Żegluga

Do floty Ocean Network Express (ONE), globalnego przedsiębiorstwa żeglugi kontenerowej dołączył ONE Innovation. To pierwszy w historii firmy statek kontenerowy o pojemności ponad 24 000 TEU.

ONE Innovation (24 136 TEU), zbudowany w japońskiej stoczni Japan Marine United Corporation w Kure to pierwszy z sześciu nowych statków klasy megamax tego armatora. Konstrukcja kadłuba statku ma znacznie zredukować zużycie paliwa i emisję CO2 (m.in.: optymalny kształt gruszki dziobowej i zainstalowana na dziobie "owiewka" poprawiająca aerodynamikę statku). Został wyposażony także w system oczyszczania spalin, aby spełnić nisko-emisyjne i przyjazne dla środowiska rozporządzenia IMO, związane z ogólnoświatowym trendem dekarbonizacji żeglugi.

Statek będzie obsługiwał trasę z Azji do Europy (Ningbo - Xiamen - Kaohsiung - Yantian - Singapur - Rotterdam - Hamburg - Antwerpia - Southampton - Algeciras - Singapur - Yantian - Hongkong - Kaohsiung – Ningbo) w ramach THE Alliance (THEA).

W ubiegłym roku ogłosiliśmy naszą "zieloną strategię", której celem jest osiągnięcie zerowej emisji do 2050 roku. Aktywnie nad tym pracujemy i jesteśmy przekonani, że ten statek się do tego przyczyni - powiedział Yu Kurimoto, dyrektor zarządzający ONE, podczas imprezy okolicznościowej.

Dla ONE, zielona strategia jest najwyższym priorytetem. Firma zobowiązała się do osiągnięcia zrównoważonego transportu morskiego poprzez kontynuację inwestowania w bardziej ekologiczne rozwiązania i technologie oraz do dekarbonizacji transportu morskiego poprzez szeroką współpracę z interesariuszami z branży.

Ocean Network Express (ONE) powstało w wyniku połączenia działalności trzech japońskich przewoźników liniowych: Kawasaki Kisen Kaisha, Ltd (“K” Line), Mitsui O.S.K. Lines Co., Ltd (MOL) and Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (NYK).

Z siedzibą w Singapurze i łączną zdolnością produkcyjną floty kontenerowców o pojemności ponad 1 440 000 TEU, firma obejmie ponad 100 krajów, w tym ponad 200 kluczowych portów z całego świata. Firma ma swój oddział także w Gdańsku.

Linia żeglugowa wyróżnia się kolorem marki magenta używanym do malowania statków i kontenerów.

AL, rel (ONE)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.293 4.3798
EUR 4.5515 4.6435
CHF 4.708 4.8032
GBP 5.2434 5.3494

Newsletter