Żegluga

Urząd Morski w Gdyni uruchomił przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - Część I". 

Jak podano 2 stycznia 2018 r. na witrynie WWW Urzędu Morskiego w Gdyni - w dniu 31 grudnia 2018 roku ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - Część I" zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. Tymczasowy numer referencyjny ogłoszenia to: 18-594367-001.

Publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (na stronie TED) nastąpi do 5 dni od dnia przesłania ogłoszenia. Tego samego dnia ogłoszenie ukaże się również na stronie Urzędu, w zakładce "Zamówienia publiczne powyżej 30 tys. euro". Przewidywany termin otwarcia przetargu to marzec 2019 roku.

Rozłożenie przetargu na raty i otwarcie pierwszej części po ok. trzech miesiącach od ogłoszenia jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami.

Urząd Morski w Gdyni jest w trakcie uzyskiwania kolejnych pozwoleń dla inwestycji. Przetarg, pomimo iż ogłoszony wcześniej, otwarty zostanie dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych do realizacji inwestycji pozwoleń. Urząd planuje ogłosić projekt w trzech przetargach: pierwszy, który zgłoszono do publikacji 31.12.2017 r. - na wykonanie samego przekopu przez Mierzeję wraz ze śluzą i portem zewnętrznym oraz wyspą na Zalewie Wiślanym; drugi, w pierwszej połowie 2019 roku, na prace na rzece Elbląg polegające na obudowie brzegów oraz robotach czerpalnych; i na końcu trzeci, na roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym - w zależności od stanu zaawansowania budowy wyspy przewidujemy, iż nastąpi to za półtora do dwóch lat.

rel (Urząd Morski Gdynia)

Komentarze   

0 Katastrofa
Sabotaz agentow kremla jest ewidentny gtrzeba ich powstrzymac! Chca zniszczyc Zulawy i Elblag. Ta sluza nie przetrzyma jedenj zimy, woda wleje sie szerokim strumieniem i zniszczy wszystko jak w 1944 roku. Osuszanie Zulaw trwalo 20 lat!
02 styczeń 2019 : 14:20 Zdzislaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Bro
Oj panie katastrofa .Współczuje panu życia z takim podejściem do niego .
02 styczeń 2019 : 14:26 Ziom Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Ale
Zdzisław ma rację. Czy trzeba wszystko przeliczać na pieniądze? Zwierzęta leśne tratują pola, to je zabijmy. Gałęzie spadają pieszym na głowę, to wytnijmy drzewa. Kamienice są w opłakanym stanie, to je wyburzmy. Czy tak ma wyglądać zrównoważony rozwój?
07 styczeń 2019 : 09:11 artek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Lekarz pilnie poszukiwany.
Chore wizje, chorych z nienawiści do ruskich ludzi. To chyba za tą brzoze i sztuczną mgłe będą sie uniezależniać od sowietów. Budujcie tylko szybko bo chińczyki już palą kontenerowce i cisną na Elbląg.
02 styczeń 2019 : 14:25 Antek od mgły Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 znafcy
Na Morzu Półn.poziom wody wznosi się i opada cyklicznie po kilka metrów każdego dnia,śluzy mają się dobrze,nasza na Mierzeji Wiślanej też podoła półmetrowej cofce.
02 styczeń 2019 : 18:24 hihi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1