Żegluga

CMA CGM, jeden ze światowych liderów w morskich przewozach kontenerowych, poinformował właśnie o zawarciu umowy nabycia niemal 25% udziałów w spółce CEVA Logistics AG (CEVA), światowego lidera w branży logistycznej. 

Dzięki tej transakcji CMA CGM wzmocni swoją obecność w sektorze logistycznym, który jest ściśle związany z branżą żeglugową. 

CEVA zatrudnia ponad 56 000 pracowników w 160 krajach. W 2017 roku firma osiągnęła przychody w wysokości ponad 7 miliardów dolarów. Jest piątym graczem na rynku logistyki kontraktowej, dostarczającym kompleksowe rozwiązania dla łańcucha dostaw i zarządzającym ponad 9 milionami m2 magazynów w ponad 750 lokalizacjach na świecie. Zajmuje również 10. miejsce na świecie w dziedzinie spedycji.  

Komentując planowaną transakcję, Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny CMA CGM, oświadczył:  "Dzięki inwestycji w CEVA, CMA CGM dokonuje znaczącego kroku naprzód, zgodnie ze swoją strategią rozwoju. CEVA jest głównym graczem w branży logistycznej, która jest ściśle powiązana z branżą żeglugową. Obie firmy wspólnie przeanalizują również możliwości współpracy, co pozwoli nam zaproponować coraz bardziej zróżnicowaną i jakościową ofertę przy jednoczesnej integracji usług wykraczających poza transport morski". 

AL, rel (CMA CGM)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter