi również nowe programy wycieczek, w czasie których goście będą mogli odkrywać miejsca poza utartymi szlakami. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych doświadczeń kulinarnych, próbując dań powiązanych z odwiedzanymi portami.

Dwa najnowsze statki Costa będą pływać po zachodniej części Morza Śródziemnego. Costa Smeralda to flagowy statek napędzany gazem ziemnym LNG, a Costa Firenze jest nowym debiutanckim statkiem inspirowanym florenckim renesansem, powstałym w grudniu ubiegłego roku.

Pierwszym statkiem, który wypłynie w rejs 1 maja, będzie Costa Smeralda. Zabierze on gości w podróż po włoskich miejscowościach na trzy- lub czterodniowy mini-rejs bądź na tygodniowy rejs z zawinięciem do Savony, La Spezii, Civitavecchii, Neapolu, Mesyny i Cagliari. Od 3 lipca statek będzie oferować tygodniowe rejsy, odwiedzając Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palma de Mallorca, Palermo i Civitavecchia.

Wzdłuż włoskiego wybrzeża będzie pływał statek Costa Firenze, która wyruszy w swoją pierwszą podróż 4 lipca na trasie Savona, Civitavecchia, Palermo, Neapol, Mesyna i Cagliari. Od 12 września do połowy października Costa Firenze będzie również oferować tygodniowe międzynarodowe rejsy pomiędzy Savoną, Civitavecchią, Neapolem, Ibizą, Barceloną i Marsylią.

Wschodnią część Morza Śródziemnego można będzie odkrywać z pokładu dwóch bliźniaczych statków – Costa Luminosa i Costa Deliziosa. Costa Luminosa wyruszy 16 maja z Triestu. Następnego dnia wypłynie z Bari, zawijając do greckich portów na Korfu, do Pireusa (Ateny), na Mykonos i Katakolo. Costa Deliziosa wznowi rejsy 26 czerwca, oferując tygodniową podróż z Wenecji, z dobowym postojem na Mykonos oraz zawinięciem po portów na Katakolo, Korfu i Bari.

Costa współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi regionów uwzględnionych na trasach rejsu, aby określić szczegóły wznowienia wycieczek.

Wakacyjne rejsy po wodach Europy Północnej oraz wszystkie inne rejsy zaplanowane do połowy września 2021 r., a nie uwzględnione w zaktualizowanych harmonogramach, są odwołane z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej w miejscach docelowych. Costa Cruises jest w trakcie informowania biur podróży i klientów, których dotyczą zmiany.

Nowy rozkład rejsów na lato 2021 będzie dostępny w systemach rezerwacyjnych Costa w ciągu najbliższych kilku dni.

rel

1 1 1 1

Newsletter