DFDS zawarło umowę czarterową z konkurencyjną firmą TT Line dotyczącą połączenia towarowo-pasażerskiego na linii Karlshamn (Szwecja) – Kłajpeda (Litwa), które obecnie obsługiwane są przez obu przewoźników.
Umowa czarterowa pomiędzy przewoźnikami, która zacznie obowiązywać 1 października br., umożliwia klientom wejście na pokład najbliższego dostępnego rejsu na trasie Karlshamn – Kłajpeda, niezależnie od operatora. Wszystkie działania komercyjne i relacje z klientami pozostają całkowicie pod kontrolą każdego operatora z osobna.
Umowa zapewnia również DFDS dostęp do zdolności przewozowych na dwóch innych trasach TT Line: Kłajpeda – Trelleborg (Szwecja) i Kłajpeda – Travemunde (Niemcy). W odniesieniu do transportu towarowego umowa na tych trasach również zacznie obowiązywać z dniem 1 października. Natomiast w odniesieniu do przewozu pasażerów od 1 listopada 2025 roku.
Nowa umowa czarterowa zwiększa częstotliwość rejsów dla klientów na trasie Karlshamn – Kłajpeda i rozszerza sieć DFDS. Umowa przyczyni się również do zmniejszenia emisji, ponieważ umożliwia każdemu operatorowi zmniejszenie liczby rejsów na trasie ww. trasie, jednocześnie zwiększając ogólną dostępność rejsów dla klientów – informuje DFDS.
DFDS obsługuje dwa promy kombinowane do przewozu towarów i pasażerów na trasie Karlshamn – Kłajpeda oraz cztery inne promy na trasach bałtyckich łączących Niemcy i Szwecję, Szwecję i Estonię oraz Danię i Litwę.
LEW/Z mediów
