Żegluga

Finansowe wsparcie z PO RYBY 2014-2020 tym razem trafi do gminy Dębno. Dofinansowanie pomoże w zakupie łodzi oraz organizacji imprez i warsztatów dotyczących bezpieczeństwa na wodzie. Umowę na unijne środki podpisał 27 listopada br. w Dębnie, z burmistrzem Grzegorzem Kulbickim, wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gmina Dębno dzięki unijnemu dofinansowaniu kupi łódź ratowniczą Whaly 500R. To lekki, bardzo stabilny sprzęt o małym zanurzeniu, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Będzie ona wykorzystywana w trakcie czynności związanych z utrzymaniem wód znajdujących się na terenie gminy Dębno oraz do celów ratowniczych m.in. udzielanie pomocy osobom, które uległy wypadkowi na wodzie czy znalazły się w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu lub życiu.

Prezentacja łodzi mieszkańcom i wskazówki korzystania z niej zostaną przedstawione podczas imprez, które odbędą się w sezonie letnim nad jeziorami: Lipowo i Ostrowieckie. Warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na wodzie zorganizowane zostaną także w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dębnie. Całkowity koszt zadania to ok. 100 tys. zł. Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020, jakie trafi do gminy Dębno, wyniesie blisko 90 tys. zł.

rel (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter