Żegluga

Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 nadal rozprzestrzenia się w Europie, a związana z nim sytuacja wymaga naszej największej troski i współdziałania z odpowiednimi służbami - informuje w komunikacie Stena Line Polska.

Powroty do domu

W obecnej sytuacji wiele osób pragnie wrócić do domu w Polsce i Skandynawii. Jak informuje armator, dokłada on wszelkich starań, aby pomóc pasażerom w powrocie do domu i udostępnia w związku z tym obecnie miejsca dla gości w całym rozkładzie, również w dniach 15-24.03.2020.

Statki Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona kursują zgodnie z rozkładem. Ruch towarowy i pasażerski odbywa się normalnie, z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z przepisów dotyczących przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej w Polsce.

Polska wprowadziła obostrzenia w ruchu pasażerskim na granicach. Wszyscy pasażerowie podlegają kontroli sanitarnej, polegającej na mierzeniu temperatury oraz wypełnieniu karty lokalizacyjnej. Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski, będą musieli przechodzić obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Przyjazd cudzoziemców do Polski podlega szczególnym ograniczeniom.

Sytuacja dotycząca ruchu pasażerskiego może się zmienić, a czas trwania ograniczeń może zostać wydłużony. Można już dokonywać rezerwacji na wszystkie odejścia. Wszyscy pasażerowie, którzy chcą wrócić do Polski lub Szwecji w tym czasie mogą przełożyć swoje rezerwacje. Stena Line odstąpiła od pobierania opłat manipulacyjnych za zmianę rezerwacji aż do 30.04.2020.

Ruch frachtowy

Ruch towarowy odbywa się bez utrudnień, a kierowcy frachtowi nie podlegają kwarantannie. Ma to na celu utrzymanie działania transportu, jako ważnej części gospodarki. Stena Line pozostaje w kontakcie ze służbami państwowymi i instytucjami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie sanitarne oraz na bieżąco monitoruje przekazywane do publicznej wiadomości informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa.

rel (Stena Line Polska)

Fot.: Marcin Koszałka / PORTALMORSKI.PL

1 1 1 1