Żegluga

Ports of Stockholm obniża o połowę opłaty portowe za przeprawy promowe we wszystkich trzech portach spółki (Stockholm, Nynashamn, Kapellskar), co ma zapewnić ciągłość żeglugi i transport towarów między Szwecją i krajami sąsiadującymi. Nowe taryfy obowiązują od 17 marca przez miesiąc.

Musimy wspierać naszych klientów w utrzymaniu transportu towarów do i z krajów sąsiednich. Obniżając o połowę opłaty portowe, mamy nadzieję przyczynić się do utrzymania tego ruchu, który pod wieloma względami funkcjonuje jako pomost między nami a naszymi sąsiadami - mówi Thomas Andersson, dyrektor generalny Ports of Stockholm.

Armatorzy promowi, w związku z wieloma ograniczeniami wprowadzonymi w portach morskich, ponieśli poważne straty finansowe. W tej branży pracę straci także wiele osób. Armator Color Line zdecydował się tymczasowo zwolnić około 2000 pracowników, a Fjord Line redukuje około 100 miejsc pracy w Norwegii w ramach „działań mających na celu zabezpieczenie przyszłych operacji”.

W ubiegłym tygodniu armator Stena Line ujawnił plany zwolnienia 950 pracowników w Szwecji. Większość z tych 950 osób jest zatrudnionych przez Stena Line Scandinavia AB, a planowane zwolnienia dotyczą stanowisk na lądzie i na morzu, na dziewięciu statkach pod szwedzką banderą, a także stanowisk w dwóch siostrzanych spółkach Stena Line Travel Group i Retail & Food Services – informuje portal World Maritime News.

Fiński operator promowy Viking Line kontynuuje swoją działalność na najważniejszych trasach. Obejmują one ruch towarowy między Helsinkami a Tallinem, jak również na trasie Turku-Åland-Sztokholm.

AL, z mediów, rel (Ports of Stockholm)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter