Żegluga

DFDS jest jednym z tych przewoźników, którzy stawiają na ekologię i włączają się w akcje mające na celu rozwój zielonej energii. Firma bierze ostatnio aktywny udział w budowie kanałów dostaw, którymi transportowane jest pozyskiwane z odpadów paliwo RDF.

Duński przewoźnik promowy jest jednym z partnerów, którzy pomogli w stworzeniu łańcucha dostaw paliwa RDF (skrót od: Refuse Derived Fuel) z Wielkiej Brytanii do Szwecji. Jest to paliwo niekonwencjonalne, które otrzymywane jest z odpadów. DFDS wziął udział w próbnym transporcie takiego paliwa ze znajdujących się na Wyspach zakładów, zajmujących się przetwórstwem odpadów do położonej w szwedzkim Västerås elektrowni, gdzie paliwo takie wykorzystywane jest do produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej.

- Nowy łańcuch dostaw, który stanowi połączenie transportu drogowego, statku oraz transportu kolejowego i służy dostawom beli RDF z brytyjskich zakładów Geminor do elektrowni Västerås w Szwecji został przetestowany z powodzeniem dzięki partnerstwu DFDS, zakładów Geminor oraz firmy Green Cargo - powiedział David Wallgren z DFDS. - Kiedy statek przypłynął do Göteborga, ładunek RDF został przeniesiony do wagonów kolejowych, które dowiozły go do elektrowni Mälerenergi.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter