Żegluga

Pasażerowie z nie wpuszczonego do portu statku, na którym są członkowie załogi z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, chcieli dotrzeć na ląd wpław

Setki pasażerów promu pasażerskiego Lambelu kursującego na linii łączącej porty na indonezyjskich wyspach Kalimantan, Jawa, Sulawesi i Flores, było zszokowanych, gdy powiedziano im, że statek nie może wejść do portu Maumere na wyspie Flores po przybyciu z Tarakan na Wschodnim Kalimantanie, 7 kwietnia.

Stwierdzono, że trzy osoby z załogi statku są chore z objawami charakterystycznymi dla covid-19.

Pasażerowie wpadli w panikę i krzyczeli, kierując złość na urzędników znajdujących się w motorówce cumującej przy burcie promu. Pięciu z pasażerów, ubranych w kamizelki ratunkowe, wyskoczyło za burtę. Zostali wyłowieni i odstawieni z powrotem na statek.

Wszyscy ludzie na pokładzie promu muszą czekać na wyniki testów wirusowych trzech członków załogi podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

PBS

+6 Izolacja
Niedługo na naszych promach dojdzie do epidemii gdzie załogi dwa razy na dobę stykają się z kierowcami ciężarówek a którzy przebywają w dwuosobowych ciasnych kabinach oraz w pomieszczeniach ogólno dostępnych jak mesy czy sklepy.Armatorzy oprócz płynów do dezynfekcji wogóle nie dbają o swoje załogi nie zapewniając im środków ochrony osobistej.
08 kwiecień 2020 : 08:53 Andy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter