Żegluga

Długo wyczekiwany nowy prom, który zbudowany został dla Destination Gotland, jest coraz bliżej wejścia na trasę. Budowa nowoczesnego i ekologicznego promu dobiegła już końca. Niedawno odbyła się ważna dla statku uroczystość chrztu, w trakcie której oficjalnie otrzymał on nazwę Visborg.

Moment wejścia na trasę nowego promu, który powstał w chińskich zakładach GSI (Guangzhou Shipyard International), zbliża się wielkimi krokami. To właśnie w znajdującej się w Kantonie stoczni odbył się tydzień temu chrzest promu. Jego matką chrzestną została Siv Olofsson, która od wielu lat związana jest z działającą w Szwecji firmą promową. I to właśnie ona dostąpiła honoru dokonania chrztu przez symboliczne rozbicie butelki szampana o kadłub statku.

W tej chwili jednostkę czeka bardzo długa droga do domu. Właśnie wyruszyła ona z Chin w stronę Szwecji.

Jak zwrócił uwagę Christer Bruzelius z Destination Gotland, ważna uroczystość, która miała miejsce w Chinach w ubiegłą sobotę, zbiegła się w czasie z dorocznym przyjęciem świątecznym w Visby, gdzie mieści się siedziba armatora. Radość była zatem podwójna.

- Ten statek będzie doskonałym dodatkiem, gdy chodzi o połączenia z Gotlandią. Cała społeczność Gotlandii, razem z nami i pełna ekscytacji, czeka na statek - powiedział Christer Bruzelius. - Tu w domu wkraczamy w ostateczną fazę przygotowań na przyjęcie statku. Chodzi o wszystko, m.in. szkolenia czy umowy z dostawcami elementów wyposażenia, które znajdą się jeszcze na statku.

Więcej >>>

PromySkat.pl

+1 Piękny prom
Przydałby się taki prom naszym rodzimym przewoźnikom promowym.
Prawie tak piękny jak Polonia Unity Line.
19 grudzień 2018 : 13:44 Edward Sopot | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter