Żegluga

Będzie szybkie łącze internetowe na promach Unity Line. Także dla pasażerów. Na strategicznego dostawcę wybrano Nowhere Networks ze Szwecji. 

Wkrótce polski operator promowy Unity Line zaoferuje szerokopasmowy Internet pasażerom podróżującym na promach Polonia i Skania pływających na trasie między Ystad w południowej Szwecji a Świnoujściem.

Do tej pory na promach Unity Line istniał dostęp do Internetu poprzez łącze satelitarne o ograniczonej przepustowości i prędkości, a pasażerowie nie mieli żadnej albo przynajmniej taniej możliwości połączenia się z Internetem podczas pobytu na morzu (poza zasięgiem brzegowych stacji operatorów komórkowych).

Potrzeby i wymagania pasażerów w zakresie wysokiej jakości usług skłoniły Unity Line do podjęcia decyzji o zaoferowaniu szybkiego Internetu na całej 160-kilometrowej trasie z pomocą rozwiązania Nowhere Networks, co nie było możliwe przy wcześniejszej konfiguracji satelitarnej.

"Oczekujemy na współpracę z Nowhere Networks jako strategicznym dostawcą bardzo ważnej dla naszych pasażerów usługi. Umowa zapewnia nam kompleksową obsługę, która obejmuje zarówno rozwiązanie komunikacyjne, jak i zarządzanie nim przez całą dobę, 365 dni w roku. Dostawca, polecany przez inne firmy przewozowe, który zajmie się wszystkim, począwszy od identyfikacji i negocjowania lokalizacji masztów, obsługi sprzętu, zarządzania projektem, itp. bardzo nam odpowiada" mówi P-O Forsberg, zastępca dyrektora zarządzającego szwedzkiego oddziału Unity Line Ltd.

"Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczyć Unity Line nasze rozwiązanie i cieszymy się, że możemy pomóc temu operatorowi promowemu zaoferować szybki Internet jego klientom, personelowi i systemom IT na statkach. Dzięki Unity Line wzmacniamy naszą pozycję lidera na rynku Morza Bałtyckiego i Europy Północnej. Dobrze i pewnie się czujemy w roli dostawcy szybkiego Internetu przez Morze Bałtyckie, w tym na całej trasie między Szwecją a Polską" - mówi Asbjörn Frydenlund, dyrektor generalny Nowhere Networks.

Dotychczas rozwiązania dostępu do szybkiego internetu z Nowhere Networks zastosowano na promach takich firm, jak m.in. Tallink, DFDS, Eckerö Line i Whightlink.

Nowhere Networks jest jedną z wiodących, szybko rozwijających się, szwedzkich firm z branży zaawansowanych technologii, która opracowuje własne, efektywne kosztowo rozwiązania szerokopasmowego dostępu do Internetu dla branży żeglugowej.
Koncepcja biznesowa polega na zapewnieniu dostępu do Internetu o większej prędkości i wyższej jakości dla statków, przy znacznie niższych kosztach w porównaniu do starszych systemów oraz innych dostępnych obecnie na rynku rozwiązań.

Technologia Wireless Antenna Tracking

Rozwiązanie techniczne polega na komunikacji radiowej z wbudowaną technologią śledzenia anteny (technologia Wireless Antenna Tracking), która automatycznie komunikuje sygnał bezprzewodowy między statkiem a lądem i utrzymuje stałą łączność ze statkami.
Inteligentna platforma oprogramowania śledzącego oparta na chmurze skaluje się do ponad 10 000 statków i umożliwia automatyczną kontrolę i automatyczną optymalizację zasobów w zastosowanym rozwiązaniu technicznym.
Inteligentna platforma trackera działająca w chmurze jest skalowalna do obsługi ponad 10 000 statków, umożliwiając firmom żeglugowym, operatorom promów i firmom z sektora offshore kontrolę nad całymi flotami. Tracker jest kompatybilny z coraz większą liczbą urządzeń radiowych różnych firm obecnych na rynku, co oznacza, że Nowhere Networks może dostosować rozwiązanie do konkretnych potrzeb i wymagań klientów.

rel (Nowhere Networks

+1 Fajnie
W końcu będzie internet!
Po internecie czas na nowe promy!
30 styczeń 2020 : 19:08 Felix pływak | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter