Żegluga

Baleària, hiszpański operator promowy, stara się o certyfikat Global Safe Site Covid-19 na najwyższym poziomie (Excellence), poświadczający przyjęcie odpowiednich procedur zapobiegających rozprzestrzenianie się COVID-19.

Certyfikat francuskiego towarzystwa klasyfikacyjnego Bureau Veritas poświadcza, że statki i terminale promowe, którymi zarządza operator posiadający taki dokument, wdraża określone procedury i środki ochrony osobistej, aby zapobiec Covid-19.

Balearia wykroczy dzięki temu poza wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia, prowadząc bardziej kompletne, wzmocnione procedury niż te wskazane przez wspomniane organy w zakresie bezpieczeństwa.

Dokument obejmie 16 statków operatora (12 obecnie eksploatowanych i 4 dodatkowe, które mają wejść do eksploatacji po zniesieniu obecnych ograniczeń w ruchu pasażerskim), jak również dwa terminale promowe, którymi przedsiębiorstwo zarządza bezpośrednio.

Oczekuje się, że certyfikat zostanie wydany na początku czerwca i będzie odnawiany co 6 miesięcy po okresowych inspekcjach, sprawdzających m.in. higienę i przepisy dotyczące dystansowania społecznego. Kontrola obejmie także dezynfekcję obiektów i dostosowanie pomieszczeń do obowiązujących przepisów.

Baleària eksploatuje obecnie 12 statków przeznaczonych wyłącznie do transportu towarów, jak również pasażerów, którzy są uprawnieni do podróży.

Od czasu pierwszego ogłoszenia stanu wyjątkowego członkowie załogi mający kontakt z pasażerami noszą maski i rękawiczki. Unika się zatłoczenia, rozdzielając miejsca wsiadania, wysiadania i miejsca, w których znajdują się kolejki (restauracja, recepcja...). Linia żeglugowa zaopatruje pasażerów w środek do dezynfekcji rąk, a od poniedziałku 4 maja są oni zobowiązani do noszenia masek podczas podróży. Firma powołała także komitet monitorujący COVID-19 oraz specjalny kanał komunikacji, jednocześnie optymalizując rotacje zmian załogi w celu uniknięcia infekcji na pokładzie.

AL, na podst. Hellenic Shipping News

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter