Żegluga

Stena Line nie ustaje w staraniach, które mają prowadzić do ograniczenia wpływu jej działalności na środowisko. Firma opublikowała właśnie raport, w którym znalazły się informacje na temat zrealizowanych w ubiegłym roku działań prośrodowiskowych. Prezentuje on efekty przeprowadzonych do tej pory akcji.

W dokumencie zatytułowanym „A Sustainable Journey” („Zrównoważona podróż”) firma pochwaliła się efektami prac, które prowadzone są od lat. W 2017 r. przewoźnikowi udało się m.in. obniżyć o 15 procent emisję związków siarki w przeliczeniu na milę morską. O 2,1 procent zmniejszona została emisja CO2. Ponadto dwie kolejne jednostki zaczęły korzystać z rozwiązania cold ironing – chodzi o promy zawijające do portu w Trelleborgu.

Stena Line przypomniała również o ograniczeniu dystrybucji na pokładach statków materiałów, które wykonane są z plastiku (firma zaczęła korzystać m.in. z biodegradowalnych naczyń i zrezygnowała z plastikowych toreb). Spadła też liczba produkowanych przez przewoźnika odpadów, które trafiają na składowiska, a w tym samym czasie zwiększyły się proporcje odpadów, które poddawane są recyklingowi bądź oddawane są do spalarni. Więcej też statków, które korzystają z ekologicznych detergentów, a Stena Line zaczęła testować nowe techniki ograniczające poziom tarcia (m.in. farba przeciwporostowa oraz ultradźwięki).

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter