Żegluga

Damen Shipyards Group i VSTEP Simulation, wiodący dostawca symulatorów szkoleniowych, łączą siły, aby stworzyć innowacyjne rozwiązanie symulacyjne. Celem partnerstwa jest rozwój oprogramowania, które rozszerzy możliwości istniejącej platformy symulacyjnej NAUTIS Maritime Simulation i tym samym otworzy nowe możliwości badawcze, i rozwojowe dla licznych projektów badawczo-rozwojowych Damena.

Początkowo nacisk zostanie położony na projektowanie statków przy pomocy oprogramowania, które pozwoli projektantom i inżynierom najpierw modelować potencjalne zmiany w projekcie, a następnie w rzeczywistości wirtualnej zobaczyć wpływ, jaki miałyby na inne aspekty w procesie budowy statku.

Projekt ten jest inwestycją, która znacząco obniży koszt symulacji i umożliwi ponowne wykorzystanie ukończonych symulacji do przyszłych celów.

Damen i VSTEP Simulation współpracują już za pośrednictwem firmy stowarzyszonej Damen 360-Control. Tam, symulatory morskie NAUTIS, są wykorzystywane do szkolenia załogi w zakresie manewrowania holownikami i serwisowcami offshore (statkami grupy OSV) w różnych scenariuszach w środowisku wysoce realistycznym, ale pozbawionym ryzyka.

Laboratorium będzie się mieścić w siedzibie głównej Damena w Gorinchem (Holandia) i będzie działać od lutego 2020 roku.

AL, rel (Damen)

1 1 1 1