Żegluga

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w celu zapewnienia nieprzerwanego łańcucha dostaw w czasie epidemii koronawirusa proponuje m. in. zwolnienie z obowiązku 14-dniowej kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej - poinformował we wtorek resort. 

Resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej poinformował, że w celu zapewnienia nieprzerwanego łańcucha dostaw, a także ochrony sytuacji ekonomicznej pracowników i pracodawców sektora transportu żeglugi śródlądowej, zwrócił się do właściwych organów państwowych o zwolnienie z obowiązku 14-dniowej kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej, oraz umożliwienie takim statkom przekraczania granicy z Republiką Federalną Niemiec na Odrze.

Ze względu na potencjalnie negatywne skutki dla branży żeglugowej, które mogą powstać w wyniku obecnej sytuacji, Ministerstwo zwróciło się do Związku Armatorów Polskich Śródlądowych z konsultacją propozycji rozwiązań do programu pomocowego dla polskich przewoźników śródlądowych. Konsultacje publiczne ze Związkiem są kolejnym krokiem w ramach działań podejmowanych dla potrzeb środowiska żeglugowego, które pozwolą zachować odpowiednią konkurencyjność branży w perspektywie długoterminowej - czytamy w komunikacie.

Resort poinformował także, że armatorzy posiadający kredyty z Funduszu Żeglugi Śródlądowej, w przypadku konieczności uzyskania informacji na temat swojej sytuacji kredytowej w związku z sytuacją epidemii koronawirusa, mogą kontaktować się z oddziałami Banku Gospodarstwa Krajowego.

"Liczymy, że działania zaradcze podejmowane przez Rząd RP w ramach +tarczy antykryzysowej+ pozwolą na zminimalizowanie potencjalnie negatywnych skutków dla przedsiębiorców i pracowników polskiego sektora transportu wodnego śródlądowego" - zaznaczyło MGMiŻŚ.

Dodało, że kolejne informacje dotyczące branży żeglugi śródlądowej będą na bieżąca publikowane na stronie internetowej Ministerstwa.

Radosław Jankiewicz 

0 A co z śródlądowa za granicą
Witam a jak to wygląda jak pracuję za granicą i jak będę wracał do Polski to co czeka mnie kwarantana jak tak to mam pytanie czy mogę ją spędzić w domu czy najlepiej osobno zdala od żony i córki
26 marzec 2020 : 23:27 Łukasz* | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter