Żegluga

Firmy Fjord1 oraz Corvus Energy znów współpracują. Dzięki sfinalizowanej właśnie umowie kanadyjski potentat dostarczy systemy służące do magazynowania energii na dwóch w pełni elektrycznych promach, które powstają dla norweskiego armatora.

Jednostki, które wyposażone zostaną w baterie litowo-jonowe dostarczone przez Corvus Energy, będą służyć do obsługi działającego w Norwegii połączenia Magerholm-Sykkylven. Jest to już kolejne takie zamówienie, które będzie realizowane przez Corvus Energy. Poprzednie, zatwierdzone w listopadzie ub. r., dotyczyło dostaw akumulatorów do trzech nowych promów przeznaczonych do obsługi połączenia Hareid-Sulesund. Oznacza to, że wszystkie nowe elektryczne promy zamówione w ostatnim czasie przez Fjord1 będą bazowały na rozwiązaniach dostarczonych przez Corvus Energy.

Corvus Energy dostarczy w ramach zawartej właśnie umowy system 2.9 MWh Corvus Orca Energy ESS, który dedykowany jest jednostkom w pełni elektrycznym. Zgodnie z porozumieniem, dostawy mają zostać zrealizowane w 2019 r.

Dwa nowe promy, które w ramach podpisanej właśnie umowy zostaną wyposażone w system Orca Energy, powstają w zakładach Havyard.

Więcej >>>

PromySkat.pl