Żegluga

Stena Estelle to nowy, zbudowany w Chinach prom przeznaczony do obsługi linii promowej Gdynia-Karlskrona. Statek odpłynął dziś rano z Gdańskiej Stoczni Remontowej SA, w której wykonywano ostatnie prace przygotowujące do wejścia na trasę i po raz pierwszy zacumował w Publicznym Terminalu Promowym w Gdyni.

Prom należący do Stena Line dopłynął do Gdyni po godz. 10 i przybił do nabrzeża prawą burtą. Jak powiedziała Agnieszka Zembrzycka, rzeczniczka prasowa Stena Line, to tzw. „próba nabrzeża”. Otwarto klapy obu ładowni, po rampie na pokład statku wjechały pojazdy i sprawdzono, czy rękaw pasażerski jest dobrze dopasowany. Na te czynności w czasie rejsu załoga ma niewiele czasu, dlatego przed wejściem statku na linię wykonuje się tego typu testy.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj statek zacumuje przy innym nabrzeżu w Gdyni i tam oczekiwać będzie na pierwszy rejs do Karlskrony, który zaplanowano na niedzielę, 4 września o godz. 21.

Dzień wcześniej, w sobotę, 3 września odbędzie się uroczystość nadania nazwy statkowi.

Szerzej o promie Stena Estelle - pierwszym z dłuższej odmiany statków klasy E-Flexer - informowaliśmy we wcześniejszym materiale. Link poniżej.

AL

Fot.: Piotr B. Stareńczak

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter