Żegluga

W siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisano dziś umowę na prowadzenie akcji lodołamania na torze wodnym Świnoujście – Szczecin w sezonie zimowym 2012/2013. Postępowanie przetargowe wygrała firma Fairplay Polska Sp. z o. o. & Co. Sp. k. ze Świnoujścia.

Czytaj więcej: Tylko jedna firma chce kruszyć lody

Przewidywana liczba godzin, jaką przepracują podczas akcji lodowej holowniki, to 200 godzin na akwenie administrowanym przez Kapitanat Portu w Szczecinie oraz 40 godzin na akwenie podlegającym Kapitanatowi Portu w Świnoujściu. Cena pracy holownika przez jedną godzinę to ok. 2700 zł brutto, a całościowy koszt akcji poznamy pod koniec marca przyszłego roku, kiedy będzie już wiadomo, ile czasu holowniki faktycznie przepracowały.

Dla porównania, koszty lodołamania w ubiegłych sezonach wyglądały następująco: 2011/2012 – ok. 89 tys. zł, 2010/2011 – ok. 319 tys. zł, 2009/2010 – ok. 524 tys. zł. Akcja lodołamania na torach podejściowych, torze wodnym Świnoujście – Szczecin, kotwicowiskach, polach refulacyjnych i obrotnicach prowadzona jest każdego roku w celu utrzymania żeglowności infrastruktury zapewniającej dostęp do portów w Świnoujściu, Policach i Szczecinie. W okresie występowania zalodzenia na torze wodnym zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy oraz obowiązek poruszania się statków w konwojach.

Ewa Wieczorek
rzecznik UMS

Komentarze   

0 a był inny oferent?
to zakład usług powolniakowych pewno nie startował nawet do przetargu. temu szefowi nic sie nie oplaca, pff to znaczy oplaca sie brac niezla kase co miesiac.
06 listopad 2012 : 20:11 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Pytanka
To ZUŻ jeszcze działa?? Zatrudniają?
08 listopad 2012 : 08:51 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 nie warto
Cytuję dawny ZUŻ:
To ZUŻ jeszcze działa?? Zatrudniają?


działa, działa, czemu miał nie działać? rynek jest, klienci są i będą! ZUŻ celowo doprowadzony do upadku, wykupiony przez Niemca, który nie wziął się z przypadku, a teraz kierowany przez prezesa, ktory zglosil firme do upadku. jak się to czyta to aż się nie chce wierzyć, ale nie można nazwać tego przekrętem, bo wszystko odbyło się w majestacie prawa. a czy zatrudniają? warto poczytać największy na tym forum temat o tej firmie "Zuż krok od likwidacji" tam wszystko jest opisane. po tym co można przeczytać można wysnuć wnioski, że firmę pod szefostwem takiej osoby trzeba omijać z daleka.
12 listopad 2012 : 08:39 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Działają
ZUŻ działa, ma teraz nowego właściciela - Otto Wulf GmbH. Natomiast kto dobiera tak kretyńskie zdjęcia do artykułu? Mowa jest o lodołamaniu na torze wodnym na rzecz Urzędu Morskiego, a na zdjęciu mamy niemiecki lodołamacz rzeczny który pracuje co najwyżej na wodach RZGW a nie UM!!!
08 listopad 2012 : 09:05 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1